• (bkz: kolay para kazanma sanatı)

bu arkadaş yaklaşık 10 yıldır her gün galatasaray antrenman tesislerinde sporunu yapıyor, fit kalıyor. kulübün yemekhanesinde çıkan sağlıklı yiyecekleri yiyor. et, tavuk, balık, sebze, meyve en kalitesinden yiyor. vitaminleri, proteinleri doğru dozda, sağlık personeli eşliğinde kullanıyor. ağırlık salonuna gidiyor, fitness yapıyor. baklavasıyla sağda solda hava atıyor. derken istediği zaman bisiklete biniyor, isterse de havuza girip yüzüyor. derken günde 1 saat kaleye geçiyor ve bu 10 yıl boyunca çok önemli futbolcuların şutları karşısında geçiyor kaleye. bir baksana hakkaten. günde 1 saat kaleye geçiyorsun ve sana hakan şükür, hasan şaş, ümit karan, kewell, lincoln, baros, keita, nonda, arda turan, felipe melo, selçuk inan, burak yılmaz, drogba, sneijder ve daha nice oyuncular şut çekiyor. golünü yiyip, zamanını dolduruyorsun. sonra maç günü geliyor. arena'da en güzel tribünün sahayı en iyi gören bloğundan ön sıra biletin var. veya deplasmana gidiyorsun. hiçbir ücret ödemeden türkiye'yi ve avrupa'yı karış karış geziyorsun ve en lüks otellerde kalıyorsun. son model bir spor araban var.. bütün bunların üstüne bir de çokca para kazanmışsın. bu yıl da bütün bunları yaparak 500 bin tl kazanacaksın.

kimse kusura bakmasın da ben buna sanat derim. aykut erçetin'e de sanatçı..
  • futbolu biraktiginda anlatacak hikayesi vardir.

galatasaray'in en unutulmaz sampiyonluklarindan birinde payi vardir aykut'un. hani su kalli'nin sezonun bitimine 6 hafta kala "bu ne bicim yonetim lan, sirk gibi" diyerek basip gittigi sezon.

hani su volkan'la edu'nun birbirlerine carpip nonda'ya hayatinin en rahat golunu attirdiklari sezon.

hani su ayhan'in 35 metreden hayatinin golunu atarak galatasaray'a sampiyonluk kazandirdigi sezon...

o sezon boyunca neden galatasaray'a geldigini kendi dahi bilmeyen sakalli bebek orkun usak vardi kalede. sacma sapan goller yiye yiye sampiyonluk sansini cok zora sokmustu. aykut, o son 6 macta kalli'nin gidisiyle kaleye gecti. son maca gelene kadar da hic gol yemedi. son mac, o sezon sampiyonluk yarisinda olan sivas'a karsi deplasmandaydi ve galatasaray o maci 5-3 kazandi.

ertesi sezonun basinda gs sampiyon olmasina ragmen sl'de on eleme oynuyordu ve kendisinin hatalari nedeniyle tarihinde ilk defa bu turu gecemedi. bunu da anlatabilir ama ben yukaridaki anisini anlatacagini tahmin ediyorum.
  • istikrarını aldığı az süreye rağmen koruyabilen ender futbolculardan...

ufuk sakatlanır, kırmızı kart görür, son 10 dakika veya 30 dakika kalmış olsun farketmez; hiç affetmez aykut golünü yer ve istatistiğini korur...
  • 4 mayıs 2008 sivasspor galatasaray maçından bu yana dünya değişti, nice ekonomik krizler teğet geçti, ben okulu bitirdim, en iyi arkadaşım askerde şafak 40 dedi, bu kardeşimiz bi türlü değişmedi. çıkma abi. çıkma. sen kalende dur top sana gelirse senindir, gelmezse zaten hiç senin olmamıştır.
  • hala sadece bugünkü yediği ikinci gol yüzünden eleştirildiğini sanan enteresan insanlar mevcut. hala biraz daha şans falan diyorlar. bu adam verilen hiçbir şansı doğru düzgün değerlendiremedi. yeni transfer değil, yıllardır bu takımda. kendini kanıtlayabileceği bir dolu da fırsatı oldu. eğer bir kaleci, 7 yıl sonunda hala ve her defasında "yan topa çıksam mı çıkmasam mı" ikileminde kalıp o anda doğru karar vermeyi beceremiyorsa, kendisini mental olarak zerre geliştirmemiştir demektir. hala bunu göremeyip, sadece bu maçla ilgili kendisine yüklenildiğini sananların ciddi yardıma ihtiyacı var.
  • (bkz: gizli işsiz)

13 yılda, sadece 67 kez kaleyi korumuş galatasaray'ın en bir file geri bekçisi. türkiye kupası'nın eleme maçları olmasa; ısrarlara dayanamayan diğer kaleciler de hanımlarını alışverişe götürmek zorunda kalmasalar, o formayı da bulamayacak. aylık 12.000 lira ise geliri var bir de.

solitaire hastası değilse ne olayım.
  • taraftarlar arasında "gitmiş miydi ki?" sorularının sorulmasına yol açan kaleci.

ben şahsen sözleşme yenilendi diye düşündüm.
  • düşünsenize, bir spor salonuna kayıt oldunuz, bu spor salonu sayesinde; fıstık gibi spor yapıyorsunuz, meşhur insanlarla takılıyorsunuz, bu insanlarla beraber beleş seyahatlere çıkıyorsunuz, taraftarı olduğunuz futbol takımını stadın en güzel yerinden izliyorsunuz, her ay sonu da hesabınıza 42.000 tl para yatırıyorlar. ve tabi bunun çok çok daha fazlasını daha önceki seneler de size ödemişler.
    tanımı yaptım, dağılabilirsiniz.
  • bedavadan çuvalla para kazanan kaleci.

günde 2 saat antrenman yap, maçlarda kulübede otur. sık sık seyahat et, kendine ayıracak bol bol zamanın olsun. arada 2 boktan kupa maçına çık ve yüz binlerce dolar kazan. 10 senedir bu böyle, kendisini de 1 gram geliştirmedi, geliştirdiyse de biz görmedik.

hayat sana güzel moruk.
  • en büyük sıkıntısı rijkaard'ın maç primden yararlanması için 91. dakikada franco'yu çıkarıp kendisini sahaya sürmemesi. onun dışında çok mutlu. alışveriş yaptığı mağazalar capacity alışveriş merkezinde, oturduğu cafeler yeşilköy'de ve berberi florya'da.
hesabın var mı? giriş yap