• savaş çıksa gitmemek için hastanelere koşup testis kanseri raporu alacak hiçbir istisnası olmadan hepsi birer orospu evladı olan şakirdlerin esedçi diye niteledikleri eylem. siz katar'ın köpeğisiniz diye herkes köpek olmak zorunda mı lan dingiller. yarın oradaki kalabalığı görünce burada "emme de esetçi var" diye kim ağlaşacak göreceğiz.
  • "akp'nin emperyalistlerin teşviki ile sürdürdüğü bölgesel savaş çığırtkanlığı, suriye'de iç savaşı kışkırtma hamleleri, giderek tırmandırdığı savaş politikaları akçakale'de yitirilen canların sorumlusudur.

akp'nin savaş politikalarına karşı olan herkesi yarın (4 ekim perşembe günü) saat 19:00'da istanbul'da taksim meydanı'na çağırıyoruz."

halkevleri, hdk, ödp, tkp

(bkz: savaşa hayır)
  • bu eyleme katılan insanların polisten cop ve biber gazı yiyecek olması nasıl insanlar tarafından yönetildiğimizin açık göstergesi olacaktır.

ha bir de bu eyleme katılanları vatan hainliği ile suçlayacak bir kitle var ki onların ta amına koyim.
  • ne ise yarayacagini soran arkadaslara 9 sene evvelinden misal vereyim. benzer eylemler sayesinde 1 mart tezkeresinin reddedilmesi saglanmis, ve turkiye irak ile anlamsiz bir savasa suruklenmekten son anda kurtulmustu.

kisacasi, suriye ile savasa hayir diyen butun vicdanli kesimlerin katilmasinin zorunlu odev oldugu bir eylemdir. savasi ancak halklar durdurabilir.
  • ekşisözlük özgür suriye ordusu'nun götünü yalama, onları düştükleri aczden kurtarma timinin tüylerini diken diken etmiş.

insanların katılacağı eylemdir....
  • akp seçmeni ve milliyetçi kitlenin, son derece galiz küfürlerle -müstakbel- katılımcılarını aşağılayabildiği bir eylemdir. bir de ben bu işleri aştım, her şeyi biliyorum tavrındaki "oraya liboşlar gelecek, şunlar gelecek ve kayda değer hiçbir şey olmayacak!" yorumcuları da var ki, sormayın gitsin. türkiye sol hareketi üzerine tek bir kelime edemeyecek islamcı bozmaları (tespittir), etiket kemalistleri gerçekten bu eylemler hakkında bu tarz yorum yapmasa daha iyi olur. filistin meselesinde bu kadar hassas iken bu insanlar, nasıl olur da savaş karşıtı başka bir eyleme bu açıdan bakabilir? üç dört sene önceki gazze müdahelesi sırasında o kadar insanın sokağa dökülmesine değersiz diyebilecek mi bu insanlar? diyemeyecek. çünkü büyükleri ne derse onu diyecek. internet , sosyal medya ve yardım smsleri üzerinden yaptıkları masturbasyonu tekrarlayacaklar. burada biraz pervasız gözükmek için küfür etmeye devam edecekler sağa sola. diğeri de istiklal marşı istiyoruz diye bağırmaya devam edecek. ama yaptığınız hiçbir şey, hiçbir zırva yarın oraya gidenlerin attığı bir adımdan daha değerli olmayacak.
  • savaşmayı, şartlar ne olursa olsun insanların ölmesini istemeyenlerin katılması şart olan eylemdir, insanlık görevidir.
  • 21.yy'da olduğumuzu hatırlatarak lafa girmek istiyorum; insanlar 'hammademiz nedir?' araştırmasındayken, ülkeler artık sadece 'hammade' için "savaşırken" (savaş iki taraflı olacağından amerikanın eylemleri istila olarak nitelendirilmeli bence), yakın gelecek zamanda 'su savaşları' olması beklenirken, dünyanın enerji üretimi tüketimi tavan yapmışken, internet çağında olmaması gereken bir savaşa hayır denecek eylemdir.

bu devirde 'o bana laf attı ben de patlattım tokadı' tavrıyla ne yaşanılır ne ülke yönetilir. 2 'sözde özür dilenmiş' (ama bunun önemi yok) saldırı için ülkesini savaşa sokmak veya bu savaşı desteklemek ancak 4.sınıf afrika kabilelerinin işi olabilir.

tamam türküz kanımız deli akıyor; evet, çok çılgın bir geçmişimiz var falan ama medeniyete ayak uydurma zamanı gelmedi mi arkadaşlar? hala 'yan baktı biz de daldık' kafasıyla yaşanmaz ki?

hangi çağdayız lan?! de ki 'emperyalizme soyundum toprak petrol istiyorum ve giriyorum.' biz de diyelim ki 'eh hadi bakalım.' ama bu şekilde deli saçması bir sataşma furyasına ödün verip ülkenin kaynaklarını topyekün seferber edeceğin bir savaş da neyin nesi amk iyice araplaştınız!
  • türkiye'nin savaşa sürüklenmesine karşı bir eylemi "esed yanlısı" olarak nitelendiren iğrenç mahlukatlar bunu içgüdüsel olarak yapıyorlar. çünkü onlar için savaş öso adlı terörist şebekesine destek anlamına geliyor. o yüzden arzuluyorlar savaşı. bugün herkes savaşa hayır diyen herkeks orada olmalı. "ehehe polis coplar" diyen de bu öso yanlılarıdır, işte özgürlükçülükleri de bu kadar bu hıyarların. unutmayın, savaşta siz ve sevdikleriniz, sizin halkınızın insanları ölecek. (bkz: savaşa hayır)
  • bu eyleme laf atan islamcı dangalaklar ve dsip'li yancıları karşı eylemde bulunabilir, meydanlarda "savaşa evet, allahu akbar" diye özgürce anırabilirler. hatta bu eylemi düzenleyenlere inat hayırlı bir iş yapıp ordudan önce suriye'ye kendileri dalabilir hem binlerce anadolu gencini tehlikeden korumuş olur hem de bir ihtimal o çok özledikleri eşekler cennetine -metin ekinci, osman karahan - gibi arkadaşlarının yanına kavuşabilirler.
hesabın var mı? giriş yap