• daha önceki benzer saldırıların aksine, polisin yumuşacık kollarına girip sırıtarak olay yerinden ayrılıp polis arabasında başı okşanmamış, karakoldan bi "helal olsun" alıp evine gidememiştir.

işte bunlarda da linç kültürü var, hiç farkı yok ülkücülerden demeden önce devletin, polisin bu meselelerdeki tavrını göz önüne almak zorundasınız. bir taraf kimseye saldırmasa bile hem halk tarafından linç ediliyor, hem polis tarafından "kurtarılırken" tartaklanıyor, hem de üzerine göz altına alınıyor. diğerinin ise sırtı sıvazlanıyor. yıllarca ülkücülerin üniversitelerde yaptığı satırlı saldırılara bile hem göz yumuldu hem de alttan alta desteklendi. provokasyon içermeyen sol eylemler polisin en sert tepkisiyle karşılaşırken bu alakurtlar kafasına göre konser basar, okul basar, gazeteci tartaklar, grev yapan işçilere saldırır oldu. ve hepsinden elini kolunu sallayarak kurtuldu.

bunu olay yerinde girişilen linci savunmak için söylemiyorum. onun savunulacak ya da savunulmayacak bir yeri yok. bir siyasi grubun içine girip saygı duyduğu bir adama saldırırsan her yerde aynı tepkiyi görürsün (mitingden-önce-sakinleştirici-alıyoruz-partisi dışında). ister kılıçdaroğlu'na terlik at, ister akın birdal'a kafa at. tepkinin boyutu polisin araya girme hızına ve tesadüfen olayın en yakınında olanların tavrına bağlıdır. adam bunu bilerek hareket etti, belki dayak yemeyi göze aldı, belki daha önce olduğu gibi sevgili polis araya girer kurtarır dedi. ama bu sefer durum farklı oldu.

dediğim gibi bunları linç kalabalığı için değil, "ipnelere bak, sevindiler" diyenler için söylüyorum. eğer polis şimdiye kadar bu konuda adil bir tutum sergilemiş olsaydı, bu tür saldırılar karşılıksız kalmasaydı, devlet taraflı bir kayırma olmasaydı, bu olaya verilen tepki de böyle olmayabilirdi. ya da olabilirdi ama o zaman en azından bir laf hakkın olurdu.
  • kanlı fotoğraflarını gösterip "ahaha çok iyi olmuş" diyebilecek gerizekalıları ortaya çıkarmış kişidir. neymiş efendim, siyasi bir adama niye kafa atıyorsun. yav kardeşim kimse atılan kafayı doğru bulmuyor zaten. yaptığı büyük bir hata. ama bu hatanın bedeli bu mu olmalı? linç mi edilmesli? 3-4 kişi aynı anda karnının üzerine çıkıp zıplamalı mı? hiç mi bu hatayı yapmış bir yakınınızı, ya da kendinizi o gözü dönmüş heriflerin ortasında düşünmediniz? video esnasında standın üzerinde muhtemelen yetkili olan birinin "bırakın öldürsünler" sözünü duymadınız değil mi? tamam demokratiksiniz, tamam özgürlükçüsünüz, tamam sosyalistsiniz ya da her neyseniz işte. azıcıkta insan olmayı deneseniz?
  • linç kültürüne karşı olan "barış ve demokrasi" sevdalılarının linç girişimine maruz kalmış küçük kurt. ki, kafa attığı insan da sadece teröristler öldürüldüğünde ses çıkaran bir insan(!) hakları derneği başkanıydı. bu vesileyle birbirlerinden farkları olmadığını cümle aleme göstermiştir.
  • dedesi yaşında, kendisini savunamayacak durumda bir adama kafa atan faşist beyni destekleyenler de, yüzlerce kişi tarafından linç edilmiş bir genci görüp içinin yağları eriyenler de aynı oranda faşisttir.
  • kafa nedir, nasıl atılır?
    linç nedir, nasıl edilir?

sorularını bir tek haberde bilmeyenlerin öğrenmesine vesile olmuştur.
  • iki yanlışın bir doğru ettiğini sananları görmemizi sağlamış adam.
  • yaptigi denyoluk sonucunda boyunun olcusunu almis madara cengaver. yuru be, kim tutar seni!
  • adamın niyeti kahraman olmak zaten, e dayağını da yedi şimdi de kahraman. alan memnun veren memnun. linç girişimi kesinlikle tasvip edilemez, ne olursa olsun sağduylu davranmaları gerekirdi oradakilerin. cahil yok mu var işte, iyi ki sağduyulu bdp'liler de oradaydı da daha vahim sonuçlanmasına engel oldular. bu arada polisin gecikmesi de büyük ayıp. 2 dakikaya yakın ortada yok polis(!).

buradan tosuncuklara ( onlar kendilerini bilirler) not; olm kafa mafa atmayın, yazık oluyor sonra size. gaza gelip kendinize zarar vermeyin, sokakta 10 kişi adam sıkıştırıp dövmeye benzemiyor bu işler. öptüm byee.
  • dünyanın herhangi bir ülkesinde de yapsa aynı hareketi, aynı muameleyi görürdü. şimdi chp mitinginde atıyorum kemal anadol'a kafa atsa farklı bir durumla mı karşılaşacaktı? biraz meşhur olmak istemiş abisi hor görme...
  • kim linç kültüründen muzdarip biri anlatsın bana. devrimciler solcular; "pkklı, terörist" diye en demokratik hak arama girişimi ve eylemde "niye elinizde türk bayrağı yok lan, "niye istiklal marşı okumuyonuz lan" diyip ya allah bismillah allahuekber naralarıyla bağırarak satır sopa ve muhtelif delici kesici aletle saldıranlarmı yoksa ezilmişlik, "ikinci sınıflık" dayatılarak şiddete mecbur bırakılmış bir halkın iradesi olarak görülen kişilere büyük bir "kahramanlık" örneği göstererek saldıranlarmı.

kimse birbirini kandırmasın yıllardır bu savaşı körükleyen halkları karşı karşıya getirerek vuruşturanlar, sıcak koltuklarında oturup bu tratışmayı gevrek bir gülüşle izliyorlar. söylesenize bu tartışmada mağdurluk edebiyatı yapmak nasıl bir timsah gözyaşı örneği. kimse boşuna sağa sola çemkirmesin. bu milleti bu hale getirenler; açlıkla bastırıp, gericiliği enjekte ederek ve yıllardır kıçında ki delik görünmesin diye üzerimize osuranlardır. ve bugün kalkıp evet deyin, hayır deyin diyorlar... ha siktir lan...
hesabın var mı? giriş yap