• oynanma ihtimali hayli yüksek ve almanya'nın 2008'in rövanşını almaya çalışacağı ve alacağı maçtır.
  • thomas müller*'in olmayacağı maç.
  • olur da ispanya çıkarsa almanya'nın eleneceği maçtır.
  • yine yeni yeniden bir almanya maçı öncesinde almanya'nın eleneceği, düzüleceği söyleniyor maç başlığında.

(bkz: 2 maçta 8 gol yetmedi mi?)
  • muller'in yerine oynayacak bir toni kroos'un muller'i aratmayacagi ve almanya'nin sahadan finalist olarak ayrilacagi futbol maci.
  • dünya şampiyonu almanya'nın yarı final maçı.

not:yıllar sonra okursanız eğer bu entryyi lütfen tarihine bakınız... sonra maç bitti böyle konuştun deyolar.. messi adam değil bu arada.
  • almanya'nın dillerinin tersine kibarca ispanya'nın içinden geçeceği maçtır.
  • gönlümdeki almanya - hollanda finali için almanya'nın beni kırmayarak ispanya'ya da en az iki tane çakıp eleyeceği maç. thomas müller'in oynayamayacak olmasının çok da büyük bir etki etmeyeceğini düşündüğüm maçtır ayrıca.

(bkz: alman disiplini)
  • almanların 2 sene içinde 2 turnuvada ispanyaya boyun eğeceğini hiç sanmıyorum. sırf euro 2008 deki mücadele bile başlı başına bu maçda almanyayı favori yapmaya yetecektir. turnuvanın ilk günü söylediğim bir şey vardı. bu kupada sadece 2 adet takım var. 1i almanya, 1 i de ispanya ve şimdi bunların maçı olacak (gerçi benim favorim ilk günden beri uruguaydı). almanya üst düzey şekilde formda. ayrıca almanya dünya kupası tarihinde finale ulaşma bazında en başarılı 2 takımdan biridir (diğeri için brezilya). ispanya ise dünya kupası tarihinde türkiyeden bile daha derecesiz (başarısız) bir takım. ayrıca ispanya euro 2008 in aksine bu kupada iyi bir oyun ortaya koymuyor. euro 2008 entrylerim arasında ispanyanın kupayı alacağını söylemişliğim vardır (ki euro 2008 de ispanya kesinlikle favori değildi turnuva öncesi). ancak bu turnuvada almanya daha önde. hem de çok çok önde. bir sürpriz olmazsa almanya kazanacaktır. aksi durum süpriz sonuç olur.
  • turnuvanin basindan beri bekledigim mac. eger ispanya onde torres ve sol cizgide villa ile ayni oyunu oynamaya devam ederse, almanya'nin finale cikacagi mac olacaktir. ama eger ispanya alistigimiz oyunu ortaya koyabilirse muhtesem bir mac bizi bekliyor.
hesabın var mı? giriş yap