• akp'yi sözlükte her düzlemde savunan bazı sözlük yazarlarının sabah mahmurluğundan olsa gerek henüz savunmadıkları zamlardır. uyansınlar görürüz biz bu zamların ne kadar haklı olduğunu.

ayrıca göte giren şemşiyenin açılabileceğini de ispat etmiş zamlardır.
  • hükümetin "2009 zaten kayıp yıl enflasyonu acık yüksek çıksa ne olur? bari 2010 istatistiklerinden biraz kurtaralım" mantığıyla yılın son günü ötv artışı vasıtasıyla giydirdiği akaryakıt, tütün ve alkollü ürün zamlarıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/…mi/13352153.asp?gid=229

bu da teğet geçmiştir, geçmektedir, geçecektir.
  • hangi ülkenin haber kaynağı olduğu belli olmayan samanyolu haber'de gıdım haber olmayan zamlardır.
    http://www.samanyoluhaber.com/

aynı zamanda anasayfada iki de haber müjdelemektedirler.

"emeklilere zam müjdesi"
    http://www.samanyoluhaber.com/…ere-zam-mujdesi.html

"ocak'ta zam yapılmayacak"
    http://www.samanyoluhaber.com/…am-yapilmayacak.html

şaka gibi, değil mi?
    değil.
  • doğrudan vergi almayan, vergi politikası tamamen dolaylı vergiye dayanan bir memleketiz. malum, dolaylı vergiler tanımı gereği adaletsizdir, yoksulları vurur, zenginleri korur. akp hükumeti bu konuda da kendine yakışanı yapıp bu konuda da bize çağ atlatacak anlaşılan. 31 aralık 2009 zamları gösterdi ki 2010'da vergi ve cezalarla devasa bütçe açığını kapatmaya çalışacaklar.

tabii hedef bu kadar saçma olunca dolaylı vergi hikayesi artık iyice saçma boyutlara ulaştı. mesela tarıma verilen desteğin tamamının kırsal motorinden alınan dolaylı vergi yoluyla geri alındığını biliyor muydunuz?
  • benzine yapılan bu yeni zamla türkiye dünyanın en pahalı benzinini kullanan 4. ülke konumundan 2. ülke konumuna terfi etmiştir. eritre halen bizden öndeymiş. durmak yok, yolmaya devam.
  • bende; "köprünün bacaklarını kırmızı kurdele ile sarıp, hükümete yılbaşı hediyesi olarak gönderme!" arzusu yaratan zamlardır.
    şüphesiz ki onlar, bu bacakları ne yapacaklarını en iyi bilenlerdir.
  • bana, arabamı boş yere tamir etmememi söyleyen zamlardır. 3,6 küsür olacak benzinin litresi..e ebenin amı!! bu ne lan? yaşamayalım mı? ve bu 3,6'nın 1,6sı ötv.. isim de öyle bir konulmuş ki, özel tüketim vergisi. sanki kimsenin almadığı, ülkede sadece benim gibi elli yüz kişinin kulandığı, devletten benim aldığım çok özel bir hizmet varmış da ben onun için veriyormuşum bu parayı..özel tüketim..breh breh..

bütün ülke bu sıvı üzerine dönüyor, hatta dünya dönüyor. ekonomi, sanayi, hayat herşey..ve bunun tüketimi özel tüketim oluyor. delikanlıysan şunun ismini "açıklarımızı kapatma vergisi" koysana. zaten bu ülkede otomobil sahipleri her zaman yolunacak kaz olmuşlardır. kayıt altındadır otomobiller, hiçbiryere kaçamaz..vergisini bindirirsin, sıkıştın mı geçtiği yola zam yaparsın, benzinine zam yaparsın, muayenesine, kanuni işlemlerine zam yaparsın, her türlü sokarsın.

çekerim garaja, arada siler parlatır tozunu alırım, yeter.
  • şerefsizim bugüne kadar aldığım en güzel yılbaşı hediyesi. sabah sabah mutluluktan sağ gözüm seğirdi o derece.

aslında böyle bir pakedi bekliyordum. padişahımız asgari ücrete tam 31 tl zam yapmış, neticesinde katlayarak geri alacak tabii. zamın yapıldığı tarih ise özellikle dikkat çekici. alkole, sigaraya zam yapıldı ki, biz yılbaşını kutlayan kafirler eğer yılbaşını kutlamasaydık zamlardan daha az etkilenecektik. oysa ki, nedense her yıl miladi takvime göre kutlanan tek dini organizasyon olan ve 31 aralık'a denk gelen mekke'nin fethini kutlasaydık muhtemelen saat 12'yi vurduğunda meyveli gazoz patlatıp, zamdan daha az etkilenecektik.
    (ara edit: her yıl miladi takvime göre kutlanan diğer dini organizasyon da kutlu doğum haftasıymış. sokuk corap uyardı sağolsun)

benim de alternatif zam ve vergi önerilerim olacak tabii. başka türlü, geçen yıla göre %460,4 açık veren bütçe nasıl kapatılır?

hava vergisi: cilalı taş devrinde, kabile liderinin art arda yaptığı zamlardan bıkan bir esnaf abimizin "yakında aldığımız nefesten de vergi alacaklar ehehheehe" diyerek ortaya attığı fikir. o kadar klişe yani. ama adam da haklı hafız. sen karbondioksitini saça saça dolaş, bedelini ödeme. olacak iş değil.

ayakbastı parası: bastığı yerleri toprak diyerek geçip tanımayanlardan alınacak para. adım başı 1 kuruş alsan bütçe açığını tarihten silersin bak, benden söylemesi.

yüzme vergisi: malum hem akaryakıta hem de köprü geçişlerine zammı itelediler. neticesinde köprüyü kullanmak yerine karşıya yüzerek geçmeye çalışanlar olacaktır. bunun da önlemini almak lazım tabii. aylık 299 kulaçlık yüzme kotasını aşan herkesten, kotayı açtığı kulaç başına 1 kuruş vergi alacaksın. dünya daha yaşanır bir hale gelecek. belki noyel babayı bile görebilecez lan.

daha da gider bu.

şimdi bu yazıyı 1 saat içinde 10 kişiye gönderirsen gelecek seçimlerde aldığın oy oranı %70'e çıkacakmış. hayrunnisa teyzem yüklü bir çek aldı oradan biliyorum.
  • bazı yazarlarımızınsabah mahmurluğunun bitmesine müteaakip savunulmaya başlanan zamlardır.

rrrrrrrrahat, hazzzrol... zam savunulacak savun.
  • hem laikçisine, hem de dincisine koyan zamlardır.

(bkz: sınıf mücadelesi)
hesabın var mı? giriş yap