• amerikan walmarta ait olan supermarket zinciri. fiyat performans olayini en iyi veren zincirdir.
  • ingiltere'deki ucuz süper marketler zinciri. tesco'nun rakibi. kasiyerler poşetleri doldurmak konusunda yalandan hep yardım isteyip istemediğinizi sorarlar. soruya cevaben "yok yok sağ olun" demek zorundaymısınız gibi hissedersiniz. örneğin: "youu rayyyyyyd deee? (are you alright there?)". poşetleri de boktandır, hemen yırtılıverir.

*edit: yakin zamanda 5 pence'e poset satmak aklina gelmistir.
  • tam açılımı; "associated dairies yorkshire" olan süpermarket zinciri.
  • en buyuk rakibi tesco gibi,alisveris ettikce kartinizda toplanan puanlar karsiliginda adresinize voucher gondermese de,fiyatlari tesco dan her daim daha uygun olan marketler zinciri.ayrica kendi tekstil markasi olan george da fena degildir.
  • pazar günü açık eczane ararken içinde eczane de bulunan 24 saat açık hipermarket buldum ya la .

...işte o marketin adı asda
  • ingiltere’dekilerinin pekte çok ucuz olmadığı market zinciri. hadi coop, poundland b&m dersiniz anlarımda asda’ya bim muamelesi yapmakta ne bileyim. morrisons’la aynı ayarda tesco’dan bir tık öndedir. bunu tüm bu marketlerin müşteri profillerinden de anlayabilirsiniz.
  • her cuma saat 6'dan sonra mikemell indirim yapan öğrenci dostu süper market. 2,49£ sandiviçleri 25p'den satın almamızı sağlamıştır:) bir çok hızlı tüketim (gıda) ürünleri aynı indirime tabii tutuluyor. seviyoruz!
  • online sipariş olayına sardığım şey.

da anlamadığım nokta: niye herkes tesco ile kıyaslamış ki? yani ucuz marketler zinciri olarak bir lidl ile filan kıyaslanması gerekmez mi?

-her köşebaşında denk geldiğiniz market demiş birisi. merkez londra'da hiç yok??

internetten alışveriş ise buradan *kısmen* mantıklı. ilk aylık denemesi bedava, delivery ücreti almıyor. fiyatları ucuz, ürün yelpazesi geniş. helal et konusunda da tesco'yla aynı şeyleri satıyor aşağı yukarı yanlış hatırlamıyorsam, belki biraz daha çeşit fazlalığı vardır.

neyse bundan 2. kez sipariş ettiğimde ise sorun yaşadım baya. akşam 6da gelmesi gereken sipariş için önce 'gecikti' dendi, sonra saat 10'da gelecek dendi, o da olmadı, gece 12ye gelince otomatik olarak siparişi iptal etti ve paramı iade etti. sonra tekrar sipariş vermek zorunda kaldım, en erken 2 gün sonrasına. neyse yoruldum uzun uzun anlatmaya ama kısacası 10 pound hediye çeki verdiler günün sonunda hatalarını telafi etmek için. müşteri hizmetlerine ulaşmak da zor bu arada.
  • check out esnasinda herhangi bir sekilde sizden fazla para aldilarsa size o parayi iade edip ustune bi de hediye ceki veren zincir.
  • "azda price" diye ingiltere deki turkler arasında bir deyime sebep olmus marketler zinciri.
hesabın var mı? giriş yap