• air gitar çalarken anneniz tarafından yakalandığınızda düşülen en zor durum, riffleri havada çalarken elleri mantıklı bir poziyona getirmeye çabalamaktır. nitekim bu çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanır ve siz salak bir bakışla havada açıklanması zor bir şekilde öyle asılı kalırsınız. anneniz bu çocuk kafayı iyice yedi bakışı atar ve odayı terk eder. ha, bu arada 30 küsür yaşındasınızdır ve bu durumu daha da zorlaştırır.
  • çalmasını öğreten bir kitap bile olan hayali gitar çalma hali. bu kitabın kapağında "free air guitar inside" der. yerse...
  • direksiyon guitar var bir de ama aradım bahsi geçmemiş hiç. sadece ben mi çalıyorum lan yoksa bunu? sağ el 6'da12'de falan, sol el 9'da, virajlarda dönüşlerde falan artistik artistik kaldırır indirirsin gitarını, sololarda arkaya arkaya kaykılırsın? hm? neyse, air guitardan daha iyidir direksiyon gitar demek için gelmiştim. arabada kimse görmez seni, hele de geceyse. aynı anda hareket halinde olduğun için süper eğlenceli olur. camı açarsın rüzgar eser efekt olur iyice havaya girersin. nereden baksan beş basar air guitara. bi çok hızlı gitmeyecek, kalabalık yolda yapmayacaksın işte, bir de salak gibi çok kaptırıp gözlerini kapamayacaksın bunda, o sakat. geçen bayağı ciddi ciddi gidiyordum misal prowler'da. arada çok gaza gelince ntv radyo falan açmak iyi olabilir hemen bir tur, kesin "tahsildaroğlu benim peynirim, hem güvenli hem sağlıklı seçim" cingılı dönüyor olur, o da bir tur dönse yeter zaten, muhsin bey olur dönersin playliste geri.
  • bi arkadasim bodrum'da kule'yi iki sap olarak ziyaretimiz sirasinda "abi gitar caliyormussun gibi yap ki gitar caldigin belli olsun" demisti. neyseki alkollu de olsam mantigini yitirmeyen kontrollu bi insan olusum, tekmelenesi bir insan olmami engellemisti.
  • ülkemizdeki en başarılı temsilcisi mustafa sandal'dır.
  • konserler ve/veya bar performanslarında uzak ara farkla en ifrit olduğum şeydi. ta ki 30 eylül 2004 anathema ankara konserinde gözlerini kapayıp piyano çalıyormuş gibi yapan adamı görene kadar. kendisine teşekkür ediyorum, malum fobimin %50'sini tedavi ettiği için. şimdi sırada pogo yapanlar var.
  • (bkz: cemil ozeren)
  • mansur foroutan yorumu;
    "kafasında huni, gerçekte olmayan, hayali bir arabayı kullanan mahallenin sevimli delisini gözünüzün önüne getirin. şimdi araba yerine kafası şampuanlı ve gerçekte olmayan hayali gitarı çalmaya çalışan başka bir deliyi getirin. airguitar mevzusu budur işte. amerika’da yarışmaları da yapılır. istek üzerine davul, zurna, ud versiyonları da stoklarda mevcuttur."
  • zamanında ebay'de 5 dolara satılığa çıkmış gitar. yanında eşantiyon olarak akıl fikir veriyorlarmış fakat..
    bu da resmi (ebay'de satılan değil ama temsili bir resim bu)..hı?..
    http://uncyclopedia.org/wiki/image:airguitar.jpg
  • penna müzik piyasaya biraz değişik girdi. şimdi de yanılmıyorsam memleketin ilk air guitar yarışmasını düzenliyorlar. jackson king vereceklermiş.
    yanlız ben bunu metrobüste iş saati başlama ve bitiş saatlerinde yapabilenlere ekstra puna verilmesini rica ediyorum efendim.

http://www.havagitar.com/
hesabın var mı? giriş yap