• kendisi dün akşam saatlerinde avuçlarımın arasındaydı. gerçekten kaldırılıp, kondurulamadığı kadar tatlı bi şey. kedi canını .. (öhöm.)

cihaz demeye dilim varmıyor, zira baktığınızda elektrikle çalışan bir cihaz gibi değil. bütün güzelliğini bu basitliğinden ve sadece kendi işini yapmaya odaklanıp, onu da iyi yapmasından alıyor.

bu harika kitap/kitaplık nesnesinde kullanım kılavuzunu okumaya başlayınca farkını ve insanın bilgiye ulaşımını nasıl değiştireceğini anlamaya başlıyorsunuz. buraya kadar pek güzel.

ve fakat telif hakkı vs. gibi nedenlerle zimbabwe'de satılabilen bu cihaz türkiye'de satılamıyor. şimdi sorarım sana memleketim yayıncısı, yazarı, aydını; bu tıpkı matbaanın geç gelmesine benzemiyor mu?

hattatlar işsiz kalır diye matbaaya tü-kaka yapan zihniyete sövmüyor muydunuz? aradan bir kaç yüzyıl geçmiş ama kafa aynı kafa. bir gram zihniyet değişikliği yok. evropalarda gezmeyi filan pek iyi biliyorsunuz da hiç mi bulaşmaz yahu?
  • hiç ummadığım birinden hediye gelen, okuma materyali olarak sadece kağıt tercih eden beni bile baştan çıkaran, zaman zaman sunacağım bildirileri bile kağıt israfı olmasın diye basmayıp bundan okuduğum çok sevdiğim güzel okuma aracım. kitabın yerini asla tamamen alamaz gözümde ve gönlümde, yine de kendisine özel bir alan yaratabilirim kitaptan bağımsız.
  • ne iphonelar ne ipadler beni ilk gördüğüm anda bu elektronik cihaz kadar heyecanlandırmamıştı. ekranın normal kağıt gibi görünmesi bilmiyorum ne denli büyük bir teknoloji ama benim için gerçekten inanılmaz.
  • bu entiriyi girdigim cihaz. meraklisina not: hayir xvideos`a girmiyor
  • güneşli havada bile parlamayan ekranı olan..
  • (bkz: #25880611)

cihazı aldım. ekran kalitesi ve fonksiyonlar hakkında yorum yapmayacağım, e-ink gerçekten mükemmel bir teknoloji.

türkçe e-kitaplar konusunda ise korktuğum başıma geldi diyebilirim. idefix ve d&r gibi sitelerde satılan e-kitaplar kalite olarak iyi; epub formatında ve drm korumalı olsalar da bunları kindle formatına çevirmek fazla zor olmuyor. ancak bunlar az sayıda ve yüksek vergi oranı basılı kitaba göre maddi bir avantaj kazanmasını engelliyor.

internette bulunabilen türkçe e-kitaplar ise genellikle pdf formatında, pc ortamına ocr tekniğiyle aktarılmış ve pek okunabilir durumda değil. daha önce bu kaygımı belirttiğimde çeşitli e-kitap sitelerine ait linkler gönderenlerin bu sitelerdeki kitaplardan herhangi birini okumayı denediklerini düşünmüyorum pek. w'ların vv, ni'lerin m, lo'ların b, ri'lerin n, kimi cümlelerin her sözcükten sonra satırbaşı içeren birer şiirimsi görünümü kazandığı bu e-kitapları okumak eziyetten farksız.

sözün kısası, eğer ingilizce e-kitaplar ve türkçe e-kitap satış sitelerinin ürünleri ile yetinecekseniz kesinlikle alın, kitap konusunda türkçe e-kitap sitelerine güveniyorsanız sakın ha yaklaşmayın.
  • hakkında yapılmamış bir övgü bulmak güç, o yüzden kötüleyeyim.

bu alet amazon, idefix ve internetteki binlerce "bedava" kaynak ile neredeyse tum kitaplari masanıza getiriyor, ilginizi çeken kitapların hepsini bir anda okuyup bitirmek istiyorsunuz. bu da aynı anda 11 kitaba devam etmek gibi bir sonuca götürüyor ve elbette mümkün olmuyor.
  • şu an en çok istediğim teknolojik alettir kendisi. hayır kesinlikle okuduğum romanlar için değil. makaleleri, sözlüğü, yabancı kaynakları okumakta sağladığı kolaylıklar gibi faktörler için istiyorum. çok istiyorum hem de!
  • epub uzantılı kitapları çevirmeden direkt okumak için
    (bkz: #26360335)
  • indirimdeymiş galiba `amazon.com'da $109amazon.co.uk`'de 89 (pound işareti nerde bulamadım).
hesabın var mı? giriş yap