• lazutlar-1'i dinlemiştim ve çok sevmiştim. dün de konserine gitme fırsatı buldum babylon'da cidden kendimden geçtim, saksafonla gitarla türkü dinlemek, yeni lezzetler yakalamak isteyenlere muhteşem. mutlaka dinlenilsin.
  • öyle büyük bir sanatçıdır ki ismail türüt denen insanı bile dinlettirir.
  • adamın internet sitesi yok. o kadar uzak bu işlerden, paradan, ünden. arkadaşlarıyla içip şarkı, türkü söylemekte bulmuş mutluluğu huzuru belki de. ölüp gidince iyi adam olacaktır, büyük sanatçı olacaktır. şimdi mi? şimdi buralar dutluk. ama seni seven, senin sesinle sabahı eden bir insan var burda fuat abi.
  • öyle tiki insanlar gibi yazmak istemiyorum ama ç ve k arasındaki o'ları uzata uzata çok tatlı, çok iyi ve çok alçak gönüllü bir insan demek istiyorum kendisi için. hatta dedim gitti.

konser sonrasında yanına gittiğimde, kolunu açıp sarıldığında "gerçi terledim epey, kusura bakma" demiştir. o senin sanatının ve emeğinin teri abicim. hep var olasın.
  • şaka gibi bişey. şimdi insanı aynı müzikle bir yandan gülümsetiyor (o sözler, o lazut sözler... of), bir yandan ağlatıyor (göç isimli melodiyi dinleyin de, ağlamayın), bir yandan düşüncelere garkediyor (fülüt fülüt, yok tulum, davul da durmuyor yahu, ulan şimdi demin azevel az geride keman vardı, ha gitar, yok kemençe, hayır klasik kemençe.... amaaaaaaan hepsi birden..). çoksesli olmanın yanında, çokhisli müzikler yapıyor. kulağını dolduruyor insanın, kalbinden taşırıyor. kulak-gönül dolgunluğu, doygunluğu yaşatıyor insana. memleketimde böyle bir insan doğmuş olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. gordünüz mü, şanslı da hissettirdi.

ha bir de el attığı bütün projeleri dinlenir kılması var. o apayrı bir konu. ismail türüte bile bayılıyorsunuz o düzenleyince. anadolu ateşi ile ateşleniyorsunuz...
  • lazutlar 3 albümündeki hamsiye parçasındaki mizahla kırıp geçiren lazz müzisyeni.

...
    hamsinin azmanına
    bizde derler balina
    köpekbalığı deriz
    suda havlayanına

vuran hemsiye denir
    bizde çekiç balığı
    bıçak taşıyan hamsi
    olur kılıç balığı
    ...
  • 90'lı yıllarda ortalığın toz duman olduğu zamanlarda albümüne kürtçe şarkı koyan birisidir. (bkz: askaroz) (bkz: malan bar kir) karadenizin yetiştirdiği en önemli seslerden birisidir.
  • ergenekon iddianamesinde kullanılan kaynağı belirsiz bir raporda yunan istihbaratı tarafından laz milleti kurmak için kullanıldığı iddia edilen müzisyen. ortağı da volkan konakmış bu çalışmalarında, fuat sakanın almanyadaki stüdyosunu üs olarak kullanıyorlarmış. herhalde bağımsızlık savaşları için de elektro gitar ve kemençecilerden oluşan bir ordu kuracaklar. * *

edit: kaynak belirtmek lazım tabi.
    http://www.milliyet.com.tr/…or&kategoriid=24&ver=00
  • karlı kayın ormanı**nın bir de -ve mutlaka- kendisinden dinlenmesi gereken sanatçı, büyük insan. sessiz bir ortamda ya da kulaklığı takarak duymak lazım o şarkıda aslında olması gereken: "en acayip gücümüzdür kahramanlıktır yaşamak" dizelerini. tüyler diken diken olmalı.

bir de "benim meskenim dağlardır"... bir de "kan çiçekleri"... aslında liste uzun ama bunlar bir başka. kendisi de bir başkadır zaten, yeri apayrıdır, iyi ki vardır.
hesabın var mı? giriş yap