• zamdan önce uyanıklık yapıp stok yapmış esnafa, al sana stok dedirten indirimdir.
  • canlı canlı şahit olduğum en cesur ticari hamle. helal olsun lan takdir ettim.
  • lan olm naptınız, meydanlara dökülüp "zamlar geri alınsın" diye mi bağırdınız, yerli sigaraya mı geçtiniz, sigarayı mı bıraktınız, nedir? 23 yaşındayım hatırladığım tek indirim bu. geçen sene bir ara benzine indirim yapılmıştı ama hemen düzenlendi sonra sanırım. neyse, diyeceğim ne yaptıysanız aynısını doğal gaz ve benzin için de yapın, hadi aslanlarım.
  • jti'nin winston'a beklenenin altında zam yapmasını bir kelek olarak algılayan philsa'nın karşı hamlesidir. böylelikle winston'un piyasadaki tüketim oranına darbe vurmayı amaçlamışlardır. ama bir müddet sonra uzlaşacaklarından çok uzun sürmeyecektir gibime geliyor.
  • klasik zam sonrası jti - philip morris çekişmesinin tezahürüdür. ben dün almıştım haberini bizim tekel bayiiden bunun, kaçınılmazdı zaten bunu yapmaları. benzer bir durum bir önceki zamda jti'ın yine diğer markalardan düşük fiyatla girmesi akabinde de fiyatı onların seviyesine çekmesi şeklinde tezahür etmişti... demek ki o zaman da jti philip morris'ten gelen fiyat yükseltin çağrısına cevap vermeseydi pm fiyat indirimine gidecekti...

indirime kamunun tepkisi ile ilgili örnek te verelim...

- malbuşun fiyatı yenilendi
    - siktir lan
    - fiyatı 7 liradan 5,5 liraya indi
    - hadi lan amcık dalağı...
    - yani zam neredeyse kaldırıldı...
    - bırak la benle bıdı bıdı..
    - 7 ocaktan itibaren aldığınız malbuşlar 5.5 lira..
    - siktir git lan yarraam ben 4 ocaktan beri fosur fosur içiyorum da o bana götüme girdi de 7 ocaktan sonra mı 5,5 lira olacak?
    - malbuş, 7 ocaktan itibaren 5,5 lira...
    - siktir... ibneler öyle renk kırmızı verip de beni şekile sokmayın ha
  • 4 ocak 2010 sigara zammı ardından sigara bırakmaya heveslenen arkadaşların ne kadar kararlı olduklarını gösterecek indirimdir.
  • dükkanına girer girmez "marlboro 5.50 lira oldu kardeşim" diyerek beni selamlayan abiye selamlarımı sunarım.
    ayrıca "sabah 7 liradan satmaya çalışanlar varmış" dediğimdeki tepkisini de belirtmek isterim:

-orospu çocukları.
  • winston dan marlboro ya geçiş yaptıracak indirim.
  • otlakçıların gözündeki ışık yeniden parlamıştır.
hesabın var mı? giriş yap