• ben bile bir maç izliyorken, bulunduğum pozisyon takımın aleyhine sonuçlar doğuruyorsa, yerimi değiştiriyor, ya da maçı izlemeyi bırakıyorsam bu adamın çoktan galatasaray'ı ve hatta futbolu bırakması gerekiyor.

en başından beri aykut'un kaleciliği hakkında yaptığım yorum hep gereksiz yere toplara atlıyor olduğu yönündeydi. şimdi deplasmandaki ofk maçında neler yaptıklarını inceleyelim.

kaleye gelen ilk şutu içinden geçirerek içeri aldı. ondan sonra da ya auta giden ya da kurtarılması muhtemel topları hayvanlar gibi uçarak çıkardı ve sözde müthiş kurtarışlara imza attı.

e bu mu yani kalecilik. kurtarıalcak topu içeri al, basit toplarda da uçarak şov yap, sonra da niye ben yıllardır yedek kaleciyim diye ağla...

bu adam yüzünden galatasaray sakatlanmayan as kaleci bulmalıdır.
  • hayalimdeki mesleği yapan şanslı insandır.

galatasaray, fenerbahçe ve beşiktaş klüplerinin birisinin profesyonel futbol takımlarında ikinci kaleci olarak, ilk 18'de olmak zorunlu olduğundan tüm maç başına ücretlerini ve primleri alıp, tüm avrupa ve türkiye'yi bedava gezip, hafta boyu sağlık için sporunu en iyi ekiplerin denetiminde gene ücretsiz yapıp, senede birkaç kere maça çıkmak gerekince de maç kondüsyonum zayıftı diyerek yenen golleri unutturup mis gibi yaşayan şanslı azınlığın en istikrarlı üyesidir aykut erçetin. üstelik halk arasında tanınan bir insan olarak ilgi görürsünüz ortamlarda bonusu da var yani.

kendisinden isteğim birinci kaleci olmak adına bu muhteşem rolü bırakmaması, veyahut başka bir ekipte kariyerine devam etmesi. buldukça bunamamak lazım.

not: tekrar söylemezsem çatlarım, yan toplara çıkmayarak temiz on senedir kalecilik yapıyor olması kale için değil ilk beşinci adam bile olamayacağının ispatıdır zaten.

edit: imla
  • futbol tarihine ön direğe adam koymak yerine kendi geçen kaleci olarak geçicektir.

http://img811.imageshack.us/i/aykttt.png/
    http://img576.imageshack.us/i/aykt.png/

capsler için galatasaray sözlükten arda'ya teşekkürler.
  • duran topta altıpas içinden kafa golü yiyen kaleci. tanımı yaparken sinirden gülüyorum. altıpas yahu! hani kalecilere dokunulmasının bile yasak olduğu bölge.. topa çık, kontrol edemesen bile faul alırsın. şaka gibi ya.
  • ofk beograd-galatasaray maçında yediği bi gol vardı bu paşa hazretlerinin. dizini kırıp topu kucağına alabileceği pozisyonda yere yatmayı tercih etmiş ve kolunun altından topun gitmesine izin vermiş kalecidir. sonra da bağırabildiği kadar defansa bağırmıştır. sanırım bu azarlama işini artık her golden sonra yapıyor.

ilk önce kendisine bakıp hatalarını görmeye çalışsa amenna, ama bu adam etrafındaki adamlara bok atmaktan başka bir şey yapmıyor.
  • (bkz: bay tereddüt)
  • kendisinin bir an önce gönderilmesi gerekiyor.
    zira gittiğinde taraftar da rahat edecek, en azından "artık aykut yok" diyerek rahatlayacak.
    aykut'un olmaması iyi bir kalecinin alınması kadar rahat verir taraftara.
    al belediye'den hasagiç'i, daha iyi oynar. üstelik yerli statüsünde...
    biliyorum çok iyi fikir değil ama beterin beteri aykut erçetin'den iyidir.
    hem adnan sezgin sever böyle transferleri.
  • 15 yıl boyunca duyduğumuz "hakan yükseldi"den daha fazla "aykut tereddütte kaldı" cümlesini, yalnızca orkun'la değişmeli oynadığı sezon ve bu sezonun başında duymamızı sağlayarak, ulaşılması güç bir başarıya imza attı kendisi. bi de utanmadan eleştiriliyor galatasaray taraftarlarınca, çok ayıp.

- aykut nükleer bomba atacaklarmış, sığınağa gelecek misin?
    - olm cevap versene?
    - beyler adam tereddütte, bi durun hele.

sorun şu: ufuk ceylan gibi geleceği olan bir adam neden galatasaray kalesine geçmiyor? mehmet batdal ve ufuk ceylan'a cephe alan reykard'in her konuda arkasında olsam da, şu hadise yüzünden kredisini daha fazla tüketmemesini umuyorum. leş kargaları adamı asmak için sırada bekliyorlar zaten.
hesabın var mı? giriş yap