• "efendim bildiğiniz gibi ben aydın bir insanım. bu yüzden cinselliği de doyasıya yaşıyorum ve yazmakta sakınca görmüyorum. sonuçta çağdaşlık dediğin böyle bir şey değil mi. neyse, geçen gün kerhaneye gittim yine..." satırlarıyla sabah sabah gülmekten yarmış değerli bir köşe yazarı. en azından bu satırlar aracılığı ile selam çaktıklarından çok daha iyi bir köşe yazarı olduğu kesin!
  • "efendim, bizim mahallede bir deli ibrahim var. öyle psikolojik gerilim filmlerindeki gibi en sona saklamıyorum. meğer deli ibrahim benmişim."
  • dudullu ahalisinden sık sık dayak yiyen köşe yazarı.yediği dayakları da "bunlar beni bi dövdü" diye ballandıra ballandıra anlatır üstelik.
  • "efendim ben aydın bi insan olduğum için kurban da kesmiyoum. fakat aydın kişiliğim gereği kesene karışırım." diyerek aydınlığın gereklerine vurgu yapmıştır 2009 senesinde.
  • aydın olduğu için cenabet gezen yazar.
  • dudullu postası yazarı.

efendim geçen gün aşağı dudullu'da işim vardı. söyledim, bizim asım'a gel dedi ben aydınım dedi, içelim dedi. ben de kabul ettim. sigara yasağı olmasına rağmen, kapalı alanda sigara içiyorlardı. olum dedi, bak bunlar sigara yasağını dinlemiyorlar, onların fotoğrafını çekip, polise vereyim, paraya para demem diyordu. fotoğraf makinesini çıkardı, sağın solun fotoğrafını çekmeye başladı. buradaki adamlar kızmaya başladı. ayaklandılar.
    -hüop bilader ne fotoğrafımızı çekiyorsun?
    bizim asım velioğlu tırstı.
    - ee şipşak fotoo, var mı foto çektirmek isteyen? dedi
    sakinleşen ahali, yerine oturdu.
    sonra içtik içtik, hesap ödemeye vakti bu bana " sen öde ben aydınım, hesap mı ödeyeceğim, allasen (sırıtış)" dedi.
    ben de kızdım, etrafa "bu herif sizin sigara içerken fotoğrafınızı çekti, polise verecek" dedim. bir güzel dövdüler, fotoğraf makinesini kırdılar. bana da "eyvallah bilader, gel birlikte içelim, harbi adammışsın, hesabını bize ekle, devam edelim biz içmeye" dediler. asım velioğlu'nu daha da görmedim.
  • köşem var yazı-yorum isimli köşenin sahibi gazeteci yazar.
  • aydın olduğu için duvarında gitar bulunduran yazar. hastasıyım.
  • adam öyle bir karakterleştirilmiş ki ara sıra hasta olduğu için yazamıyor.
  • karikatür dünyasında yaratılmış en marjinal karakterlerden biridir.
hesabın var mı? giriş yap