• ilgili yarışmada çocuklarıyla yaşadığı bir anıyı anlattı ki çok hoşuma gitti;

''şimdi çocuklar sürekli naim süleymanoğlu ile tanışmak istiyorlar. reklamlarda falan görünce tekrar başladılar baba ara çağır diye. diyorum ki, ya geldi ya evimize tanıştınız. yok o zaman küçüktük bir daha gelsin diyorlar. yine bir gün reklamda görünce hadi baba ara telefonda konuşalım bari dediler. artık kızdım, kızdım derken yani dedim oğlum bak naim abiniz büyük sporcu, büyük sporcu... yani üç defa olimpiyat şampiyonu olmuş, biz zaten onu kendimize örnek alarak bu noktalara geldik, büyük sporcu ama dedim, o adamdan bir tane de bu evde var dedim. işte anlattım kendimi, ben de olimpiyat şampiyonu oldum dedim ama bize gelince baba şunu topla, baba su getir... o yüzden evde olimpiyat şampiyonu olmak hiçbir şey ifade etmiyor, evde babasın.''
  • 10 temmuz 2015 tarihinde, ilker ayrık'ın sunduğu ''ben bilmem eşim bilir'' tv yarışma programı'nın, ünlüler ve eşleri bölümünde yer alan ağırlık kaldırma dünya ve olimpiyat şampiyonu. bu derece sazını sözünü bilen, mütevaziliğini koruyan, beyefendi bir kişiliğe sahip yüce gönüllü bir devin karşısında ilker ayrık'ın saygıyla eğilmesi ve onore edici sözleri çok hoştu. ama asıl takdir ettiğim yarışmayı kazanarak ödül olarak verilen arabayla ilgili şampiyonun söylediği '' eşim arabayı yenilememizi istiyordu ama ben biraz daha bekleyelim dedim pahalı olduğu için...'' cümlelerine yaptığı yorumdu:

'' başka bir ülkede olsa kendilerine dünya ve olimpiyat şampiyonalığı hediye eden bir sporcu tepsilerde taşınıp, maddi yönden sonsuz olanaklar sağlanarak refah içinde tutulacakken; hatta kendisi araba fabrikalarının sahibi olabilecekken; burada yarışmaya katılarak bir araba kazanıyor. burası türkiye...'' yorumsuz.
  • naim abisinin cenazesinde, dakikalarca en ön safta cenaze namazı için bekleyip, devlet erkanının gelmesinden sonra arka safa itilerek ayıp edilen bir diğer milli gururumuz.
  • 31 ekim 2012 tarihinde yapilan federasyon secimlerinde, 2012 londra olimpiyatlarindaki faciaya ragmen akp'nin destekledigi onceki federesyon baskani hasan akkus yeniden secilmistir. halil mutlu ise 254 delegeden 99 oy alabilmistir.

turk halteri yerlerde surunurken, islamda da ehliyet ve liyakat esasken ve halil mutlu halterde ehliyetini dunyaya kanitlamisken bu spor adamini desteklemeyenler bir de dinden imandan bahsederler.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
  • adam karıya kıza yedirirken yanındamıydın? parayı yedirdiği karı kız senmisin lan yoksa ?

belki adam varını yoğunu eşe dosta, fakir fukaraya dağıttı. belki dolandırdılar adamı. nerden biliyon yarraaam ?

aynı yarışmada kendi başarıları gösterilirken gözlerinden bir iki damla yaş yuvarlanması da bizi üzdü.
  • ntvde yaptığı açıklamada "testte pozitif çıkmışsa doğrudur. demekki vücudumda vardır, almışımdır ama bilerek almadım!! yemeklerime karıştırılmış olsa gerek.evet evet.. halbuki yemeklerime de dikkat ederim ama!?" gibi açık yürekli bi şekilde sesli düşünen, masum olduğuna inandığım milli haltercimiz..
  • türk spor tarihinde herhangi bir spor dalında dünya çapında gelmiş geçmiş en dominant ve en başarılı sporcudur. naim süleymanoğlu'nun açtığı yolda kulağı geçen boynuz olmuştur.

yarıştığı dönemde uzun yıllar rakip tanımamış, elini kolunu sallaya sallaya daha doğrusu dilini çıkarıp güle güle rekorları kırmış, altınları toplamış bir sporcudur. bugün hem 54 kiloda hem 56 kiloda halen tüm dünya rekorları elindedir ve hem koparma hem silkme hem de toplamda dünya rekoru sahibi tek haltercidir. dünya halter tarihinin en büyük birkaç efsanesinden biri belki de birincisidir.

kendisiyle ilgili hatırladığım en komik olay ise şöyle: 2004 atina olimpiyatlarında 3. kez altın madalya kazandıktan sonra aynı oyunlarda güreşte gümüş madalya alan şeref eroğlu ile birlikte spor stüdyosu programına katılır ve levent özçelik'in ısrarlarına dayanamayarak bilek güreşine tutuşurlar. herkes iki şampiyondan dengeli ve çekişmeli bir gösteri beklerken, halil mutlu sanki 5 yaşında çocukla güreşir gibi rakibinin elini bir sağa bir sola salladıktan sonra laps diye yere yapıştırır. sen git koskoca olimpiyatta final oyna, 5 dakikada karizmanı yerle bir etsinler, böyle de acımasız bir adamdır.
  • trtde yapilan bir roportajda "rekor denemesinde basarisiz olunca haltere birseyler soylediniz, nelerdi onlar" sorusuna "burada soylenmez" diye cevap veren; akabinde de hinzirca gulumseyen insan..
  • dün akşam radyospor'da bir röportajını dinledim.
    bu efsane adam "federasyonda bana yetki vermiyorlar" diye kendi kendisini yiyor.
    sikletindeki, dünyanın gelmiş geçmiş belki de en iyi haltercisine, kendi federasyonu trışkadan bir görev vermiş, onda da hiçbir yetki vermemiş.
    "bana bilmemne(burasını anlamadım) koordinatörlüğü verdiler ama hiçbir yetki vermediler. ben aktif görev almak istiyorum" dedi radyoda. arkadaş ben bunu anlamıyorum. federasyonun böyle büyük adamların kapısında yatması lazım "bize yardım et" diye ama bunlar adamı iyice yetkisiz kılmışlar.

sonra "haltercilerimizden altın madalyalar bekliyoruz" dersin. hı hı oldu canım.
  • 2012 olimpiyatları'ndaki rezalet sonuçlara ve bu sonuçların sporcudan çok sporcu yönetimindeki eksikliklerinden geldiği açıkça belli olmasına rağmen seçimde hükümetin adayına kaybeden efsane halterci. ona oy vermeyen delegeler hükümetten gelecek 3-5 kuruşla bu sporun tekrar eski haline döneceğini umuyorlar herhalde.
hesabın var mı? giriş yap