• cocuklukta ya$anan agız dala$ları icin: (bkz: ayna ayna celik ayna)
  • 90lı yıllarda cansu akbel 'in sunduğu star 1 adlı kanalda yayınlanan program.
  • (bkz: kış geliyor)
  • güzel bir karmate türküsü.

'ayna ayna ellere
    ayna düştü yerlere ayna düştü
    ayna ayna ellere da
    ayna düştü yerlere
    ayna düştü
    ayna kurban olayım
    seni tutan ellere
    ayna kurban olayım
    seni tutan ellere
    seni tutan ellere
    limanın gerisinde görünüyor araklı
    ben senlen konuşmaya meraklıyım meraklı
    meraklıyım meraklı
    vakfıkebir yukarı tonya deyiler* tonya
    tonya deyiler
    sevdim da alamadım oy
    hey gidi yalan dünya
    hey gidi yalan
    ayna ayna ellere
    ayna düştü göllere
    ayna düştü göllere
    ayna kurban olayım
    seni tutan ellere
    seni tutan ellere'

http://www.youtube.com/watch?v=b8eqzo7992q
  • ne kadar saf, ne kadar masum sözleri var bu türkünün. "ben senlen konuşmaya merakliyim merakli" diyor. çalışılmış cümlelerle kızı etkilemeyi düşünecek değil ya, sadece konuşmak istiyor. sevgili duyunca anlamlanacak zaten bütün sözler, biliyor.
  • yönetmenliğini belmin söylemez'in yaptığı, oyuncu kadrosunda manolya maya, laçin ceylan, şenay aydın ve cengiz orhonlu'nun yer aldığı film.

film, dünya prömiyerini 59. antalya altın portakal film festivali'nde gerçekleştirecek.

filmin konusu şu şekilde: günümüz istanbul'u. toplum giderek muhafazakarlaşırken birçok kadın bağımsızlığını koruyarak ayakta kalma mücadelesi vermektedir. oyuncu olma hayali kuran aylin, yurtta kalan zoraki bir işletme öğrencisidir. baskıcı babasından kurtulup kendi hayatını kurabilmek için bir osmanlı dizisinde cariye rolünü kapmak ister. oyunculuk öğrenmek için kursa yazılır. frida, bir türlü bitiremediği "frida'ya mektuplar" oyununu kamuya açık alanlarda prova eder. fakat her seferinde geçmişte yaşadığı şiddetten kaynaklanan panik ataklara yenik düşer. tanınmış oyuncu lale, tiyatrosunda oyunlar sergiler ve oyunculuk kursu verir. ekonomik zorluklara ve değişen kültürel ortama rağmen tiyatrosunu ayakta tutmak için mücadele eder. üç kadının yolu lale’nin kursunda kesişir. üzerlerindeki baskı arttıkça üçü de aynı kararla yüz yüze gelecektir: vazgeçmek veya hayalleri uğruna mücadele etmek.
  • 59. antalya altın portakal film festivali‘nde dr avni tolunay jüri özel ödülünü alan filmdir. yönetmen belmin söylemez, yol arkadaşı ve senarist haşmet topaloğlu ile tiyatrosunu açan laçin ceylan başta olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına tek tek teşekkür etmiştir.
  • açıkçası çok içine giremediğim, bence sıkıcı bir film olmuş.
  • film festivali kapsamında 3 biletim var ilgilenen mesaj atabilir
hesabın var mı? giriş yap