• arkadaşın arkadaşı anlattı:

yanlış değilsem malatya'da "sigorta" olarak anılan bi' yer varmış. teyzenin biri dolmuşa binip "evladım beni sigorta'da bırak." demiş.

yaklaşık bir haftadır aklıma geldikçe buna gülüyorum.
  • okey oynamayı bilmiyorum...
  • uzaktan tanırken saygı duyduğum ama yakınlaştıkça saygımı yitirdiğim insanlar var. biliyorum benim için de bu şekilde düşünen insanlar var.
  • kendime büyü yapılmış gibi hissediyorum.mal oldum ben mal kafam çalışmıyo 1 aydır.yakın zamanda bi üfürükçüye gidicem.
  • istanbul'a taşınalı bir seneyi geçti lakin hala ankara'nın hava durumuna bakıyorum. gurbetin ta amına koyim.
  • yeni ergen ve tecrübesizken bir kıza aşık olup peşinden 3 küsür sene koştum. kız da o dönemde benimle ilgileniyordu ancak nedenini bilmediğim bir şekilde sevgili olma aşamasına bir türlü gelememiştik. oysa kızın da başka erkek arkadaşı yoktu. benim de gözüm ondan başkasını görmüyordu. bu yıllarca böyle devam etti ve biz büyüdük daha sonra ilk kez gerçekten aşık olduğum o kız yıllar sonra bana o dönemde yediği haltları bir bir anlattı. meğerse benim ona olan ilgimi bilmesine rağmen neredeyse bütün arkadaşlarımla sırayla çıkmış ayrılmış bana bunu belli etmemiş, arkadaşlarım böyle bir ilişki yaşadıklarını bana söyleyememiş, kız da beni egosunu tatmin etmek için kullanmış, benim ilgim azalınca biraz kendini bana yaklaştırmış ilgim onun üzerindeyken kendini geri çekmiş. benim ona olan aşkımın sıcak kalmasını onun egosunu tatmin edişimi sürdürmemi sağlamış. hayatımda ilk ve tek aşık olduğum, canımdan değerli tuttuğum kız beni bilerek ve isteyerek süründürmüş.

ben bunları öğrendikten sonra ne mi oldu ?

o kızı tamamen hayatımdan çıkardım. bende olan bütün eşyalarını ortadan kaldırdım. onu hatırlatacak herşeyi yok ettim. o kızın bana yaptıklarını bana itiraf etmesinin üzerinden 5 sene geçmiş olmasına rağmen hiç bir kıza ama hiç bir kıza bir daha aşık olamadım. değiştim, öyle değiştim ki ona olan öfkem yüzünden dünya tatlısı bi kızı onun bana yaptığı gibi süründürdüm. ona benzedim. tek gecelik sahte aşklar yaşadım, benimle aldatılan sevgililer gördüm. yavan ve tatsızdı. aşık olamadım, olamıyorum...
  • son aylarda bir kaç kez sigarayı bırakma girişimim oldu. bu sadece yemek sonralarına kadar sürdü. bu konuda iradem zayıf. sigarayı da sağlığıma zararlı olduğu için değil, sıktığım parfümün kokusu gitmesin diye bırakmak istiyor(d)um. ayrıca sigara bırakmalarım hep yeni paket aldığım zamanlara denk geldi. ulan o kadar para verdik bari paketi bitirelim mantalitesi bırakamamam da etkili oldu. sigaraya zam yapanların dolaylı olarak sigara içmemde payı var galiba.
  • kendimi çok yanlış bir zamanda tanıdığımı farkediyorum. ütü yaparken ellerimi yakıp, "ev kazası" süsü vereceğim az sonra. kendimle tanıştığıma hiç memnun değilim.
  • sözlükte bu kadar bira muhabbeti dönünce buzdolabimdaki bir arkadasin unuttugu, ve haftalardir dikkatimi cekmeyen könig pilsener´i acip keyifle icecegim simdi.
  • sanırım biraz malım.
hesabın var mı? giriş yap