• bu adamın oyunculuğu öyle bir şey ki, oynadığı filmlerde kendisini göremiyorsunuz resmen. yani şöyle anlatayım; american history x, everyone says i love you ve primal fear' ı yakın aralıklarla seyrettim ve sonra farkettim her üçünde de rol aldığını. mutlaka sinema dilinde bu yaptığının bir adı vardır ama ben halk dilinde naçizane ''yuh, hayvan gibi rol yapıyor amk!'' diyerek çılgınca alkışlıyorum kendisini.
  • herturlu psikopatliga yatkin, bjk carsi elemani gibi davranan hollywood erkegi
  • takriben 1999 yılında devreleri yakmış oyuncu.

sen kalk kariyerinin daha başında, önce primal fear ile milleti sinema salonunda felç et, arkasından american history x ile bir neslin oyunculuk anlayışını ters yüz et, sonra ikisinde de seni aday yapıp, sana oscar vermesinler.

muhtemelen o tarihten beri, yaklaşık 15 yıldır "yemişim böyle işi" deyip, antin kuntin filmlerden yana kullanıyor tercihini.

hak etmedik biz bu adamı.
  • "savaş karşıtı karşıtı film", saving private ryan'daki er ryan rolünü reddetmişliği vardır. böyle de kral bir adamdır.
  • tanrı'nın ayrıcalıklı davrandığı insanlardan birisidir. öyle bir bakışa sahip olmak, çok az insana nasip olur. öyle bir bakışa (gözlere) sahip olan insanın, yakışıklı, sempatik ya da çirkin olmasının kanımca hiçbir önemi yoktur. önemli olan, o bakışlara sahip olmak ve bu bakışları kullanmayı iyi bilmektir. bence edward norton, istediği an sempatik, çirkin ya da istediği an yakışıklı olabilir. bence o, bu yeteneğe sahip, her daim karizmatik birisi.
  • 3 yillik kiz arkadasi selma hayek e sonunda bir nisan yuzugu almis ve sahsima ah selma hayek from dusk till dawnda boga yilani ile dansederkene keske bogulsaydi dedirtmis hos popolu aktor.

edit: ayrildilar sonra bunlar. ama edward gene bana kalmadi
  • 87. oscar ödül töreni'nde en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında aday olan oyuncu. bekledik bunu çok bekledik resmen. ulan her şeyi geçtim twitter ve sözlükte şu adaylık hakkında iki kelam eden birine daha rastlamadım. bir ben mi sevindim yani bu kadar buna. edward norton'ın ödülü alması için şimdiden lobi faliyetlerine başlıyorum. hayırlı olsun.
  • yüzünde sinsi gülüşü belirince bebelikde hikaye oluyor.(bkz: american history x) (bkz: fight club)
  • primal fear den daha nerelere geleceği belli olan hollywood un yale mezunu tek aktörü
  • mimikler süper kazınmış saçlar ve psikopat tiplemeler acayip yakışıyo bence tipi bi yana oscarlık bi adam
hesabın var mı? giriş yap