• "yıldızları yönetmek maharet isteyen bir iş değil. onlar kendilerini yönetebiliyorlar. gerçek yıldızlarla çalışmak bir antrenör için güzel iştir. esas zor olan kendini yıldız sanan futbolcularla çalışmaktır."

daha önce yazılmış zaten bu deme, türk futboluna ayardır bu, ara ara yazmak lazım gelir.

edit: sforza uyardı, guus hiddink'e aitmiş bu söz.
  • türk futbol dünyasının en sağlam, en efendi, en düzgün, en sağlam adamı.

bursaspor taraftarına hayatları boyunca gördükleri ve görebilecekleri en büyük başarıyı, tek şampiyonluğu getiren adam, o taraftarın içindeki şerefsizler yüzünden az önce kazandıkları maçtan 15 dakika sonra istifa edebilir.

sizin gibi taraftardan bir yol olmaz. allah belanızı versin.

(bkz: adam gibi adam ertuğrul sağlam)
  • yarının spor manşetlerinin şu şekilde olması muhtemeldir:

hürriyet: "eşime değil işime bakın"
    milliyet: "beşiktaş'ta sağlam imza"
    sabah: "beşiktaş'tan sağlam adım"
    star: "ertuğrul gazi fethe çıkıyor"
    pas fotomaç: "başkan susturdu sağlam oturttu"
    fanatik: "başkan sağlamasını aldı kararını verdi"
    zaman: "ertuğrul'dan sağlam cevap"
    yeni şafak: "kasımpaşaspor'un transfer çalışmaları sürüyor"
  • büyük takım çalıştıramaz diyenlere, bir büyük takım yaratarak karşılık vermiştir.
  • trt1 deki stadyum programında 3 büyüklerden kimi istersiniz sorusuna hafif tatlı bir gülümsemeyle arda cevabını verdikten sonra şampiyonlar liginde oynamak ister heralde diye eklemiştir takmımıma hafiften ayarı vermiştir. yakışır .
  • sevinmek icin sevmedik diyenlerin maskesini dusurmustur.
  • an itibariyle saglam bir teknik direktor bekleyen bunyemize ilac gibi gelmi$tir. eger taraftar olarak once insanlarin dinine, gorunu$une, osuna busuna takip tuttugu takimin ba$arisizligi ugruna kendi goru$lerinin empoze edilmesini yegleyen be$ikta$lilarin, celal kolot ve levent erdogan gibi yoneticilerin, sinan engin gibi di$aridan mudahil olan gereksiz $ahislarin ve medyanin kucuk du$urmesini, tecrubesizliginden girip dindarligindan cikmasini, taraftarla ve camia ile arasini bozmasini engelleyebilirsek ve saglam bir $ekilde arkasinda durabilirsek bu yonetim altinda maksimum ne kadar ba$arili olunabiliyorsa o ba$ariyi yakalayacagina inandigim teknik adam.

gonul isterdi ki ibrahim altinsay gibi futboldan anlayan insanlarin icinde yer aldigi bir yonetim tarafindan goreve getirilsin, yeterli imkanlar sunulsun, gorevine kari$ilmasin ancak ba$imizda hala yildirim demiroren yonetimi var diye yilmaz vural'in gelmesini dileyecek kadar du$emem bir be$ikta$ taraftari olarak.
  • beşiktaş'tan istifa ederken aynen şöyle demişti:
    "görevime adam gibi başladım, adam gibi devam ettim, adamı gibi bitiriyorum"

ve ondan sonra gurur, kibir yapmadı; "adam gibi" gitti yıllardır bir orta sıra takımı pozisyonunda olan bursaspor'un sezon ortasında başına geçti. ve bir ilki gerçekleştirerek "adam gibi" de şampiyon yaptı bursa'yı.

ne diyelim. tebrikler hoca. bize senin gibilerden lazım; çokça..
  • 24 kasım 2010 valencia cf bursaspor maçı sonrasi yaptigi degerlendirmede valencia'nın çok iyi mücadele ederek sahadan haklı bir galibiyetle ayrıldığını söylemis.

cok iyi mucadele ederek kazanmismis valencia!! ya hocam, hala mucadeledesin, desene adamlar daha iyi futbol oynadiklari icin kazandilar. top oynat takimina biraz. ulan herkes tutturmus bir mucadele, mucadele..sahada davar gibi kosuyon da noluyo. adamlar top oynuyo top, biz hala mucadeledeyiz...sinirleniyorum mucadele kelimesini duyunca sayin sozluk...
  • "büyük takım yönetemez" diye kovulduğu büyük takıma 11 puan fark atmıştır.
hesabın var mı? giriş yap