• son 3 davetiyemi piyano çalabilen meksikalı patlayıcı uzmanı cücelere verecegim uygulama.
  • müthiş bir zekanın ürünü. ilk bakışta gmail üzerindeki gtalk eklentisinden farksız gözükse de inceledikçe yapılabilecek şeylerin gerçekten sınırı olmadığı anlaşılabiliyor. bir defa herşeyden önce masaüstü yazılımların çoğuna bağlılığınızı sona erdiriyor. bilgisayarınızdan yaptığınız tüm organizasyon işlerini internete, tek bir websitesine indirgiyor. böylece sadece interneti olan herhangi bir bilgisayardan bunlara erişebiliyorsunuz.

onun ötesinde onlarca websitesini ayrı ayrı gezmek yerine sayfadan ayrılmadan tüm bunları gerçekleştirmek mümkün. built-in google search falan da koymaları hoş olmuş. dosya aktarımları, eklentiler falan bir harika.

çok basit olarak bir örnek verelim. twitter hesabınızı buradan kontrol etmek için arkadaş listenize tweety-wave@appspot.com adresini ekliyorsunuz. bu botla aranızda yeni bir wave başlatmaya kalktığınızda otomatik olarak twitter login penceresi popup olarak çıkıp bilgilerinizi istiyor. sonrasında eşleşme tamamlanınca aynı kullanıcıya wave penceresi üzerinden güncelleştirmelerinizi girebiliyorsunuz. sistem kabaca wave pencereleri üzerinden işliyor. hatta ayarlar, güncelleştirmeler vs hepsi bu şekilde olduğu için kendi içinde herşey standartlaşıyor. bu wave'leri klasörlere ayırıp, tagleyerek çok düzenli bir çalışma ortamı oluşturabiliyorsunuz. hatta bazı gerçekleştirdiğiniz arama sorgularını da kaydederek tek tıklamayla aynı aramalara dönebiliyorsunuz.
  • davetiyeyle ilgili bir yazılım olduğunu düşünüyorum. bence büyük büyük bir hayal kırıklığı gibi...
  • sonunda bana da davet etme hakki tanimis sistem. henuz davetiye almamis olanlara bir kac adet davetiye gonderebilirim
  • kullanan arkadaş sayısının artmasıyla daha bir sevimli ve işlevsel görünen iletişim aracı.

sözlerini yazayımda tam olsun:
    bi dolu davetiyem var.
    isteyen olursa gönderebilirim
  • 4 tane davetyesini isteyenlere ulaştırmayı planladığım google oyuncağı.
    son 2...1....0.... sonuncuyu da furçete verdim gitti.
  • sonunda beni kabul eden google hedesi. daha inceleme firsatim olmadi, gorecegiz bakalim ne menem birseymis. ha bu arada 8 tane davetiyem var ilgilenen arkadaslara
  • elimde 4 adet davetiyesi kalmış mail gibim bi' şey.

edit: mutlu son.
  • google chrome ile çökmüyor. tam olarak ne işe yaradığını anlayan beri gelsin.
  • sozlukte bu kadar entry girildiğini görünce merak ettiğim bişey oldu. lakin davetiye istiyormuş filan ne bilemedim
hesabın var mı? giriş yap