• 1975'teki ilk dizi uyarlamasında, kitapta habeş olarak tanımlanan beşir karakterine, kitabın aslına sadık kalarak yer verilmişti.. görelim.. günümüz versiyonundaki beşir ise, dizi sona yaklaştıkça özüne dönüyor.. bunu da görelim..

ya da bob ross çetin amca, van dyck kahverengisi ile kendisini sürekli boyuyordur, bilemiyorum..
  • bihter'le behlül, o kadar sex on the koru yapsın, üstlerinde yapraklarla evlerde dolansın, pazar sevişgenleri gibi tangolar yapsınlar, bihter hiç senle sevişmesin, ama azgın da olmasın. seks yapmadığınız halde hamile kalsın üstüne. riva'ya giderken trafik cezası yesin, ortalıklardan kaybolup kaybolup çıksın. arada firdevs hanımla bir olup nihal'le behlül'ün arasını bozmaya çalışsın. bülent bu ana kızın konuştuklarını duysun ona da inanma bir de. hiç birisine inanma. hiç birisinden bir sikim çakma, bir bok anlama. ama riva'daki evden bihter'i aradın da numaraya geri döndü diye her şeyi çak. olacak şey mi be adnan? sende o zeka nerede?

o kadar angutsun ki, o olaydan da anca "bihter bilmediği numaraları geri arıyor. cık cık..." diye bir anlam çıkarırsın. mal!
  • senaristlerin adnan'in aydinlanmasini finale ya da finalden bir onceki bolume saklayarak yanlis yaptigi dizi. bunu yazarken senaristlerin ters kose yapmayip romana sadik kalacaklarini varsayiyorum.
    simdi insanlarin bunca zamandir diziyi izlemesinin sebebi adnan'in aydinlanmasinin ardindan olacaklari ogrenmek. sen bunu son bolume sikistirirsan bu olay sonrasi olusacak firtinayi iyice isleyemezsin tek bolumde. bence behlul-bihter aski belki gecen hafta ortaya dokulmeli son 2-3 haftada da artci sarsintilar islenmeliydi. hem boylesi bugune dek oldukca yavas ilerleyen senaryo yaklasimina daha uygun olurdu (bkz: #18643097).
  • son fragmandan anlaşıldığı üzere behlül ve bihter kaçarken yakalanabilir mi? ya da kaçmadan hemen önce herşeye ortaya çıkar mı? senaristler kitaptan farklı olarak bir sürpriz hazırlamış olabilirler mi acaba? sorularını akla getirtmiştir. ama yine de pek ihtimal vermiyorum bu duruma fragmanlarda hep bir sürpriz havası yaratmasalar olmaz çünkü. adrenalin artınca reyting de artıyor sanıyorlar ya.
  • o diil de bu akşam, hemi kandil hemi de aşk-ı memnu gecesi. eminim ezici bir çoğunluk bir güzel tv karşısına kurulup ahlaksız ilişkiyi seyre dalacak. türkiye nereye gidiyor tartışanları, buyursun buradan yaksın.
  • öyle ya da böyle, sürekli konuşulan ve lakin beren saat i zenginliğin bahçelerine doğru kanatlandıran dizi. bölüm başına aldığı para * mis, üstüne bir de reklam filmleri** için aldığı paralar*tertemiz.
    he zenginin malı züğürdün çenesini yorar o ayrı.
  • özetlerinin başlaması bile haftalık heyecanıma yetiyor artık.. * son 2 haftadır seyrediyorum, egleniyorum..

hadi sözlük yazarları, klavyeye kuvvet, 70 milyon * sizi bekliyor..
  • veda fragmanında bir şeyler eksik kalmış sanki;

behlül: seni seviyorum.

nihal: seni seviyorum.

bihter: ... seni seviyorum.

adnan: ben daha çok... olsaymış daha iyi olurmuş.
  • zamanında iyi dalga geçiyorduk bu diziyle ama son bölümlerle birlikte fena ters köşe yaptı. bir de şu adnan beyin aha yakaladım sizi bakışları olmasaydı daha güzel bir dizi olurdu.
  • şimdiye kadar oynamış oyuncuları arasında en güzelinin organizasyon şirketinde çalışan kız olduğu dizidir.
hesabın var mı? giriş yap