• "gene geldim elin manyaklarıyla uğraşıyorum, nası bi ortama düştüm mına koyim" tribinde delikanlı bir abimizdir. türk olmasından şüpheleniyorum.
  • seyirciyi temsil eder. tıpkı seyirci gibi neler olup bittiğini bir türlü kavrayamaz. nereye çağırsan oraya gelir. sorsan o da bizim gibi dizinin finalini bekliyordur, ne olcak bakim, sonunu nasıl bağlayacaklar diye.
  • herhalde seyirciye en yakın lost karakteriydi. o da bizim gibi olaylara devamlı şaşırarak, hiç bir şey bilmeden, "hay a..na koyim gene noluo, nereye gidiyoz" şeklinde bakışlarıyla habire sağa sola koşturup durdu mecburen. hele o "guam'a gitmiyoruz değil mi?" sahnesi adamı hakkaten yıkmıştı be. denizaltında ölseydi hakikaten yazık olacaktı ki, zaten en sonunda "eeeaah sıçarım böyle işe, o uçak patlamayacak, gidecez lan burdan" tavrıyla kendisine yakışan şekilde veda etti adaya` :swh`. büyük adamdın frank.
  • --- spoiler ---

dizideki* favori karakterim. şaşkın olması gereken ve şaşkın olan yegane şahıs. sürekli itilmiş, kakılmış, kafasına vurulmuş ve herkes güzel
    kıyafetlerle manken gibi gezerken sürekli pis gömleklerle gezmek durumunda kalmış insan. halk adamı..

--- spoiler ---
  • suratında her daim "amaaan beee!!" edasıyla dolaşan, kafasına koyduğunu yapmış efsane adamdır.

(bkz: helal olsun)
  • michael faraday ile birlikte lost adasından yolu geçmiş açık ara en kral karakter idi. jack'in de, john'un da, diğer bütün içten pazarlıklı ibnelerin de götüne koyayım.

edit: aradan o kadar zaman geçmiş, unutmuşuz tabi. michael ne ulan? daniel faraday olacak adı. ibret alayım diye de silmiyorum bu entry'i.
  • --- spoiler ---
    evet ölmedi, uçağı kaldırdı uçurdu lostie'leri kurtardı vs. ama içlerinden biri de çıkıp bu lapidus nerde demedi arkadaş... adam tesadüfen falan bulundu denizin ortasında richard uçağı patlatıcam diye inada gelmese gidivericekti öyle. sun dendi jin dendi sayid dendi tamam onları uzun süredir tanıosunuz tamam onlar ana karakter falan ama lapidus da can be kardeşim bi insan bu kadar da unutulmaz ki...
    --- spoiler ---
  • lost'un tartışmasız en cool karakteri. dünya sikinde değil abinin.

en güzeli.
  • --- spoiler ---

süper kaptandır. uçak, helikopter, denizaltı, ne versen kullanır. adadan kurtulup kendince bi düzen kurmuştu bu abimiz, ajira havayollarında kariyerine devam ederken, hurleysiydi, sunıydı bizim elemanların hepsinin bunun uçağında olduğunu görünce "guama gitmiyoruz değil mi? " demişti masum masum. evet, gitmiyorlardı. gene düştüler bu soktuğumun adasına. sonra sezon boyunca milletin peşinden dağ tepe sahil demedi dolaştı, bi bok anlamadığı belli sohbetlere dinleyici oldu, plajda ağaçların filan arasında duran, camı çerçevesi kırık uçağı uçurması istendi, onu bile yaparım dedi, o olmadı, hadi denizaltına gidiyoruz dendi, ona da okey dedi, tam da kurtuldum gidiyorum havasına girmişken bok yoluna gidiverdi, öldü, gitti koskoca frank lapidus. mekanı cennet olsun. iyi adamdı.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

öldü diye üzüldük ettik ancak mikhail bakunin gibi bir yerden fırtacağından, denizin buz gibi soğuk sularından çıkıp geleceğinden emin olduğum karakter. olmak istiyorum yani. severdik keratayı. lan o değil de bir bölümde bu kadar adam öldürülür mü? kurtlar vadisi senaristleri örnek alsın biraz lost senaristlerinin cömertliğini.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap