• dizi değil de sinema filmi havasında bölümleri olan dizi. konu bağlamaları, sürpriz hikayeler falan harika.

--- spoiler ---

ramiz dayı, tefo ve ezelin ekibi fc barcelona gibi uyumlu bir takım, ali-cengiz-eyşan serdar transferi ile real madrid yolunda. teraziyi baya denkleştirdi. yine de ağırlık barcadan yana ne de olsa oturmuş takım.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

14. bölümün sonu ile akıllara tek bir soru getirmiştir.

bu soru; alinin, o fotoğrafları görüp göremeyeceğinden çok eğer göremeyecekse* ne olacak da ali o eylemini yarım bırakacak ya da vazgeçecektir. ki aliyi biliyorsak eğer, arkasında bulunan doktor kişisi ona, ancak pandik atarsa o eyleminden vazgeçer.

zaten salaklığı üzerinde olan doktor karakateri de tefonun o kafa hareketlerinden "hadi lan bas pandiği" şeklinde bir anlam çıkartıp bunu uygulamaya geçerse hiç şaşırmam.

--- spoiler ---
  • abi süper dizi ama sürprizli gidişatına alıştık artık şaşırtmıyor, sezilebilir bir hal aldı. geçen hafta demiştim ali'nin ezdiğini sandığı hamam böceğinin olayı belli olur yakında diye. öyle de oldu 11.01.2010 tarihli bölümde. capslar kurbağa olmadan linkimi de paylaşim http://img706.imageshack.us/img706/6967/ezel.png
  • türk dizilerini izlemek bir yana yüzüne bile bakmayan, yabancı dizilerden de bir lost'a bir de house md'yi beğenen * * * bir tanıdığımın izledikten sonra "dediğim kadar var mıymış?" sorusuna adamlar iyi yazıyorlar diye cevap verdiği dizidir...

--- spoiler ---

gelelim kendi öz düşüncelerime. evet iyiden iyiye ısınmıştır bu dizi. her şey takır tukur ilerliyor biz malak malak izliyoruz. her bölüm daha iyisini yaparlar mı derken hep daha iyisini ya da dengini yapıyorlar. ramiz dayı süper kahraman derken süper kötümüzün de gücünü gördük. serdar ile ramiz dayı tam bir kapışma ekibiler. bakalım daha neler neler olacak.

ayrıca 15. bölüm dönüm noktasıdır sanırım. eğer bunun da altından iyi bir şekilde kalkarlarsa ezel artık türk televizyon tarihinda yapılmış en iyi dizidir gözümde. hoş tahminim bunu yazan senaristler o kadar salak olup bir düğüm atıp arkasını bırakmazlar gibi görünüyor. bakalım. şimdilik çok heyecanlı ve duyguluyum ve sözlük. iyi ki varsın lan ezel şu pazartesi günlerine bir hareket getirdin.

--- spoiler ---
  • bayılıyorum ya bu film olma yolunda ilerleyen seriye.
    bir diziyi izlemekle kaç gönül eğlendiriyorum bak;
    hem dizi(eğer sıkılıyorsan vs yapılacak bir alternatif yoksa)seyri keyifli,
    merak neyim uyandırıyo içinde,kafanda sana kendi senaryonu
    yazdırabilitesi hayal kurdurtabilitesi mevcut yani,sonra doyasıya kenan'ı
    izle dur reklamlar hariç bilmem kaç dakka,mimiklerine kaşına gözüne
    boyuna posuna hayran ol her defasında yeni baştan,hakkını yemeyelim
    oyunculuğu da serpilmekte,duyarlı bi kişilik olduğunu da beyanatlarından
    takipteyim yakinen,hem tuncel kurtiz oyunculuğuyla hipnotize ol,
    o deli sesinden bir kelam duymak için ipler çek,duydunmu translara gark ol,
    bitti mii bitmedi;üstüne de ekşi sözlük yorumlarını kah gülerek,kah bi başka
    eylem icra ederek oku,geriye deliksiz keyifli bir uykudan başka bişey kalmasın
    be dayıcım!
  • bu dizinin ilk bölümünü izlemeye kalkmistim. ömer denen cocugu polisler goturuyordu, annesi ardindan agliyordu falan. az bi sure baktim boktan bir dizi diye kanal degistirdim, cunku ömer'i seslendiren adamin sesinden igreniyorum, en uyduruk dizilerde jönleri seslendiriyor, bu yuzden ucuz bir produksiyon dedim, bir de kadinin kör oldugunu bilmiyordum, bu ne bicim oynuyor, ucuz figuran tutmuslar diye dusundum. efendim sonrasinda feryat figan ezel ezel diye debeleniyor insanlar diye merak edip ilk defa bugun bastan sonra izledim. acikcasi en bastan izlemedigime pisman oldum, diger diziler gibi sure uzasin diye gereksiz bosluklar, konusmalar goremedim, oyuncular gayet iyi, konu surukleyici. anlamadigim cok sey var ama okurum, youtube'dan bakarim ogrenirim.

