• mevzusunu meme kanseri ile bağdaştıran güruhun bu kadar salak olması asıl mesele. hayır, neticede toplumsal bir kaygı üzerine konumlandırılmış değerler ile dalga geçilmesi ile ilgili bir vurdumduymazlık raddesine gelmedim ben, sanırım bunu aptalca bulanlar da gelmedi. konu burada kızların kendi içinde oynadığı eğlenceli oyun olsaydı da bu kadar üzerine gidilmezdi...

sen şimdi meme kanserine dikkat çekmek için "cüzdanınızı ya da çantanızı eve gelince nereye bırakırsınız?" haydiğğ gızlarrr, meme kanserine diggat çekçez diye işin ucuz popülizmine kaçarsan dalgamı da geçerim. bi dakika lan, ne dalgası, taşak geçerim taşşak...

edit: zamanının ötesinde, vay anasını lan. değil zamanının ötesine, istersen zamanının götesine yolla; hala bana kalkıp da bu hareketin meme kanserine hizmet ettiğini de sakın savunma. seni gidi tatlı su kurnazı, sen hiç meme kanseri olan kadın gördün mü lan hayatında, şerefsiz!
  • hayır işin komiği, ki yanlışsam düzeltin pliz..

bu işin tüm esprisi, belki binlerce kadının iletisinde ingilizce haliyle "i like it on chair, i like it on the bed, i like it on the floor" falan gibi cinsel içerikliymiş gibi görünen cümleler yazması ve bunun dikkat uyandırması..
    ki hani amacını ve amacına uygunluğunu tartışmıycam.. kendince manalı bulabiliriz bi bakıma..

ama, bu metni türkçeye çevirip,"ben kanepeye koyarım, ben sandalyeye.." falan gibi örnekleri olan bir metni paylaşmışlar..
    ki yani.. işin esprisi gidince geriye bişey de kalmıyo yani.. öyle olmuş..
  • orijinalinden turkce'ye kotu bir ceviri olan oyun. zira orijinalinde cantayi koydugunuz yer ornegin "i like it on the kitchen counter" seklinde ifade edilir. tercumesi "mutfak tezgahinda seviyorum" dur. hal boyle olunca turkce oyunda "ulen 'kapi kolu' da ne demek?" diye manasizca internet talan edilir, ingilizcesindeyse "uu beybi!" seklinde meraklara salinir bunye.

(bkz: http://newsfeed.time.com/…e-it-on-my-status-update/ )
  • erkekleri bilincaltinda iki acidan rahatsiz etti: biri kadinlarin cinselligi acikca konusmasi (ihtimali ki o bile yetti), biri de kadinlarin organize bicimde kendilerinden habersiz, cozemedikleri birsey yapmasi. birden testisleri hakkinda konusan mi istersin, testisli argo laflar mi istersin, biz testisimizden konussak iyi mi diyen mi dersin. ulan sabah aksam testisli sikmeli sokmali amina koymali konusan siz degilsiniz sanki. gol mu gol. gerisini gec.
  • facebook ana sayfa mı işgal etmiş eylem...

bu eyleme katılan tüm kişilere sesleniyorum; şimdi sakin olun ve bu saçma fikri yavaşça yere bırakın!... stop.
  • bu kampanyalar erkekleri rahatsız etmiyor, güldürüyor ve bazen de üzüyor.
    kadınların böyle ikiyüzlü davranmaları komik geliyor, eğer önem verdiğimiz
    birisi yaparsa canımız sıkılabiliyor tabii.

meme kanseri o kadar önemli madem, neden bu konuda neler yapılmalı,
    o konuda iki satır konuşmuyorsunuz da cinsel imalı oyunlara giriyorsunuz?

ister farkında olun, ister olmayın, tek yaptığınız dikkatleri cinsel
    açıdan üzerinize çekmeye çalışmak. meme kanseri umurunuzda olsaydı
    bunun üzerine biraz düşünür, internetten bilgi toplar, sonra "meme kanseri
    muayenesi ihmale gelmez" vb. gibi sloganlar yazardınız "durum" larınıza.

oysa tüm yaptığınız başkasının başlattığı aptal furyaya iki aptal sözcükle
    katılmak.
  • anlamıyorum arkadaş ya. facebook'ta günde 100 tane dangalak video paylaşan adamlar gelmiş buna laf ediyor. sosyal tahlil yapıyor. gerçekten ciddiye almanız gereken şeyleri ciddiye alsanız daha isabetli olmaz mı kuzum?
hesabın var mı? giriş yap