• ali atıf bir'in 09.06.2010 tarihinde, gazetesinin küçük ilanlar köşesine verdiği aranıyor ilanının başlığı.
  • youtube ve google'ı da yasaklayan hakimdir.
  • ne zamandan beri hakime göre mahkemeye başvuruluyor yahu? ne yani şimdi bir hakim çıkıp, "gel dava aç benim görevli olduğum mahkemede" mi diyecek?
  • icerden annemin kendisine seslendigi hakim...

"hazir eli degmisken interneti de kapativersin, cereyan yapiyor, oyle biri acik biri kapali..."
  • hakim aranıyor!

bugün gazetesinde çalışacak;

askerliğini yapmış, statükocu, hukuktan ziyade bireysel hezeyanları esas alan, mümkünse toy ve kontrolü kolay olan hakimcikler.

maaş dolgundur. akbil de var.

iletişim için;

bugün gazetesi boqunu çıkarma departmanı

ali bey.
  • bu şekilde ilanla aranmasının hukuki açıdan suç olduğunu düşünüyorum. yazıyı yazan bey bundan haberdar değil sanırım. ben de internet yasaklarını kaldıracak mangal yürekli bir hakim arıyorum. varsa hemen açıcam davayı. çok afedersiniz ama sıçıyorsunuz sonra ekşi sözlükte birileri sıçtığınıza "bok" deyince de kızıyorsunuz. sıçmayın demeyelim!
  • ali atıf bir’in, türkiye'nin eleştiri düzeyini ve demokrasi anlayışını ortaya çıkaran çağrısıdır. toplumun bir kesimi bozulunca, her kesimi bozulmuş demektir. fizikteki ünlü “bileşik kaplar” yasasında olduğu gibi. köşe yazarlarının üslubu, ekşi yazarlarının da üslubunu etkilemiş.

ekşi sözlük yazarları, ekşiliği türkiye’nin köşe yazarlarından, tartışma programlarından, show programlarından kısacası medyadan öğrendi. ali atıf bir; sen köşende oturup, fahiş fiyatlarla, ekşi sözlük yazarlarının yaptığını yapınca sorun yok.

üstelik ekşi yazarlarının daha nitelikli ve daha kontrollü yazılar yazmasına rağmen. üstelik hiç savunma hakkın olmaksızın, ekşi sözlüğün güvenliği ve devamlılığı adına uçurulma ihtimalin varken. üstelik yazdıklarının pat diye silinme ihtimali varken. üstelik girdiğin her yazının yazarlar ve okurlar tarafından sürekli eleştirilmesine rağmen. size gelen eleştiride, basın özgürlüğü ihlal edilir. bize gelenler ise hep “kişisel savunma hakkı”dır.

sizlerin köşenizde maaş karşılığında ahkam kesme hakkınız var. asosyal, kişiliği bozuk, saldırgan ve amme hizmeti yapan ekşi yazarlarının yok. ister kabul edin ister etmeyin, biz sizlerle meslektaşız.

ali atıf bir'in izniyle onun köşe yazısında kullandığı üslupla sonlandırıyorum:

bugünkü saldırınız üzerine size dersinizi ve haddinizi bildirecek “davranışsal” boyutta çalışmayan hukukumuzun kendini feda edecek bir hakimini arıyorum.

ey hukukçularımız,
    içinizden biri cesaret eder de ben varım derse yukarıda sözünü ettiğim davayı açacağım ve ali atıf bir bitireceğim.

(bkz: türkiye'de köşe yazarlığının miadını doldurması)
hesabın var mı? giriş yap