• protestocularin verdigi zarar: 4 trilyon lira (devede kulak kanaatimce)
    imfcilerin nazik kiclari için alinan kiralanan arabalarin ederi: 20 milyon dolar (http://www.hurriyetoto.com/…haberdetay.php?cid=9795)
    kongrelerin yapildigi yerin altinda 7 katı olan über mekanin maliyeti: 350 milyon dolar.. (http://www.istehayat.net/art.aspx?item=10090)

fukaranin kıçına kaçan kazık: paha biçilemez..
  • o inen camlar, korkmuş çocuklar ve hatta ölen, yaralanan insanların müsebbibi genelde kolluk kuvvetleridir. görmesi çok kolay olsa da doğduklarından beri kendilerine öğretilenlerden başkasına zihni kapalı olanlar, ana akım medyanın, okulun, devletin söylediğinden başkasını göremezler resim çok berrak olsa da... esas terörü kimin yarattığını görmezler...
    sormazlar neden bu "vatan haini" protestocular kimi eylemlerde normal normal protestolarını yaparken kimisinde bombalar ve bombalara karşı taşlar uçuşur havada.
    neden yerlerde tekmelenen kadınlı erkekli protestoculara, cafede oturan normal vatandaşa, lokantadan, okulunun önünden, evinden kaçırılan kadınlara uygulanan şiddet, tecavüz, işkenceyi görmezler, yabancılamazlar da sermayenin bankasının camını canları gibi savunurlar çok zor değil anlaması.

neden o imf'nin dünya bankasının "vergileriyle alınan banka camları" parasından fazlasını sömürerek aç, hasta, yoksul, muhtaç bırakacağını görmeyip ezberden eylemciye küfrederler bunu anlamak da zor değil.

şimdi bu protestoculara küfredenler yarın işsiz, aç, kendinin, sevdiğinin tedavisini yaptıramadığında da görmeyecek esas suçluyu, o zaman da güce, iktidara saygıda, sevgide kusur etmeyip sorunu başka yerde arayacaklar.

bu körleri bu hale getiren çocukluklarından itibaren otoriteye, güce köle olarak yetiştirilip, otoritenin görülmesini istediklerini görmeleri de, az biraz mantık yürütüp esas düşmanı görmek için ne kadar alık olmak gerekir gerçekten anlaması güç.

güce tapanlar bireysel yırtmaları için gereken kişiliksizleşmeyi yaratadursun, imf protestocuları kimi zaman en doğruyu yapamasalar da kendileri dışındakiler için de bedel ödemeye devam edecekler.

çünkü onlar biliyor ki; kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz!
  • sadece bir tane ahlaklı tv kanalı olsa şu suçlamaların neredeyse tamamı tarih olacaktır. ama bütün medya devletçi, gücetapar ve ahlaksız olduğundan cam çerçeve kırma jokerini kullanarak, bin türlü yalan da ekleyerek protestocuyu kötüleme gayretinde olduğundan ve bu halk sadece kendisine sunulan fikirleri benimsediğinden (kendisi fikir oluşturamayacak kadar cahil ve salak olduğundan) protestocu vandal, terörist vs diye nitelenmekte.

yunanistan'daki protestolar sırasında, fransa'daki protestolar sırasında, ve bilumum avrupa ülkelerindeki protestolar sıralarında oraların tv'ları, gazeteleri hepsi sözleşmiş gibi eylemcileri mi kötülemişlerdi acaba..

ya da (hep bu örneği veriyorum, bu da benim jokerim), solingen'de beş türk öldürüldüğünde almanya'nın altını üstüne getiren (arada sürüsüne bereket araba da haşat eden) türk eylemcilerini hangi alman tv kanalı ya da alman siyasetçi vandal diye etiketlemişti..

