• http://poetry.rotten.com/failed-mission/

dikkat:ceset görüntüsü içerir.midesi veya kalbi sağlam olmayanlar bakmasın.

bak hümanist kardeşim.eğer o köpekler öldürülmeseydi ve hasbelkader sen orada o köpeklerle çatışıyor olsaydın,o köpeğin elindeki kanasın mermisi o hümanist beynini patlattığında buna yakın bir görüntü elde edilecekti.takdir edersin ki gassal için ve sen musalla taşında yatarken seninle helalleşmek için gelen ailen için pek hoş bir görüntü olmayacaktı.eğer hala vahşet diyorsan yanılıyorsun bebeğim daha vahşetin ne olduğunu bilmiyorsun.

tanım: hümanist turnusoludur.

zamanın ötesinden gelen gururla:evet bebeğim gerçek bu maalesef.
  • bölücülük bu olsa gerek !
    insanı 'terörist' ve 'asker' diye ikiye ayıran bu zihniyet nazi almanyasındaki toplama kamplarında yahudilerin de aynı mantıkla vahşice öldürüldüğünün ve öldürülenlere, yani insanın, insana neler yapabildiğinin farkında mı acaba? sizin yaptığınız düpedüz faşistlik!

insan, insandır koçum bana maval okuma ! unutma; o da sana terörist gözüyle bakıyor, ölüsüneyse şehit diyor! "öldürülenler zaten teröristti" veya " zaten askerdi " deyip vicdanını paklamaktır zaten seni insaniyetten çıkarıp hayvaniyete taşıyan şey!
  • o kokuşmuş leş tekmeyi bile haketmiyordur. çünkü o leşe gelen tekme, kim bilir kaç asker öldürmüş haini zavallı durumuna düşürür. sonra da fatura askere kesilir. ne diye savuruyorsun ki o tekmeyi. bırak sürünsün yerlerde hakettiği gibi.
  • adaba sığmaz.

pekmez benim bildiğim tatlı bir yiyecek. kafasına tekme atılan insansa, az önce beraber sigara içtiğin arkadaşının beyninden fışkırıp yüzüne bulaşan kanı betimlemek için kullanır bu tatlı kelimeyi: "pekmezini akıttım". işte o zaman, o kan ne kadar pekmezse o leş de o kadar cesettir.

peşin edit: karşı taraf daha farklı davranıyorsa (veya sen buna inanacak kadar salaksan) yerim bu entry'i ve bunun da faşizm ya da her ne skizmse işte onunla alakası yok...
  • yapilan dogru mu? olmayabilir...
    ama o an askerlerin ne hissettigini kim bilebilir. belki bi gün önce veya bi ay önce ya da bi yil önce o tekmelidikleri yüzünden arkadasini kardesini akrabasini kaybetti.
    insanca mi? tartisilir.
    ama ben doguda askerlik yapan kuzenimden biliyorum, askerden geldikten aylar sonra bile, hala bi helikopter sesine irkilip, birden durgunlasiyordu. ben size ne yaptigimizi anlatmam, anlatamam, ama onlarin bizim askerlere yaptiklari yaninda hic kaliyor derdi. normal bi zamanda yapmayacagin biseyi, o an sana normal gözüküyor derdi.
    bence en büyük hatalari bu olayi videoya cekmek olmus.
  • götü başı ayrı oynayan bir garip güruh tarafından tüm devlete ve orduya maledilmeye çalışılan, kendini kaybetmiş birkaç adamın da haklı olduğunu savunduğu olay.

ama nedense bunu tartışmaya açarken kullanılan üslup ve kaynak olarak bir tarafın ağır propagandasını yapan bir site seçilmesi beni kendini kaybeden adamları çok az daha da olsa mazur görmeye itiyor. üstelik bu propaganda yapan taraf kendi sözde askerinin ölüsü üzerinden propagandasını yürütmekte bir sakınca görmüyorsa bunların samimi olmadığını düşünmek benim suçum olamaz.
  • görüntüye "etik değil, şerefsizlik..." gibisinden fetva verenlerin, otundan bokuna kadar yararlanan ve ardından "ben böyle işin anasını sikerim" diyerekten sözde haklarını silaha sarılıp dağa çıkarak, kalleşçe* eylemlerle birlikte sivillerin ve özellikle kundakdaki bebeklerin öldürülmelerini ne payede etik buldukları kabiliyet konusu. birde herşey yarrak gibi ortada olmasına rağmen inkar edilmesi yok mu! tam bir komedi.

ek olarak, iki farklı grubun birbirini öldürme isteğiyle birlikte rafa kaldırdığı "etiklik" faktörünün, bu fenomen için kullanılması anlamsız olduğu kadar saçmadır. ha tekmelemiş ha üstüne işemiş pek birşey farketmiyor. ayrıca bunun şerefsizlikle felanda alakası yoktur. neden? çünkü bu atraksiyon, canına kastedecek orospu çocuğunun bünyelerde yaratmış olduğu psikolojik yığılmanın bir anlık dışa vurumundan başka birşey değildir de ondan. kısacası biyolojik bir olgu.

buyrun kötüleyin
  • savunucuları vardır bu eylemin. kendilerine önerim mezardan çıkardıkları cesetlerle tek kale maç yapmaları. sonuç belli insanlık hükmen mağlup.

belki ilerde bu ülkede sadece "nefes" gibi filmler değil; militarizmin, savaşın, milliyetçiliğin insanı insan olmaktan çıkarışını anlatan filmler de çekilir. eloğlu çekiyor bunların filmini. bizde de malzeme bol görüldüğü üzere.
  • yaşayanı varken gereksizdir. cesetler acı çekmez.
  • sıcacık evlerimizde, efendime söyleyeyim, bir yanda cnbc-e açık, bir elimizde şekersiz kahvemiz, ne de güzel yorumlayabileceğimiz harekettir bir bilseniz..

karanlıkta yanan bir sigaranın yüz bin fener gücünde olduğu, bir fısıltının güçlü bir çığlık etkisi yarattığı, ikinci şansların çok çok nadir görüldüğü, yaşamak için öldürmenin bir amerikan filmi klişesi olmadığı bir ortamda, etrafa yayılmış iç organlar, kafatasları üzerinde yürüyerek sakin olmak zorunluluğunda olan kişiler yorumlasın bir de lütfen..

zamanın ötesinden gelen edit: herhalde özneyi pkk, nesneyi türk şehitleri olarak alan bünyeler durmadan kötülerken, tam tersi şeklinde algılayanlar da şukela veriyor.. sürekli yeri değişiyor entry'nin.. halbuki ben özneyi savaşan canlı insan, nesneyi de savaştan ölerek kurtulmuş insan olarak almıştım..

önemli değil.. ne de olsa körler sağırlar, birbirini ağırlar..
hesabın var mı? giriş yap