özet bolumde istiklal caddesi'nde opusme sahnesi vardi, anladim ki o gun (23 aralik) ben oradaydim, cunku gs lisesi'nin onunde insanlar kenan imirzalioglu'nu cevirmis resim cektiriyorlardi, buyuk bir kalabalik. cansu dere yoktu ama simdi cekim ekibine benzer birileri vardi.

estetik cerrah rolundeki adam yaprak dokumu'nde avukat rolunde oynuyor, nejla'ya kagit imzalatmak istiyordu falan, ayrica yine iki dizide daha gormustum, o kulaklari nerede gorsem hatirlarim. (kendisi bbg fatih ismiyle taninan fatih payat'mış.)
  • --- spoiler ---

serdarın selma'nın evinden alıp cebine koyduğu dayının gençlik resmi bakalım nerde, ne şekilde karşımıza çıkacak. dayı su an ne cengiz, ne de serdar tarafından biliniyor. hatırlarsak ali, cengiz'e dayıyı kaldıracağı zaman sürek avina çıkıyoruz gibi birşeyler demişti. işte tam bu arada bu bilinmezlik belirli bir süre ezelin tarafının şansı olacak. ama bence öyle bir yerde ortaya çıkacak ki o resim bütün herşey açığa çıkacak.

eee herşey açığa çıkarsa dizi senaristlerin dediği gibi en az iki sezon nasıl sürecek. burdan anlaşıldığı uzere o resim bir şekilde bertaraf edilecek. belki de serdarl'a birlikte kim bilir?

--- spoiler ---
  • anladığım kadarıyla sevilen dizi.berberimle aramda şöyle bir diyalog geçmesine neden oldu:
    berber:abi ezel'i izliyomusun? (ezel, çük ekran lcdde hemen yanda yayınlanmaktadır.)
    unrest: yok... (yanlardan çok aldın.)
    berber:abi kendini porsuk'a at bence!
  • o kadar çok sevdiğim ki, uğruna entry yazmaya kıyamadığım. o kadar yani.

--- spoiler ---

efendim şimdi şöyle birşey var. "hasiktir çok pis bitti", "ali açıp bakmazsa o dosyaya, daha da gelmem ezel'e" gibi gayet yerinde kaygılar ve serzenişler mevcut. ilk şoku atlatamadan önce, dizi bitişi - tuvalet yolculuğu sırasında koridorda ve klozette "hay amına koyyim, oldu mu şimdi ya?" gibisinden ben de karalar bağlamıştım elbet. ancak cağnım sözlüğümün güzide yazarlarından, keskin manevra örneklemelerini okuyarak içim biraz daha rahatladı.

benim öngörüm değil de, kendimi rahatlatmam da şu olsun o zaman; senaristlerin geçen günlerden yayınlanan ve şuan için 2 sezonun garanti olduğunu gayet kendilerinden emin bir şekilde belirttikleri ropörtaj sayesinde daha kışın ortasında, 15. bölümde bir sıçış beklemek gerçekten çok zor. hele ki bugüne kadar neredeyse %05* mantık hatasıyla gelmiş bir kurgudan bahsediyorsak, içler rahat olmalıdır ey müptezel kardeşlerim.

ne tefo manevraları, ne ezel çalımları, ne dayı ayarları gördü bu bünyeler de, her birinde "hasssssiktiiiirrr" çekip hayran olmaya bıkmadı.

hah şuraya yazıyorum, bu dizinin 15. bölümü 20 haziran 2008 hırvatistan türkiye maçı'nın 119,59. dakikasındaki coşku ve tepinmelerinin benzeri ile başlar tüm türkiye'de.

--- spoiler ---
  • hayatımdaki tek heyecan .deliler gibi bekliyorum pazartesiyi.saat sekize yaklaştıkça önce ortamımı hazırlıyorum. su,çay,sigara üçlüsü yanı başımda. odaya kapanıp açıorum televizyonu, geçiyorum karşısına ohhh misss.telefonumu bile kapatıyorum. gerçi kimse aramaz genelde ama olsun. ya birinin arayacağı tutarsa ? işimi sağlama almayı severim. ahh bir de zırt pırt reklam girmese değmeyin keyfime...

gelelim son bölüme, ne yalan söyleyeyim önceki bölümler kadar keyif alamadım ta ki son sahneye kadar. ağzı bir karış açıkta bırakarak, hassiiiiiktir nidaları eşliğinde bitirmiştir. mutlaka zekice bir hamleyle seyirciyi ters köşe yapacaklardır haftaya.

bu eyşan-ezel yakınlaşması beni fena halde sıkıyo bazen. göster-verme,kışkırt-çekil, araya duygusallık sıkıştır, ağla- zırla falan. gerçi kenancım duygusallaştığında,gözleri dolduğunda, hatta birkaç gözyaşı süzüldüğünde daha bir içim su oluyor, seyrine doyulmuyor orası ayrı. eyşansa bir insan ağladığında ne kadar çirkin olabilirin kanıtı adeta.

ahhh bir de mıymıntı, asosyal bahar var ,hep odasında oturan. kızım ölüyon bir çık dışarı, son anlarının tadını çıkar, bir şeyler yap biraz. bir liste yaptıydın noldu o? artık harekete geçsen diyorum. zannımca eyşanla bahar ne kadar az gözükürse o kadar güzel olacak dizi. bir de kötü bir haberim var; bahar ölsün artık, siktirsin gitsin diye umuyoruz falan ama boşuna. resmi sitesinde yazıyor kabak gibi "hikayenin sonunda ,savaşın en kızgın anında, her şey, bahar'la bitecek". yani neymiş? dizinin sonuna kadar mecburen bahar'ı görmeye devam edecekmişiz.
hesabın var mı? giriş yap