• reddit ve diggden amerikalıların, hatta avrupalıların nobel konusunda tepkileri izlenebilir:

http://www.reddit.com/…wins_2009_nobel_peace_prize/
    http://digg.com/…/obama_wins_2009_nobel_peace_prize
  • (bkz: #12235754) ben zamanında bu olasılıktan bahsetmiştim, gerçi "teselli olsun diye verecekler" demiştim ama "gaz verme" amaçlı oldu.

hiç kendimizi kandırmayalım nobel barış ödülünü guantanamo'yu kapatma kararını alması, uluslararası sorunların çözümünde diplomatik kanallara ağırlık vereceğini söylemesi vs. nedenleri ile değildir. ilk siyahi amerikan başkanı olması yüzünden aldı.
  • nobel baris odulu alarak paranin dibine vurmustur. (bkz: dunyanin en yuzeysel insani)
  • nobel barış ödüllü abd başkanı etiketi kendisini ülkesinin devlet politikalarını daha barışçıl bir çizgiye yöneltmeye sevk edebilir. bugüne kadar dış politika ile ilgili hususlarda temkinli davranıp dünya kamuoyunda olumlu bir izlenim bıraktıysa da günün konjonktürünün süratle yeniden şekillendiğini göz önünde bulundurursak kapitalizmin çözülmeye başladığı, yeni bir sistem arayışı içerisinde olunduğu bu dönemde hal ve hareketleri yeni dünya düzeninden bundan öncekilerden farklı yöntemlerle pay alma çabası olarak da değerlendirilebilirdi. nobel sahibi, sıradışı bir başkan olarak bundan sonraki aksiyonları daha fazla ilgi ve bir o kadar da dikkatle takip edilecektir.
  • haybeden para kazanmış abd başkanı.

bence de ülkeler nükleer silah stoklarını azaltmalı. (bkz: ben de sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim).

10 milyon isveç kronu ne kadar yapar bilmiyorum ancak iyi paraysa bir de sigorta da yapıyorlarsa ben de mesaimi bu yönde çalışmalar yaparak geçiririm.

seneye de bu ödüle talibim. tabi aynı sebepten iki kere nobel verirler mi bilmiyorum. ya da diğer ödülde olduğu gibi barackla paylaşabilirim. tabi o zaman 5 milyon kron kalıyo.

kaç para ya bu kron?

not: 1.41 milyon $ gibi bir şey ediyormuş.(teşekkürler mrtksn) yarından itibaren çalışmalara başlıyorum tabi sigorta da yaparlarsa.
  • george bush olmadigi icin nobel almistir. baska bir meziyet goremedim.
  • verilen ama yapılmayan sözlerle paranın dibine vurulabileceğini gösteren girişimci ruh. kendisinden ilham alaraktan diyorum ki;

kartal'da tüm kavgalara son vereceğim. şimdi aşağı inip bizim bakkalla kavga eden perdeciyi barıştıracağım. çiçek gibi bir yer olacak burası. vallaha lan. bak allah çarpsın. yes we can. hatta i can.

hesap numaram: garanti bankası - bebek şubesi - 4815162342

not: direkt dolara çevirip öyle gönderin parayı. kron bozduramam ben kartal'da.
  • kendisiyle ve aldığı ödülle ilgili tek bir şey söylemek isterim;

1973 yılında henry kissinger'ın aldığı bir ödül, 2009 yılında kendisine verilmiştir. eh, ek yeri yok, nereye sokarsan sok vatandaş.
  • işkenceci cia ajanlarını affettiği için hakkı bu ödül. sonuçta affetmek büyüklüktür, barışçıl şeyler bunlar. doğru düşünülmüş bence.

(bkz: obama'nın işkenceci cia ajanlarını affetmesi)
hesabın var mı? giriş yap