• "potansiyel görmek için" yaptıkları ve yapabilecekleri beni kabuslara sevkeden kişidir beşir atalay.

sayın beşir atalay yardım "potansiyelimizi görmek için" dış yardımları kabul etmezken aynı anda enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanlar vardı, eminin ki bu insanların tamamı kurtarılamadı.

malesef bir çoğu saatler geçtikçe :
    soğuktan,
    açlıktan,
    kan kaybından,
    kapalı kalma korkusundan,
    kalp krizinden ,
    veya ağlayan çocuğunun sesine dayanamayarak ,
    yavaş yavaş öldü.

bazıları çok uzun saatler "beni kurtaracaklar" umudu ile bekledi ama kimse gelmedi, ve sonunda enkaz kaldıran iş makinlarına sesini duyuramadığı için makinalar tarafından öldürüldü.

emin olun sayın beşir atalay'ın "potansiyel görmek için" beklerken geçirdiği günlerde yüzlerce dram yaşandı ve ben 1 tanesine bile sebeb olmuş olsam ömür boyu rahat uyuyamam.

edit:imla
  • hürriyet gazetesinin reklamındaki 'olmayan kabloyu keselim' önerisindeki özgünlüğüyle hafızalara (hafazannallah) çıkmamacasına kazınan, yazılı medyanın köşe aktivisti sayın ahmet hakan tarafından pek bi olumlu tutumlarla anlatılsa; kötü bir dedikodunun hemen ardından "benim tanıdığım bekir bey hayatta böyle bir şey yapmaz"lı cümlelerle temize sevk edilse de bir türlü ısınamadığım ve sevemediğim sayın(!) bakanımızdır.
    muhalefetin deniz feneri davasının kanal 7 baskını ayağına dair iddialarında adı hürmetle geçen sihirli dokunuşun sahibi, son depremin ardından 'gücümüzü, potansiyelimizi sınamak istedik' cevvalliğinde bir açıklamayla kabinenin yükselen yıldızı oluvermiş kılıf mucidi.
    kimse kusura bakmasın lakin bireysel olarak inanmama, sevmeme ve saygı duymama özgürlüğümü kullanmak istiyorum kendisine karşı. hak edilmemiş saygının memleketi ne duruma getirdiği son derece açık ortada zira.
  • gündemdeki komik açıklamalara bir yenisini daha eklemiş bulunan şahıs.

önce yardım yollamak istiyoruz desinler ama sen isteme biz kendimize yeteriz de. sonra başkası çıksın biz baya başarısız olduk desin. hadi sonra tekrar yardım yardım diye yakarışlar başlasın..

peki sonuç? potansiyelimizi gördük mü beyler? gördük gördük. potansiyel burdan baya iyi.

(yazar burada komiklikler unutulmasın istediği için böyle aradan birkaç gün geçtikten sonra yazayım istemiştir.)
  • devletin istediğinde ne kadar zarar verebileceğinin potansiyelini görmek istemiş siyasetçi. bravo beşirciğim, benden sana 10 üzerinden 10.
  • 9 kasim 2011 van depremiyle ilgili olarak sorulan "onceki depremin hasar tespiti yapilmamis miydi?" sorusuna, "biz asil hasar tespitini yarin* yapacaktik. fakat bugun bu deprem oldu. artik baska bir yol izleyecegiz."
    gibi bir sekilde cevap verdi.

saclarimi kesicem sinirden...
    yuh...
    pes...
  • depremle ilgili klasik açıklamasını az önce yapmış kişi: "köylerle ilgili bir bilgi yok."

yaşadıklarından öğrendiğin bir şey de mi yok diye sormazlar mı adama? sormuyor kimse.
  • o kadar acı ki, herşey bu adamın "kontrolü" altında.
  • son açıklamasıyla bana cem yılmaz'ı hatırlatmış kişi.

hani laf sokmak için hevesle " bunu bana bırakın, bunu bana bırakın!" diye seyirciye bağırarak gülmeyin demesini kastediyorum. bende bunu size bırakıyorum.
  • bu ulkenin basbakan yardimcisi, devlet bakani. ben de bakiyorum, sen de bakiyorsun. aramizda ne fark var. sen depremin hasar tespitini yapma ne olur, hicbirsey yapmayin artik sadece gidin, bu ulkeye kabus gibi coktunuz.
  • ilginctir ki twitter'da bir anda hem turkiye hem de worldwide trending topics'ine girip bir dakika sonra yok oluvermistir. (bkz: twitter/#26087148) yuce rabbimiz sen nelere kadirsin.
hesabın var mı? giriş yap