• haftasonuna tl ile girenleri üzeceği iddia edilen kur. sen haftasonuna dolarla gir arkadaşım sanane haftasonuna tl ile girenlerden. tanımadığın etmediğin haftasonuna tl ile girenlerin üzüleceğini tespit edip buraya yazınca ne oldu onu anlamadım.
  • kuveyt türk üzerinden alınmaya kalktığı zaman 5,19 krş olan kur. ama diğer tahminim erdoğan arkasındaki halk desteğini dünyaya göstermek için bir miktar düşürme yoluna gidebilir. eğer onada gidemiyorsa yandığımızın resmidir.
  • daha da yükseleceğini düşündüğüm kurdur.
  • ortamlarda 5.15 gibi olacagi telafuz edilen kur. 500-700 tl gibi bir kâr beklemekteyiz. reyuziniz sagolsun ne diyek. ytd.
  • 5,08'den kapanan kurun bugün 21.45 itibarıyla 5,08'den açacağını ve yarın sabah da 5,15'i göreceğini öngörüyorum.

yalnız dolarda yaşanan son kur şokunun özel sektörümüz üzerine etkilerinin anlatıldığı şöyle bir yazı var; onu da buraya bırakayım. başlığı gibi yazının kendisi de soluksuz okunuyor.

doviz 4 nala, dolar 5 lira: tehlike canlari caliyor!
  • abd’nin iran ambargosunun basladigi gundur ayrica. serbest piyasada 1 abd dolari 15 bin tumene alici buluyor.
    bu saatten sonra rakam konusmanin bir anlaminin olmadigini dusunuyorum. dususler sadece alim firsati olarak degerlendiriliyor. kâr etme hevesi ile al sat yapan cogu kisi de terste kalip daha yuksekten almak zorunda kaliyor.
    ayrica faizlerin dusurulmesi gerektigini savunuyorum. hem yuksek faiz hem yuksek kur isleri iyice cigrindan cikariyor. faiz arttisi olmasa da kur buraya cikacakti besbelli belki %5 fazlasi olucakti. ama en azindan piyasada hareketlilik olurdu.
  • rahip bir şekilde bırakılacak zamanı gelince, sonrası alım fırsatı yaratır.

5,1 lerde kalıcı olduğu görülürse de alıp beklemek lazım.
  • çıkışı devam edecektir.
hesabın var mı? giriş yap