• (#18109469)
    ama oyun bozanlık yapılmaz ki...
    sürekli yer değiştirmek...
    http://haber.sol.org.tr/…zanlara-tepki-haberi-23791
  • utana sıkıla yapılan eylem için :

http://webtv.hurriyet.com.tr/?cid=1&vid=3959

yüzünüzü niye kapatıyorsunuz ? utancınızdan mı ?
  • http://videogaleri.gazetevatan.com/…tek-eylemi.html

yukarıdaki linkte görüldüğü üzere eyleme katılım 12 insan ve 1 köpek şeklindedir. köpeğin rahat tavırları dikkat çekmiş yüzünü gizlemeye çalışan kişilere ters ters bakması da kameralardan kaçmamıştır.
  • söyleyebilen insanlar adına utandığım protesto (!) cümlesi.

türkiye'ye dair çok derin bir tespit de var tabi bu cümlede. doktorlar eylem yapınca "o kadar par kazanıyolar hala bikbik ya asgari ücretle çalışanlar ne yapsın"; eczacılar eylem yapınca "çok para kazanıyorlar daha fakir insanlar var", pilotlar eylem yapınca "ohoo ne biçim para kazanıyorlar hala açgözlülük", öğretmenler eylem yapsa "3 ay tatilde yatıyorlar bu ne kadir bilmezlik".. vb. nerede insanlar haklarını arıyorlar bir kısım andaval çıkıp bikbik ediyor.
    "biz daha açız, biz de yaparız ne var, bizim vergilerimiz" zart zurt..

sen herkesin daha iyi şartlarda olmasının değil kendi şartlarının derdindesin. üstelik "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" çapı bile diil çapın, "ben kötüysem herkes kötü olsun" düsturundasın. bunu utanmadan harekete dökünce de sosyopatoloji oluyor.

eylem yapan herkese kulp takarak, hak arayan herkese bok atarak altını da yok liberalizm, yok devletçilik vb. abuk sabuk doldurarak yapılan en hafif haliyle şerefsizliktir.

birey olarak haset ve kıskançlık nasıl değerlendirilirse hareket olarak da aynı çaptadır bu. kendinin diil başkalarının derdinde olan mahalle karısından hallicedir çapı. yedirecek adam bulursa kapitalizm liberalik falan çakar.

senin derdin vergin olsa başka zamanlarda bağrınırdın.. senin derdin kendi işsizliğin olsa sebebi olan sisteme/hükümete karşı kendi eylemini düzenlemiş olurdun.. yeme bizi güzel arkadaşım. senin derdin başkası..

başkasının mücadelesini çekemiyorsun. sana onurlu bir şekilde yapılanlar batıyor.. sen 300 liraya çalışıp da itiraz edemezken, sen iki gıdım sesini yükseltemezken birilerinin götünün bişiyleri yemesi batıyor. ölüm orucunu göze alabilmelerine katlanamıyorsun, bu soğukta mücadelelerini sürdürmelerine gelemiyorsun. ağızlarına çalınan iki parmak balla susturulamamış olmalarına dayanamıyorsun. başkalarının da destek vermesi, saygı duyması sana iyice batıyor. sana batan kendi ezikliğin.. liberalizm senin ezik karakterini düzeltmeyecek, seni ezik karakterli yapan da devletçilik diil.

sen benim için onun bunun hayatını dikizleyen komşu teyzesin. çapın o. ağzına devletçiliktir kapitalizmdir emektir falan yakışmıyor.

birilerinin onurlu karşı çıkışını sindiremiyorsun. sana kendi zavallılığını kendi andavallığını hatırlatıyor.
    ulan diyorsun ben 400 liraya götümü satıyorum millet 1400 alıyor hala karşı çıkacak götü var. anlayamıyorsun...
    anlayamazsın kardeşim.. siktir et..

sen anca protesto yapan işçiyi protesto edersin.
  • kendilerini ciddiye almadigim icin karsi sav falan one surmeye gerek duymuyorum. fakat bu arada, savunucularindan biri vaziyeti tek cumleyle ozetleyen sahane bir cumle kurmus. pek matrak: "ben o iscinin patronuyum", diyor.

yani bir insan yanlis bilinclenebilir, eyvallah. onu anlarim da, bu kadar mi yanlis bilinclenir yahu? anlamak guc.

kisacasi, kotu niyetli olduklarini, yahut belli bir cikarla hareket ettiklerini dusunmuyorum. nasil olmussa, kendilerinin patron oldugunu sanmalarina sebep olan bir sayrilik gelistirmisler. sonra da, "ben patron olduguma gore tavrim da boyle olmali" diye dusunerek bir metin kaleme almis, ve bunu kamuoyuna duyurmak istemisler sanirim.

tanim: boylesine, bu derece yanlis bilinclenmis uc bes heyecanli gencin giristikleri eylem iste. bu kadar.
  • aklı çalışmayan, bir işten anlamayan, kendini bilmez densizlerin yapacağı iştir.
  • ödedikleri vergilerin ve alınteri kazançlarının, oy kaygısı ile asıl hangi kesime aktığından bihaber, hedefini şaşırmış, beyni yıkanmış, güç kimdeyse ona itaat eden maraba topluluğunun mide bulandırıcı son eylemi; tüm yolunu şaşırmışlar için tarkandan gelsin:

(bkz: az gelişmiş ülkeler/@earthworker)
  • (bkz: afferin çok doğru düşünmüşsün)

boş söz öbeği. bu "kampanya"yı anlayıp da destek verenleri gidici olmaya çağırıyorum ben de utanmadan. siz yollanın kendiniz bir zahmet.

gidici... 5
    gidici... 4
    gidici... 3
    gidici... 2
    gidici... 1
    kapan!

adamların anaysal hakkı lan bu! bak hak diyorum, anayasa diyorum. grev hakkı diyorum. git aç oku.
hesabın var mı? giriş yap