• --- spoiler ---

sonunda robb stark ın kral olduğu filmdir. ben olsam o sarayda bir dakika bile durmazdım.
    (bkz: red wedding)

--- spoiler ---
  • sinemada izlemek istediğim ama erkek arkadaşımı izlemeye ikna edemediğim için malum ortamlara düşünce izleme fırsatı buldum. disney'in son dönemlerde eski klasik hikayelerini alıp tekrar yorumlamasına bayılıyorum ki bu film bu yeni uyarlamalarının en iyisiydi. en az sevdiğim prenses her zaman cindrellaydı hep biraz mal olduğunu düşünürdüm ki bu filmde az biraz olsa onu üzerinden atmışlar ama yine mal yine mal.

--- spoiler ---

neden mi mal diyorum. arkadaş ev senin eve yeni gelen karılar eve yerleşiyor sen sesini çıkartmadan bi anda evin hizmetçisi oluyorsun. benim başıma gelse çok affedersiniz ama ağızlarına sıçar evden kovarım. neyse masal bu deyip geçmek lazım.

filmin en güzel sahnesi perinin ortaya çıkmasıydı. helena bonham carter 3-4 dakikalık performansıyla resmen filmin havasını değiştirmiş. bi insana bu tarz karakterler ancak bu kadar yakışabilir. diğer güzel sahne tabi ki balo sahnesiydi. o elbisenin uçuşan etekleri dans edişleri falan anlayamazsınız. eheheh masal gibi film olmuş işte.

kuzeyin kralı beyaz atlı prense dönüşmüştü lakin adama sakal yakışıyormuş sakalsız olmamış. red wedding'den sonra başka bir düğüne damat olarak katılması büyük cesaret tebriks.

--- spoiler ---
  • gittim, gördüm ve çok ama çok beğendim.
    sanat yonetiminin tavan yaptığı, yönetmenin shakespeare uyarlaması çekiyormus gibi ciddiye aldığı bir filmde, eleştire eleştire cinderellanın belinin inceliği elestiriliyorsa ne desem bilemiyorum.
    bir kadın olarak da bu tarz feminist yaklaşımların yersiz olduğunu düşünüyorum. ince bel kadında neyse baklava kaslı vucut da erkekde o. tum super kahraman filmlerinde adamlar vucut yapinca erkek cocukların psikolojisi bozulmuyor da ince bel gordu diye kız çocuklarininki mi bozuluyor?
  • bir masal ancak bu kadar güzel sinemaya uyarlanabilirdi herhalde. önyargıyla başlamama rağmen dehşet beğendiğim film.
  • sözlükte bu kadar az kişinin izlemesine şaşırdığım film. ya da izlediler de karizmayı çizdirmemek için yorum yapmıyorlar. robb stark için gidip izledim, çok güzel olmuş. cinderella'yı oynayan hatunu ben de çok beğenmedim. bir şey eksik ama ne eksik bir türlü çözemiyorum. belki de robb'un yanına yakıştıramadığımdan.

çocuklarla dolu bir salonda izlemek işkence tabi. bağırıyorlar konuşuyorlar gülüyorlar hiç yerlerinde durmadılar. benim önümde oturanlar kalkıp gezinmeye başlamıştı. o karanlıkta düşecekler, bir yerleri kırılacak. te allaam. mümkün mertebe geç seanslara bilet alınıp izlenmeli ya da internetten izleyeceksin evinin rahatlığında. ufak mısır da olmuş 8 lira zaten film başlamadan bitiyor. fuck this world.
  • kadınlara, akşam bir erkekle dışarı çıktıkları takdirde geceyi kesinlikle o erkekle geçirmemeleri gerektiğini öğütleyen masal.
    zira geceyi erkekle geçirirseniz prensesken bir anda ucuz bir paçavraya dönüşuverirsiniz adamın gözünde.
    eğer geceyi beraber geçirmezseniz, gerçekte bir paçavra olsanız dahi kıymete biner ve masal bitip de muradınıza erene kadar, gerçek bir prenses zannedilebilirsiniz o adam tarafından. büyü bozulup da gerçekte ne kadar ucuz olduğunuzu gördüğünde, iş işten geçmiş ve çoktan adamın parmağına yüzük takılmış olur.

kadınlara ikiyüzlü olma sanatını öğreten ezik bir masaldır kanımca.
  • tum hikaye kahramanlari arasinda en gerzek kadindir .akli bes karis havada asifte bir kadindir hatta . milyonlarca kadinin isteyecegi turden bir buyucu karsina cikmisken tembih ettigi tek kelime "12 de evine donmelisin" * ken 2 dk daha dans edebilemek icin bekleyen baska roman kahramani yoktur . ayrica hangi kadin ayakkabisini merdivenlerde dusurur ve orda birakir merak konusudur .2. rolde bile olamayan [ fareler , balkabagi kotu anne ve kardesler daha cok islenmistir] en ezik erkek rolu ise evlenmek icin balo veren prenstir.asik oldugu kadini da ayakkabisi ayagina olmadigi surece yuzunden taniyamayacak kadar aptaldir* *.
  • 80'lerin me$hur skid row-gibi wasp-gibi heavy metal grubu, kaliteli ve gaza getirici soundlarina o donemin kli$e ince vokaline muhalefet gayet kalin tonlamaya ragmen hakettikleri kadar bilinmediler hicbir zaman.
  • bob sinclairin yaptığı en iyi şeylerden biri.

şarkı zaten güzel. düzenleme efsane. ayrıca tam bir night club şarkısıdır.
hesabın var mı? giriş yap