• isteyenlerin o'nun üzerinde görmek istedikleri kötücüllük, bedbahlık, çirkeflik, acımasızlık, pislik olsun. keita oynuyor. güzel oynuyor. çok kıskandıracak kadar güzel hem de. futbolu görenler için görecelik kavramı başka kutupta devam ediyor.
  • adamın çok çocuksu yüz ifade ve çocuksu bakışları var. hele kaşları kaldırıp, gözlerini büyülttükten sonra ağzını "o" dermişcesine yuvarlaması apayrı bir sempati veriyor.

eylül 2009 da ki kasımpaşaspor galatasaray maçı sonrasında kendisine uzatılan tek karanfili alırken gözlerinde ve tavırlarında görülen mutluluğu bu adamı sevmeye yeterli.
  • frank rijkaard'in mac sirasinda kolundan tutarak nasihat ettigi, mactan sonra da kulagini cekeceginden emin oldugum (zira neeskens'in defterinde kayitlidir kesin) oyuncu. 1-0 gerideyken yaptigi hareket affedilemez. yumrugu oturtamamis, hakemin de atmayi yememis olmasina memnuniyetimi belirtebilirim sadece. zira o hareketi yaptigi an "napiyosun laaan" diye bir cikismistim televizyonda girisecek diye.

dun aksam hakem basiretsizdi, gormedi, goremedi, atmadi, atamadi ama dozunda bir agresiflikti keita'nin yapmasi gereken. takimi ateslemek icin de bu gerekiyordu. keita isin ucunu kacirdi, az daha kaldi bokunu da cikariyordu. bunu bir daha yapmamasi ve emre belozoglu, aykan akman, ibrahim uzulmez gibi orneklerle karsilastirilmamasi dilegiyle diyorum sadece. onu guzel futboluyla seviyoruz biz, sarhosmus gibi attigi calimlarina hayraniz biz.
  • emre belözoğlu'nu top diye oynar.
  • bir galatasaraylı olarak dünkü maça kadar galatasaray efsanesi olabileceğini gösteren ve bizi kendine taptıran ama dün akşam ki maçta futboldan başka şeylerle de efsane statüsüne girebileceğini göstererek bizi hayal kırıklığına uğran top cambazı
  • hakkında yazılanları hayretle okuduğum, bazı futbol katilleriyle kıyaslanan, sahadayken tek amacı futbol oynamak olan, türkiye liginin bu güne kadar gördüğü görebileceği en yetenekli futbolcularından birisidir. kasımpaşa maçında kendisine yapılanlar emre belözoğlu denen futbolcu görünümlü asabiyet küpü şahsa yapılsaydı emin olun o yumruk rakibinin tam suratının ortasına oturur üstünede bonus olarak iki tokat ve bir adette tekme eklerdi. kendisine yapılan bunca şeye rağmen maçı 2 asistle noktalamış ve maçı çeviren adam olmuş olması her futbolcunun gösterebileceği bir performans değildir. lütfen biraz mantıklı konuşun,at gözlüklerinizi çıkarın ve bu adamı izlerken zevk almaya çalışın. siz zevk almaya çalışırsanız o hakettiğinizi vericektir emin olun.
  • bu ligde bu adamı nasıl durduracaklar merak ediyorum. geçtiğimiz yıllarda ligimize gelen teknik ya da süratli futbolcular fiziksel olarak diğer savunmacılara göre daha zayıftılar. iki tekmede sindirebiliyordu savunmacılar. ama keita öyle değil, fiziksel olarak çok iyi, deviremiyorsun. bunun yanında teknik kapasitesi oldukça yüksek, hızlı ve üstüne üstlük oyun zekası ortalamanın baya üstünde. korkarım ki bu adamı durdurmak için üstünde çeşitli sert hareketler denenmeye devam edecek.
    sahadaki hakem bu hareketleri görecek, görmek zorunda. eğer hakem bu hareketleri görüp cezasını verirse canı yanan futbolcu da hesabını kendi kesmeye kalkmaz.
  • fanatizmin insanın gözünü nasıl kararttığını göstermiştir. bak şimdi siz bunu da yanlış anlarsınız, keita'ya lafım yok sözüm sana. keita son derece isabetli bir transfer olmakla birlikta tsl'nin en yetenekli futbolcularından birisidir. 21 eylül 2009 kasımpaşa galatasaray maçı'nda da kendisine yapılan onlarca faulden sonra rakibine yumruk sallamıştır. buraya kadar mutabıkız herhalde? yumruk sallamasının sebebinin de o an içinde bulunduğu psikoloji ve sancak adlı oyuncunun kendisine ekleştirdiği dirsek olduğu da açık. bunun zaten herkes farkında tekrar tekrar yazdırmayın bana.

lakin kaleye giden topu eliyle kesen rakibine "ahlak" dersi vermeye çalışan, dalga geçen, maçı zora soktuğunu düşünen taraftarıların "iyi yaptı da yumruk salladı" demesi ikiyüzlülükten başka birşey değildir. hele bir de emre belözoğlu yapıyor ama her maç diyenler var ki. rakibin hata yapmış olmasının kendi oyuncularına da hata yapabilme hakkı verdiği izlenimi çıkıyor. hepsi yanlış be koçum, korkma ona da doğru diyen çıkmaz, çıksa da senin keitayı savunmanla aynı sebepten olur.

bak tekrar açıklayayım da sonra "ama o da dirsek yedi abi" gibi mesajlarla meşgul etme beni. keita çok yetenekli bir oyuncu ve bugüne kadar böyle agresiflikleri pek yok. tahrik edildiği için yumruk salladı sen de bu yumruğu sırf üzerinde galatasaray forması var diye savunmaya çalışıyorsun. ali güneş elle deyince "tu kaka" keita yapınca "aslanım benim". kabul et sence de saçma değil mi?

not: aynı şeyi tekrar tekrar yazdırdınız ya bana helal olsun.

edit: bu entryi okuyup da hala keita'yı eleştirdiğimi zannedenler varmış. bravo.
  • insanların okuduğunu anlamamasını sağlıyor bu topçu. kimse keita için "emre belözoğlu her maç yapıyo keita da yapıcak tabi" gibi salak saçma cümleler kurmadı kurmazda. "emre yapınca ceza alıyo bu adam nie ceza almıcak abiiiiiiiiiiiii" diyen bir takım fanatizm neferlerine karşılık yazmış olduğum şeyleri işinize geldiği gibi kullanıp tevcit pilavı gibi gözümüze gözümüze sokup durmayın. herkes biliyo ikisi arasındaki farkı rahat olun.
  • 2009-2010 futbol sezonunda -belki de gelmiş geçmiş- türkiyede futbol oynayan en iyi kanat oyuncusu.
hesabın var mı? giriş yap