• dünyanın bilmem kaç yerinde şubesi olmasına rağmen elemanlarına "kış sezonu, iş yok" bahanesiyle 3 aydır maaş vermeyecek kadar rezil bir ticari zihniyete sahip firma. bu firmanın kurucusu olan guido, çalışanların maaşlarını ödemeyi bu kadar geciktirmesine rağmen türkiye'ye geldiğinde intercontinental'de konaklayıp, rahatlığından ödün vermeyen, "şu gün ödeyeceğim, bugün ödeyeceğim" diye oyalayan bi adam. yazın trilyon kazanıyorsun, bi top dondurmadan 5 lira para alıyorsun bir de utanmadan işçilerini sömürüyorsun.

birgün gidip keyifle dondurma yemek isterken asık suratlı elemanlarla karşılaşırsanız sebebi budur.
  • istiklal caddesi üzerinde tünele az kala sağ tarafınızda göreceğiniz ecnebi dondurmacı. efenim bendeniz mado ve ali usta türevi pastane dondurmasından hiç hazzetmeyen biri olarak, sevgilinin "allahım inanamıyorum, bu italya'daki menşur dondurmacı" nidalarına "meşhur olmak için dondurmacı olmak yeterli zaten" istihzasıyla karşılık verdikten sonra ısrara dayanamayıp iki top (bir nutellalı, bir de yoğurtlu) yeyiverince "vay şerefsizler" demekten kendimi alamadım. normal çeşitleri de var, mesela çilekli seven varsa koşarak hemen şimdi gidip alsın derim. çikolatalı sevenler sadece rengine bakmak için bile uğrayabilirler. bir de tramisulusu var. gavur yapıyor mirim.
  • yaklaşık bir yıldır tünel şubesine uğramıyordum.dün uğradım! yediğim en lezzetli dondurma çeşitleri artık yok, kaldırmışlar. bailey's ile yapılan çeşitler ve romla yapılan tiramisulu dondurmaları kaldırmak zorunda kalmışlar. efendim herhalde şikayet gelmiş, zira sahibiyle görüştüm ve merakten sordum nazikçe, belediyeden gelmişler ve alkollü ürün satıyorsun, burada öğrenciler var,alkollu yiyecek yasak falan demişler.üstelik firmanın alkol ruhsatı olmasına rağmen, ki olmasa ne olur.dondurmanın içindeki alkol oranı zaten devede tırnak,hissedilmiyor bile. turistlerin cirit attığı beyoglunun haline bakın.yazıklar olsun diyorum.
  • dondurmalari guzel, dogru. ama o fiyatlar milano'dakinden pahali be arkada$im.
  • dondurmalar çok güzel ama taksim şubesinin esmer garsonu devamlı gergin rüzgarlar estiriyor. bi seferinde çok sevdiğim bi arkadaşımla gitmiştik, arkadaş da biraz zevzektir (benden bile), "dondurma var mı?" diye sordu, tamam kötü espri, gerçekten çok kötü ama eninde sonunda müşteriyiz, "aha aha, çok komik" diyemezsin müşteriye. denmez yani. ben bırak müşteriyi, tanımadığım kimseye diyemem böle. kısa bi zaman önce de tek başına, yağmurdan kaçmak için sığınmak zorunda kaldım buraya, hem de bi tatlı yemiş olurum dedim. aslında canım dondurma istemiyo ama, tatlı istiyo. menüyü anlamadım, çoğu seçenek dondurma çeşidi ama tatlı adı olanlar da var, onlar o tatlı mı yoksa o tatlılı dondurma mı, bunu sormaya çalıştım, laf ağzıma tıkıldı. "bunlar türkçeler, bunlar italyancalar". sağol ya? ben de italyanca olanları "bunlar türkçe olduğu halde neden okuyamıyorum" diye düşünüyodum... ben onu sormayacaktım ki! resmen "fazla konuşma ve bişi seç" diyor. seçtim bişi ama ben de ek$i sözlük'te bu konu ile ilgili veynklemesem adam diilim dedim, ve işte veynkliyorum.

sonra ama o kadar güzel bi dondurma geldi ki biraz daha dondurma yemek zorunda kaldım. gerçekten dondurmalarına laf edemem, çok lezzetli.
  • terbiyesizlik derecesinde guzel dondurmalar yapiyorlar, yasar usta dondurmasindan bile daha lezzetli, o derece.
  • baileysli dondurma yaparak olaya son noktayı koymuş dondurmacıdır.
  • gerçekten terbiyesizlik derecesinde güzel dondurma yapan dondurmacıdır (bkz: #9743940). kendisine pahalı diyen, fahiş fiyatlı diyeninin kalbini kırarım. o lezzet, o çeşitlilik için evin tapusunu istese "ama daha noterler açılmadı, öğlen gibi gel hallederiz" derim.
  • yanlış bilmiyorsam sahipleri italyan karı-kocadır. malzemeler italyadan geliyor ve istanbuldaki fabrikada o muhteşem lezzetler ortaya çıkıyor. dondurmalar hakkında yorum yapmaya gerek dahi duymamakla beraber nutellalı olanının tadına mutlaka bakın derim.

bu güzel tatlar için teşekkürler ama dışarıda deli gibi yağmur olan bir günde dondurmaları yağmurda ziyan etmeyelim diye kapı girişinde ayakta yiyelim bari dedik. kasada duran kadın dondurmaları içerde yediğimizden hizmet bedeli altında 2 şer lira ekledi hesaba. oturmadık bile !!! bu gerçekten çok ayıp
  • yıllardır dondurmaya soğuk duran beni sakızlı dondurmasıyla dondurma hastası yapmış dondurmacı. çok afedersiniz geğirdikçe hala damla sakızı tadı alıyorum, çok mesudum.
hesabın var mı? giriş yap