• -erol abi bu hafta 6-17-21-25-34-43 çıkmış.
    -zaten benim kitapta yazıyor bunlar.*
  • bütün olasılıkları yazdığı defteri british museum'un nadir el yazmaları bölümüne falan bağışlasın bence. böyle dingilce bir eser dünyaya bir daha gelemez çünkü.
  • yer sırası gözetmediyse 13983816, gözettiyse 10068347520 adet olasılık yazmış olması gereken adam.. şimdi adam sıra gözetmeden saniyede 1 rakam yazsa, kafayı kırıp (kırmadığını savunacak kimse çıkmaz sanırım) günde 12 saat bu işle uğraşsa, 5 sene 4 ay vaktini alır.. o da sistematik çalışırsa.. günde sadece 6 saatini ayırırsa da 10buçuk sene eder işte.. sistematik bir adam olup günde 3buçuk saat çalışmışsa yaklaşık 14 seneye tekabül eder ki, buradan da birilerinin adama yapma demiyorum hobi olarak yine yap dediğini ve adamın bu öğüdü dikkate aldığını çıkarabiliriz..

nefret edilesi hesaplayan adamlardan biri oldum bak işte sonunda.. olay nereden nerelere geldi..
  • son beş yıldır okuyunca en fazla üzüldüğüm haberin öznesi.. şimdi belki oha falan diyeniniz çıkar ama faili meçhul cinayetler falan bile bu kadar üzmemişti beni. çok acıyorum adama ve bu haberin yok olmasını, hiç böyle bi şey yaşanmamış gibi unutulmasını istiyorum.
  • şayet hesaplayan adamların bir dini olsa, bu adam peygamber olurdu.
  • yaklaşık 14 milyon ihtimal bulunduğuna göre..

senede 1 milyon,
    ayda 80.000,
    günde 2700,
    saatte* 170,
    dakikada 3,
    20 saniyede 1 tahmin yapmış adamdır..

yememiş, içmemiş, kolon doldurmuş adamdır..
  • ardışık 4, 5 ve 6 rakamın çıktığı pek görülmüyormuş, bunları örnek uzaydan çıkarırsak :) şansımız artar diye düşünen adam.
  • lisede, hiç çalışmadan girdiğim, hayatımın ilk programlama sınavında hoca 1'den 10'a kadar olan sayıları yazan programın kodlarını yazın dediğinde, tek satırlık bir döngü kurmak yerine uzun uzun;

print "1"
    print "2"
    print "3"
    print "4"
    ...

şeklinde bir cevap yazmıştım. o günden beri bunu düşündükçe benden daha malı olamaz herhalde derdim ama çok daha ekstrem örnekleri varmış demek ki. arkadaşı bulup elimi omzuna koyduktan sonra en içten sesimle, "üzülme" demek istiyorum.
  • basit bir makro ve ortalama bir laser yazıcının birkaç saatte yapacağı işe 14 yılını harcayan bir adam. yorum sizin.
  • "14 yıldır sayısal loto oynamıyor" olması da başlı başına ironi galiba.
hesabın var mı? giriş yap