• çok afedersin sıçarken yakalandığım depremdir. zangır zangır titretti klozeti orospu çocuğu. amına koyim nasıl korktum elim ayağım titriyor. korkudan sıçanlara da selam olsun. yalnız şöyle büyük bi deprem olursa, boku yiyeceğimi anlamış oldum. öyle salak gibi kalıyor insan. sifonu çektim bi de nası bi terbiye aldıysam artık.
  • tadında bıraktı.
  • bina çıtırdadı resmen. ve evde oturup entry giriyoruz mal mıyız neyiz?
  • başlığın açılma saatine bakıldığında depremde şike iddialarını gündeme getirmiştir.

kandilli tarafından iptal edilebilir.
  • e azıcık tırstık. gacır gucur sehpa sesleri, laptop ekranının sallanması, lambalar, perdeler falan...

deprem çantamla telefonumu kapmam 10 saniyeden az sürdü yine. bu manada kendini unutturmaması/hatırlatması açısından hayırlı buluyorum bu tip ufak çaplı zararsız depremleri. refleks geliştiriyor. birilerini daha alınacak önlemler adına uyarır belki.

yine yalnız olmadığını bilmek istiyorsun; camdan bakıyorsun, diğer evlere... camdan, balkondan sarkmış insanlar, etrafa ve birbirlerine bakıyorlar. sözlüğü açıyorsun, yüzlerce kişi alt alta aynı şeyi yazmış, ama "iyi etmiş de yazmış" diyorsun. sarıyer, beyoğlu, beşiktaş, bakırköy, avcılar... "yalnız değiliz".

bilmiyorum, garip bir duygu bu ayrıca.
  • kedi besleyenleri hayvanlar onceden hissetmeyip yan gelip yattiklari icin isyan ettirmis depremdir
  • tuhaf olan bazen ölmek istiyorum derken deprem olunca korktugumu fark etmektir.
  • sözlük yazarlarının konumlarını belli eden deprem. arkadaş bile buldurabilir.

örneğin: "sarıyer'deki dublex villamız beşik gibi sallandı ayrıca marmara açıklarında bulunan yatımızın kaptanını aradım o da çok şiddetli bir sarsıntı olduğunu söyledi. son olarakta ikitelli'de fabrikanın başında olan babamı aradım 'oğlum s.ktr git ne depremi burası allah'ın unuttuğu yer.' dedi"

(bkz: sözlükteki bayanlara selam ederim)
  • gayet doğal, sevinmemiz gerekendir. böyle ufak ufak depremlerle enerji boşalması sağlansın ki tek ve büyük bir deprem olmasın.
hesabın var mı? giriş yap