• yemin ederim ülke gerizekalı kaynıyo. adamdaki zihniyete bak tamam kabul belki doktorlardan daha çok çalışan emekçiler işçiler var, gidip emekçilerin işçilerin maaşı da yükselsin onlar da hakettikleri maaşı alsın ülkecek kalkınalım gelişelim diyceğine gelmiş doktorlar çok alıyo 2 bin versek yeter yurtdışından yabancı doktor gelsin maaşlar düşsün diyo amına koduğumun beyinsizi. bu nasıl bir cehalettir ki adamın avrupada amerikada doktor maaşlarından haberi bile yok 2 bine çalışacak doktoru afrikadan filan ithal etmeyi düşünüyo heralde. ulan yemin ederim bizim ülkedeki kadar sığır davar ve de çomar dünyanın hiç bir yerinde yoktur. özenle seçilip hepsi bizim ülkemize yollanmış.

not: doktor değilim.
  • bu ülkede okuyup biryerlere gelen insanı nedense herkes kıskanıyor arkadaş.yeri geldiğinde 36 saat çalışmaya zorlanabilen ,risk alan bu insanların üç kuruşluk maaşlarına laf edeceğinize yiyorsa g.tünüzü yattığınız yerden kaldırın azıcık dizi seyretmeyi bırakın da siz yapın bu çok kolay işleri.tabi önce öss,sayısız vize ve final ve bir de tusu geçin sonra konuşun. he bunlar zor geliyor ve hala bu insanların aldığı maaş gözünüze batıyorsa veterinere gidin mesela onlar da para kazanmasın .iki dizide oynayıp yatlar katlar alan insanların fanatiği olun,futbolcular için birbirinize girin onlar nasılsa aldığı parayı size vericek bir gün di mi.
  • 6binmiş..vay arkadaş.

biz piç doktorsak demek ki..

bi de bu saatte acilde nöbette okuyorum bunları.
  • 7500 lira
    10 nöbet
    plastik cerrahi asistanıyım. döner 1000 kusur lira yatmıyor. nöbet paraları yatmıyor. yatarsa 3000 civarı. el cerrahisi, maxillofacial travma vs bakıyoruz. kopan parmağı dikeceğim sürede duvar boyasam daha çok kazanırım sanırım.

edit: şimdi buraya şunu da eklemek istiyorum. hocalar da istifa etmeye basladı. hocası olmayan bölüm asistan alamaz dolayısıyla uzman yetiştirmez.plastik cerrahi gibi özeli tatlı olan branşlarda bu sıkıntı yakın zamanda iyice hissedilecek. ismini vermeyeceğim bir kaç üniversite kliniği yakın zamanda kapanacak. halkımıza bol şans diyorum. umarım tedavi olmak için satacak eviniz, arabanız dededen kalma tarlanız vardır. yüz ve mandibula kırıkları için bulunduğum yerde 40.000 lira cash istiyorlar. nakit yoksa özeller yatırmıyor bile. haberiniz olsun.

edit2: bu işin ciddiyetini anlayamamış arkadaşlar gene toplanmışlar başlığa. doktor olduğum halde başıma bir şey gelse devlette tedavi olamayacağımı düşündüğüm için korkuyorum özel sağlık sigortası araştırıyorum. sizdeki bu özgüven gençliğinizden geliyor olmalı.
  • doktor değilim ama madem doktor maaşında bu kadar gözünüz var, o zaman siz de doktor olun. maaşı hak etmediğinizi düşünürseniz de artık kızılay'a bağışlarsınız..

tanım:
    miktarı insanlara dert olmuş ücret
  • gecen sene doğuda ebesinin örekesinde bir hastanede günde 500 hasta bakan arkadaşımın hesabına 3500 lira olarak yansıyan maaş. hatta bazı aylarda ambulans şoförü kendisinden yüksek döner alıyordu. hemşireler de 2500 civarı maaş alıyordu.

yok eğer uzmandan bahsediyorsan evet alıyorlar. bunu hak etmediklerini iddia eden varsa gitsin yırtsın bir tarafını, tıbbı bitirip tusa hazırlansın, uzmanlık kazansın, zorla ücra yerlerde çalıştırılsın. çok kolay geliyor değil mi kulağa? nasıl da şıp diye konuvermiş beleş 7500 lira maaşa!

bu maaşı hemşire maaşına endekslemek ise daha da saçma. hemşirenin maaşının az olduğu gibi bir ihtimal gelmiyor mu o çeyrek aklına? suçlusu doktor mu bunun?
  • buyurun, kanıtlarıyla beraber doktor maaşları.

diş hekimi için
    görsel
    uzman diş hekimi için görsel
    pratisyen doktor için görsel
    uzman doktor için görsel
    yan dal asistanı için görsel +400 ek ödeme
    sözleşmeli pratisyen hekim için
    görsel
    asistan diş hekimi için görsel
    aile hekimi için aylık ele kalanın 8.5-14 arası olduğu bilgisi geldi. yine bordro yok, gönderen olursa güncellerim.
    asistan doktor nöbetsiz klinik branş için görsel

şu maaş için kalemi altında yatan para var ya, devlet, sağlık bakanlığına doktor maaşı olarak onu ödüyor, yani brüt asgari ücretten biraz fazla. yüzde 3 zamı onun üzerinden yapıyor, emekliliğe onu yansıtıyor ama vergi keserken bütün ödemeleri dahil ediyor. geriye kalanı ek ödeme şeklinde, ek ödemeler de sabit ek ödeme ve ek ödeme olarak şekilde geçiyor. ek ödemeler emekliliğe yansımıyor, zamlardan etkilenmiyor, hastane giderleri, diğer personel maaşları hesaplandıktan ve çıkarıldıktan sonra il sağlığın belirlediği oranda puana göre dağıtılıyor, yani hastaneleri ayakta tutan şey aslında doktorların performansı, bilin bakalım pandemi döneminde ameliyat yapılmayan, işlem yapılmayan hastanelerde nasıl bir puan yapılsın da hastane gelir elde etsin de para dağıtılsın.

