• yahu ben anlamiyorum. bu adamin* elestirilecek milyon tane yonu varken tutup da sirf "muhalefet olsun torba dolsun" diye cocukca seyler yapmak ve bunu da "oo harika ayar vedin teyze" diye gazlamak cok anlamsiz geliyor bana.

"ata oyle degil boyle binilir"

e aferin. cumhurbaskani olmanin on sarti at binmek zaten. ahmet necdet sezer de kalitesinden dolayi degil milli cirit oyuncusu oldugu icin orda oyle degil mi. hakikaten aferin. demek attan dusmese cumhurbaskani olmasinda bir sakinca gormeyecektiniz.
  • chp'vari bir protesto.
  • basit bulunsa da komik iğneleme, güldüm şahsen; atın üstündeki atatürk posteriyle yaratılan kontrast daha zekice.
    ama sanırsam mustafa kemal de gazi ünvanını cephede attan düşüp kaburgalarını kırarak almıştı. **
  • büyük ihtimalle pankartı açan teyze de ayırdında değildir ama etimolojik düşündüğümüzde çok ilginç bir ironiyi yakalayan pankart. şimdi efendim cumhurbaşkanlığı başbakanlık gibi şeyler siyasetle ilgili şeyler değil mi? buyrun öyleyse: (bkz: #3047607)
  • kitleleri gaza getirmekte kullanilacak olan basarili bir slogan. mesela bir muhalefet lideri konusmasini boyle bitirse, inanilmaz alkis kopar. cunku verilmek istenen muhalif mesaji, dusunceden bagimsiz, temelsiz bir sekilde, direk omurilik soganina hitap ederek veriyor kitleye, kitle de yutuyor bunu.
    haa, bunu zeka piriltisi, super gonderme, muhalefetin krali olarka niteleyen olursa; kendisiyle teke tek mac yaparim kalecisiz, sonra da beraber ata bineriz.
  • "muhalefet böyle olduğu için iktidar böyle oluyor" diye düşündüren slogandır. etki-tepki meselesi. (bkz: newton'un hareket yasaları)
    chp'li bir kafadan çıktığı aşikar. zira partinin lideri, büyük muhalif (!) deniz baykal geçenlerde başbakan için "çankaya yokuşu diktir fıtıkla çıkılmaz" buyurmuştu. aynı tornadan çıkmış gibi değil mi? çok fazla bir zeka unsuru yok, ayarvari basit bir çıkışmadan öte değil. hatta ayar bile değil. off ki ne offf... budur yani muhalefetten anladığımız, böyle koruyacağız cumhuriyeti, demokrasiyi. yürü be teyze, kim tutar seni.
  • mitingde açılan pankartların hepsinin sartre ya da kafka dan alıntılar içermesi mi gerekir sorusunu aklıma getiren pankarttır. teyze yazmış açmış işte gayet de manidar buldum. 6 yaş mı 60 yaş zeka düzeyi midir bilmem ama tepki gösterilen guruhun zekasını fersah fersah aştığı kesindir..
    (bkz: amblem olarak ampul u seçen insanın zeka düzeyi)
  • oldukça naif bir şekilde, ortak bir düşünceyi kendine uygun biçimde dile getirmiş bir teyzemizin ürettiği bir slogandır.. neden eleştirildiğini de çözemiyorum, zira aynı şeye karşısınız, ama yönteminiz faklı sadece.. demek ki neymiş, milletimiz sadece süper entellektüel insanlardan oluşmuyormuş.. çok şükür ki espri anlayışı olanlar da varmış..

(edit: kendininkiyle ortak fikri değişik biçimde savunan kişiye bile karşıyken, karşıt fikri desteklemesini nasıl bekleriz ki insanın? entry'yi zamanın ötesine yollayan zamanın gerisindekilere selam olsun..)
  • 90ların erbakanlı demirelli siyaset dünyasında duyduklarımıza benzer eleştiri lafı. misal erbakan ya grup toplantısında ya mitingde dudakları ıslanmış, gözleri fıldır fıldır rakip partiyi eleştirir, lafını da böyle enteresan sloganımsı bir cümleyle sonlandırırdı. sonra bu cümle kesilir, o haftanın televolesinde 20 kere yayınlanır, ertesi gün gazetelere manşet olur, bir süre gündemde dururdu.
  • pankartı taşıyan teyze yorumları görse herhalde şöyle derdi:

(bkz: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim) *
hesabın var mı? giriş yap