ahlaksız bi medya ve aptal bi halk.. bugün değişmesi mümkün olmayan şeyler ama yıllar sonra eğer değişmiş olurlarsa o gün kimse bugüne bakıp bu protestoculara vandal, terörist vb demeyecek.. bugün diyenleri de hiç güzel hatırlamayacaklar emin olun.
  • uzaktan akbaba gibi açık-hata-eksiklik-laf edecek yer arayıp arayıp sıklıkla tepelerinde dolaşan akbabaların dertlenmelerine hiç gerek yok. yürekleri hep 20 yaşında kalanlar, yürekleri olmayanlara nazaran daha gerçek yaşarlar, daha insan yaşarlar.
    hem işleri sistemle barışık kalıp sistem artıklarıyla kendini kollayabilmek için sistem köpekliği yapanlara göre işleri daha kolaydır. en azından onurlu, dik ve kendinden emin yaşarlar. hem ben gördüm demleri de var ölene dek yetecek heyecanları da.
    haa kalem ve dil dışında silahları olduğunu da duydum. hani söylenen tek doğru şey "dünyanın yükü sırtında olunca" fazlasına ihtiyaç duyulur elbet.
  • abi bir kilo et 24 ytl olur mu ? okulu bitirdim işim yok bu ne biçim olay ya? diye yakınıp hayıflanıp, nedenini bilmeyen cahil cühela ekibinden değillerdir. vandallardır, ama kafa çalışıyor çocukta ne yapsın bu enerjiyi harcaması lazım. senin gibi kös kös oturup tavana bakmıyor bu çocuklar. he bunlar komünist olduğu için mi barbarlık yapıyor cevabı koca bir hayır. dünyanın her yerinde imf ve küreselleşme karşıtı eylemlerde vandalism kullanılıyor bunun nedeni çok basit eğer gidip orada siyah çelenk bırakıp gidersen iki slogan atıp dönersen hiçkimsenin umrunda olmayacak. çünkü dünya'yı yönetenler ile türkiye'yi yönetenler çokda farklı değil çünkü sizin kandırıldığınız gibi demokratik hak ağzıma geleni söyleyebilme hakkı değildir. yani hükümet yada dünya liderleri bir yasa çıkardığında buna karşı olduğumu belli edip çekilmem sonra onların beni aferim demokratik hakkını kullandın diyip sırtımı pışpışlayıp buna rağmen yasayı çıkardıklarında ben demokratik bir birey değil enayi oluyorum.
    tanıdık gelmesi açısından siyasilerimizden benzer durumlardaki tepkilerden bir demetle entry i bitirelim
    (bkz: yollar yürümekle aşınmaz)
    (bkz: arkadaşlar demokratik haklarını kullanmış)
    (bkz: ananı al da git)
    (bkz: bakanın elini sıkmayan öğrencinin tutuklanması)
  • parçası olduğum protesto sürecinin içindeki bazı grupların uyguladığı şiddete her daim karşıydım ve bu karşıtlığımı burası da dahil olmak üzere her platformda dile getirdim.

ama bunların uyguladığı şiddetin sebebi "halktan destek alamamak" değildir, bu ya bilinçli ve yalana dayalı bir çarpıtmadır ya da öylesine bir körlüktür ki burnunun ucunu bile görememektir. asıl sebep şudur: bu süreçte ve önceki süreçlerde devletin çeşitli kurumları tarafından uygulanan sistematik bir şiddet var. bu sistematik şiddet 80li yıllardan beri uygulanıyor ve okuldaki polis, karakoldaki işkence, gözaltındaki kayıp, eylemlere gayrimeşru müdahale, büyük eylemler sırasında uygulanan "adeta sıkıyönetim" hali, medyanın kesintisiz dezenformasyonu ve can kayıpları (1 mayıs 1996'dan metin göktepe'ye, f tipi cezaevlerinden güler zere'ye) bu insanları şiddete yöneltiyor ve malesef bütünüyle "haksızlardır" diyemiyoruz. halk meselesi burada devreye giriyor; bana dokunmayan yılan kabilesinden kitleler, kendilerinin anlamadığı ve aslında onlara da bizzat "geçiren" iktisadi ya da sosyal unsurlara dair protesto sürecine katılanlara uygulanan şiddete, "ıyy töröriz" kıvamında burun kıvırma imkanına sahip; aynı bit gibi maaşıyla sürünme, kredi kartı borcundan geberme, karakolda ya da parkta dayak yeme, mafyatik tiplere haraç ödeme imkanına sahip olduğu gibi.

banka camı kıran eylemleri desteklemiyor olabilirsiniz. ama banka camı kıranların uyguladığı şiddetin kökenini görmezden geliyorsanız, zalim değilseniz bile, elini öpüp başınıza koyduğunuz gerçeklik taşıyor.
  • ya barbarlık ya sosyalizm diyenlerdir. panzerlerin, copların, biber gazlarının, silahların gölgesinde yapılan anti demokratik bir kongreye gereken cevabı veren onurlu insanlardır.
  • cam çerçece fetişisti uysal kedicikleri rahatsız etmişlerdir.

oysaki herkes evinde otursa, herkes kendisine gösterilen çayırlıkta bağırıp çağırıp slogan atsa veya ne bileyim işte memlekete hayırlı bi evlat olmak amacıyla büyük bi şirkette kademe kademe yükselmek için kıçını yırtsa dünya çok daha güzel bir yer olur.
  • tkp'liler hariç hepsinin gözlerinden öperim.

zamanın ilerliyor görünmesine rağmen toplumsal olarak gerilediğimizin farkında olanlardır. her gün birilerinin arabalarını daha da yenilediği, diğer yandan ise yığınların mülksüzleşip işsiz kaldığını bilerek hareket edenlerdir. ve bunun sadece bir ülkeye özgü olmadığını, her toplumun farklı seviyelerde düzülmekte olduğunu, bu sistemin köpeklerinin ve bekçilerinin olduğunu gayet iyi bilmektedirler.

kırıp döktükleri ne varsa, helal olsun. sindirilmiş yığınların ahlaki öncülüğünü yaptılar. mücadele o kadar geri durumda ki, ilk önce kendimize güvenimizin gelmesi lazım. "eğer burjuva demokratik yollardan izin yoksa, eyvallah, diğer türlüsüne de varız" demişlerdir.
  • 4 milyon insanın açlıktan ölmesinin yanında 4 trilyon nedir ki efendim? dedirtmiş insanlardır.
hesabın var mı? giriş yap