yok öyle bir dünya, maaşlar bilerek isteyerek bu şekilde eritiliyor, doktorlardan hala ses yok, yakında asgari ücret doktor maaşını geçecek. varsın geçsin, izliyoruz efendim.
  • o kadar döneri kimseye yedirtmeyecekleri için 8000 falan olmayan maaş.
    götünüzden maaş uydurmayın.
    devlet kıvırır götüne sokar, parayı kazanda yakar yine de vermez o kadar döner..

uzmansa 4000 maaşa 4000 döner.. tamirci gibi yani, parça fiyatı kadar işçilik..
    la olm harbi çalışmıyor kafanız..

6 yıllık cerrah başasistan üniversite hastanesi, 5 ay önce ayrıldığında 3500 tl maaş, dönerle birlikte 4700-5000 tl geçiyordu eline..

ha buna da laf ediyorsanız az bi siktirin kumda oynayın..

aile hekimi ise sınıflandırmasına, gebe-çocuk ve yaşlı hasta takip sayısına ve toplam hasta sayısına göre (muayene sayısı değil, günde 1 hasta da baksa 100 hasta da baksa etkilemez) değişiyor, bu rakam 5300-8000 arasında oynuyor ama çıplak maaş değil. aile hekimleri bulundukları mekanın kirasından her tür teknik donanımına, kullanılan yazılımından personel maaş ve giderine, mobilyasından bilgisayarına, mekanın tabelasından boyasına, elektrik, su, doğalgaz, internetine kadar her tür gideri ceplerinden karşılıyorlar ve bu giderler de asm'deki hekim sayısına göre değişmekle aylık 1500-3000 tl arasında değişiyor. performans veya döner de yok burada. zaten paranın büyük bir kısmı maaş olarak değil gider yardımı olarak veriliyor.

şurada birilerinin maaşına bok atmaya kastığınız kadar, neden benzer eğitimlerden geçen ve benzer zorlukları yaşayan öğretmen, mühendis gibi meslek erbaplarının da biraz daha yüksek maaş alamadığını konuşmaya kassanız belki bir şeyler değişir bu ülkede ama zihniyet "ben alamıyorsam o da alamasın" zihniyeti, anlayış da lise terk ilgi budalası troll anlayışı olunca iş "eğretmenler de bütün yeazz yeaatıyolla yeaaa" sığlığı ile "mühendis parçası 1500 tl'yi alsın da oynasın" çiğliği arasında gidiyor.

okuyaydın birader.. parayla değil kafayla..
    bize şans gülmedi yok.. köy lisesinden gelip geceleri gaz lambasıyla çalışan arkadaşımız vardı lan elektrik parası veremeyeceği için.. adam doçent şimdi.. ne dershane yüzü görmüş, ne bilgisayar görmüş, ne para görmüş, kazanmış mı kazanmış.. it gibi çalışıp gelmiş, it gibi çalışıp bitirmiş. şimdi bu adam 5000 tl alıyor diye burada kendini bilmez dallamaların yayvan ağızlı gevrek muhabbetlerine meze oluyorsa bunun tek bir açıklaması var: fesatane bir kıskançlık.. "istesem kazanırdım taam mı ama yazmadım olm doktorlar çok asosyal olyoooo!"

sana gelmeyen fırsatlara ağlayıp ona buna bok saçacağına fırsatını kendin yarataydın..
    okumak isteyene kim dur demiş bu memlekette..
    lisede polat gibi racon keseceğine test çözeydin.. daha ne diyeyim ben sana..

gizlenecek maaşmış.. al çok korkuyoruz, aman kimseler duymasın, belki borç isterler..

not: hemşireye oranlayan da baksın listeye bir zahmet.. uzman maaşı, hemşirelik lisesi mezununun maaşının 1,7 katı.. 2 bile değil.. yani 35 yaşında ve liseden sonra en az 11 yıl okumuş adam (mecburi de yapacak), 17 yaşında, daha bir gün çalışmamış ve tüm hayatı boyunca toplamda 12 yıl okumuş hemşirenin sadece 1,7 katı alıyor. profesör ise o hemşiren sadece 2,2 katı alıyor.
    bana adaletsizlikten bahsetme aga.. bana çekememezliğinden bahset..
  • devlet hastanesinde en fazla ameliyat yapıp, en fazla nöbet tutan, en fazla puan yapan uzman doktorun aldığı para 25 000 i geçmez.

devlet hastanesinde mikrobiyoloji, biyokimya...vs gibi uzman doktorun aldığı para 11 000 i geçmez.

ameliyat yapan, nöbetli cerrahi branşda ilçe hastanesindeki doktorun maaşı 13 000 - 14 000 i geçmez.
    ...vs

afedersiniz ama uzmanlık için 6 yıl tıp fakültesi, arada zorunlu hizmet 2 yıl, 5 yıl asistanlık, üzerinde uzmanlık zorunlu hizmeti 2 yıl... 15 yılını yoğun bir şekilde harcayıp maddi ve manevi karşılığı böyle olan mesleğin adını da, ismini de, cismini de sikeyim...

15 yıl öncesine gitmiş olsaydım gururla öğretmenlik yada polislik isterdim; bu mesleğin de sülalesini siktir ederdim.
  • son 10 yılda erim erim erimiştir.
    sözlükte doktor ve maaşlarına kafayı takan aşağılık kitle kına yakabilir.
hesabın var mı? giriş yap