• futbol denen güzel oyunu güzel okuyan, güzel oynayan ve güzel oynatan güzel insan.
  • gurbet elinde bizleri sevindirmiş temiz adam. arkasındaki dualar önünü hep aydınlatsın inş.
  • bu adamın iki mevzuu vardı beyler...
    birincisi, hiç unutmam; ileride takır takır futbol oynarken beşiktaş'ta; daum'un kararıyla geriye çekilmiş ve sönüp gitmişti.
    ikincisi ise, beşiktaş'tan istifa etmişti ki sözleri hala aklımda "adam gibi geldim, adam gibi gidiyorum."

gün bugündür ki bu adam iki mevzuunun intikamını da almıştır. helal olsun kendisine. çünkü bu adam 'takım' yarattı.
    not: galatasaraylıyım. evet sezar'ın hakkı sezar'a ama götümüze kına yakmaya da gerek yok şimdi. son maçımızı da kaybetmişiz zaten amuğa goyim.

edit: lan unutmam değil, yanlış olmuş o. toşakmış adamı geriye çeken... feelsonumb uyardı. zararın neresinden dönülse kardır.
  • beşiktaş'tan istifa ederken aynen şöyle demişti:
    "görevime adam gibi başladım, adam gibi devam ettim, adamı gibi bitiriyorum"

ve ondan sonra gurur, kibir yapmadı; "adam gibi" gitti yıllardır bir orta sıra takımı pozisyonunda olan bursaspor'un sezon ortasında başına geçti. ve bir ilki gerçekleştirerek "adam gibi" de şampiyon yaptı bursa'yı.

ne diyelim. tebrikler hoca. bize senin gibilerden lazım; çokça..
  • kendisine güven duyulan bir diyarda, kendini ve başka şeyleri ispatlamıştır. iyi etmiştir.

(bkz: kendi ülkesinde hiç kimse peygamber olamaz)
  • söke söke takımını şampiyon adam. fikstür avantajı filan hikaye birilerini bağırtarak ağlatarak şampiyon yapmıştır takımını federasyona rağmen hakemlere rağmen bugün verilmeyen penaltılarına rağmen şampiyon klubün hocasıdır

beşiktaştan futbolculuk döneminde giderken ağlamıştı çünkü o gönderilmeyi hak etmemişti bir beşiktaş taraftarı olarak gönülden üzülmüştük sonra beşiktaşımıza teknik direktör olmuştu ertuğrul ama başkanın ayak oyunlarıyla yine gönderilmişti beşiktaştan yine üzülmüştük oda üzülmüştü adam gibi gelip adam gibi gururlu ve onurlu gitmişti

bugün beşiktaşlı ertuğrul bursaspor teknik direktörü olarak şampiyon oldu kapak olmuştur güzel olmuştur şimdi onun sevinme zamanı onun gülme zamanı altyapı seni her zaman arıyor seviyor inşallah şampiyonlar ligi şampiyonu olursun güzel insan.
  • nur yüzlü dedikleri, futbol camiasında* pek rastlanılmayan cinsten bir adam. saç şekli beşiktaş'ta futbolcu olduğu yıllardan beri aynı*. bir de güzel bir karısı vardı. hak ettiğini kazanmıştır. gözyaşlarına can kurbandır. tebrik ederiz.
  • futbol uleması kesilen ukalâlara kapak, pırıl pırıl bir şampiyonluğun mimarıdır.

spor tarihçileri araştırıp yanlışsam doğrusunu söylesin. benim bildiğim türkiye 1. futbol ligi'nde bugüne kadar takımını şampiyon yapan en genç teknik direktördür. üstelik bütçesi yüz milyon euroları aşan istanbul devleri'nde değil, mütevazi imkanlarıyla savaşan bir anadolu takımı'nda atmıştır tarihe imzasını..

son bir kaç haftadır bilhasas bugün bazı çakallar kendisi hakkındaki entrylerini patır patır silerken 3 yıl evvel bu fakir kendisi hakkında şöyle yazmış olmakla iftihar eder:

hesabın var mı? giriş yap