• dizide bir maserati var ve kime ait olduğu kafaları kurcaladı gece gece.kerem çatay'a ait olan sanırım ay plakalı, dizideki araç ep 6607 plakalı bazı yerlerde bu arabanın futbolcu ergün penbe'ye ait oldugu yazılıyor fakat araç sabah gazetesinin dediğine göre diziye özel kiralanmış. kimseye ait değilmiş şuan.

http://www.sabah.com.tr/…/15/maserati_ezele_ozelmis
  • bugüne kadar oyuncular sevişme sahnelerinde kendilerini kötü(?) hissetmesinler diye "sevişirken araya yastık koymak" gibi bir çözüm bulan türk sinemasında, öpüşmek halen çözümü bulunamayan, kanayan bir yara idi. işte bu dizi ile türk sinemasındaki öpüşme sorunu da layığıyla çözümünü bulmuş, herkes huzura ermiştir.
    (bkz: öpüşürken araya bıyık koymak)
  • bu hafta eyşan'ı, şebnem ferah ve duman yazmış gibiydi*.

--- spoiler ---

(havaalanında cengiz'e kimle kaçacağını anlatırken..)

- kimle gidecektin, ezel mi?

- ezel mi, ne ezel'i? sen herkesi kendin gibi mi zannediyorsun cengiz? ezel senin arkadaşın, benim değil senin.

- ama ben gördüm, halhalı gördüm.

- ezel değil, başkası.. ama gitti, o gitti. ikimizi de istedi, beraber gidelim burdan dedi. dönmesi gerekiyordu döndü, biz kaldık.

- kim, ezel değilse kim?

- ne farkeder? yakışıklı biri. senden uzun boylu. gözleri senin gibi mavi. ama gülüşü daha içten.

- kim?

- ne farkeder? biri işte. senden daha yapılı. senden daha dürüst. senden daha sorumlu. tanışmak istedi senle.

- kim?

- ne farkeder? (şuh bi tonla) senden daha iyi yatakta. senden daha haşin.

- kim?

- ne farkeder? sen değildin. bir gecelik bir şeydi. senden alamadığım her şeyi aldım o gece ondan. kimden aldığım ne farkeder? gel dedi.. ama gidemedim bak. kaldım senle, senin gibi. can acıttım, kötülük yaptım ama o kadar seviyormuşum ki demek seni, gidemedim. ben de senin direğinim demekki. hâlâ istiyor musun beni? sen beni affet ben de seni affederim. affedecek misin? şimdi yeniden başlamak istiyor musun? yeniden başlayalım dersen, işte şimdi kabul ederim. affedecek misin beni?

- affedicem, affedicem. her şeye yeniden başlayalım. ödeştik hadi gel evine geri dön. gel evine dön. affediyorum.

ve sonunda gelen patlama..

--- spoiler ---

yılansın eyşan..
  • bizim emektar mercedes'in taliplerinin ciddi şekilde artmasına vesile olmuş dizidir. ramiz dayı bizim mercedesin aynısına binmeye başladığından beri, bir sene önce internete koyduğumuz ilan için günde beş altı kişi aramaya başladı valla.
    ama şimdi de biz satmaktan vazgeçtik. hehehe!
  • --- spoiler ---

15. bolum itibariyle konusayim,gozume ciddi bir tutarsizlik carpti.simdi bu ezel kisisi yanindaki civciv sarisi hatunu ve ayibogan kamil'i kumar masalarindan toplayip adam etmisti degil mi?onceki bolumlerde boyle anlatilmisti.

lakin bu bolumde gorduk ki, estetik ameliyatin hemen akabinde ezel'in yasadigi agir psikolojik bunalimda imdadina yetisen bir selma hanim var.ezeli intihardan donduruyor ve "ilk" sinavina elleriyle hazirliyor.bu "ilk" oyuna giderken bir de ne gorelim?kamil ve tweety de orada, pakete dahil olarak geliyorlar.yani ezel bu arkadaslari kumara baslamadan once tanimis olmali.

bu olmamis acikcasi. turk tv tarihinin en saglam kurgulu dizisine yakismamis.

yaniliyorsam duzeltin lutfen.

edit:eksi sozluk ezel hayranlari birligi der ki: selma ile hemen ameliyat akabinde tanismis olsa bile benim "ilk" diye nitelendirdigim buyuk sinava kadar kucuk masalarda oynarken de selma'nin rehberliginde kumari ogrendi. tweety ve ayibogan kamil ile de bu arada tanisti.bu tarz bi aciklama getiriyor otoriteler.gecenin bu vakti beni mesaj manyagi yaparak aciklama getiren 10 dan fazla sozluk yazarina tesekkurler ediyorum.

--- spoiler ---
  • -neziş kalk kpss çalışalım
    -bak yaa şimdi adamı izlemek varken
    -burdan soru çıkmıyo
    -bak yanlış düşünüyorsun ezelden sormasalar kesin aşk-ı memnudan soru gelir güncel bunlar bi nevi genel kültür
    -:s
  • atv'ye geçmesiyle şöyle bi'hal almıştır;

http://25.media.tumblr.com/…4vbbzy1qzireoo1_400.gif
  • bu aksam mac nedeniyle fenerlileri seçim yapmaya zorlamıştır, ama sanırım maçtan biraz fedakarlıkla ikisi de izlenebilir. ilk yarı zaten özet kısma denk geliyor. ikinci yarı başladığında da muhtemelen jenerik sonrası ilk reklama denk gelecektir. bu arada ilk yarının bir on dakikası daha kaçırılmadan izlenebilir, böylece ilk 60 dakika garanti. kalanı da kısmet, değil mi yeğen?

edit: dizi de maç da zehir oldu be.
  • haftanın en iğrenç günü olan pazartesiyi şenlendiren, renk katan neşedir, candır.
  • bir başka yeni bölümüne az kalandır. beklemedeyiz.
hesabın var mı? giriş yap