• ibrahim üzülmez düzgün at şu pası diye quaresma ya çemkirdi biraz önce.. öyle de bir maçtır..
  • nobrenin bir macta gecen sezon attigindan daha fazla gol attigi karsilasma
  • maçın yalnız özetini izleyerek diyebileceğim şey şu: bu maç bernd schuster'in hesabına yazılmalı!

mert nobre'nin en önemli özelliği nedir? kafa topuna iyi yükselmesi, yükselirken etrafı dağıtması ve duran toplarda iyi yer tutmasıdır. geçen sene mustafa denizli, bu adama ayağa top oynatarak harcadı. peki tabata? onun da bu maçta da gördük kü iyi ayakları var. geçen senelerde tello'nun yaptığı işi, tabata da çok güzel bir şekilde yapabilir yani... schuster'in başarısı, bu ikiliyle iki gol buldurabilmiş olmasında. muhtemelen çalışılmış bu ortalar, bu kafalar.

rotasyonu bu haliyle çok güzel yapıyor. biliyor ki, yurt içi maçlarda bu tip iki üç organizasyonla goller bulabilir. istediği adamı, istediği yerde oynatabilir. rıdvan dilmen güzel dedi; oyuncu eğer rotasyon nedeniyle yedek kaldığını biliyorsa, sorun yok. hep formda kalabilir. beşiktaş'ın bu kadar umut vermesinin sebebi de bu; takım her haliyle işleyebilen bir makine kıvamında. bakalım devam edecek mi...
  • q7,guti,necip,zapo günün en yine en iyileriydi.nobre inadım hala devam ediyor, herif 2 gol attı ama yine de bobo'yu kenarda görünce bi tuhaf hissediyorum, üzülüyorum.bunun üzerine bi de yeni aldığımız santrafor olayı da binince bobo daha çok arıycam sanki.

toraman'ın ilk goldeki hatasını maç eksiğine, sakatlıktan yine çıkmasına falan bağlayıp direk kesip atıyorum.

bu arada karabük ve beşiktaş taraftarının karşılıklı kırmızı-mavi ve siyah-beyaz çekmeleri ve bunun üzerine bir de feneri anmaları gecenin tebessüm ettiren bi başka ayrıntısıydı.karabük sempatim daha bi arttı,katlandı haliyle.

ayrıca söylemeden geçmiyim, emmanuel emenike ve ona top indirecek, onun temposuna uyacak bir-iki adam daha olduğu sürece karabük değil düşmek, ilk 10 ve hatta yukarıları içinde yer edinir kendine kendine bu lig içerisinde.

son olarak q7'i bize,bizi de q7'e kim kavuşturduysa tüm şukelalarımı yolluyorum ona. keşke çok daha önceleri karşılaşsaymışız be kara gözlüm. kralsın.
  • hücum zenginliği açısından 2. yarısı ilaç gibi gelmiş maç. çok güzel oldu valla. quaresma koçlar gibi oynadı. yine skora doğrudan katkı sağladı. cenk'in alnına da nazar boncuğu yapıştırasım geldi. topçuları tebrik ediyor, bernd hocanın da acilen bu savunma olayına bir çare bulmasını diliyorum. ayrıca maşallah emenike bizon gibiydi.
  • bence bu kadar detaylı analize gerek yok. durum ortada: nihat'ın oynadığı maçları kaybederiz (inönü dahil!), oynamadığı maçları kazanırız. nobreyi falan tartışmak bence boş. nihat varken quaresma'nın yanına ronaldo'yu bile koysan bu takım k-a-z-a-n-a-m-a-z!
  • i.b.b. maçında elle kesilen pozisyonu gündeme getirmeyenlerin beşiktaş lehine hata yapılınca zırvaladığı maçtır. ya ikisinde de konuş, ya ikisinde de sus. neymiş büyük takımları kolluyorlarmış, i.b.b. daha mı büyük bjk den? ama şu var 3 hafta geçti hala hakemler form tutamadı, yarın öbürgün bir derbide böyle hatalar olursa o zaman kimse susmaz sanırım.
  • an itibariyle q7 ve guti karabük'te sahada. kaderde bugünleri de görmek varmış.
    869 staddan bildirdi.
  • bugüne kadar sürekli eleştirdiğimiz nobre'nin takımı ipten aldığı maç. şimdi düşününce o pozisyonlarda bobo olsa o golleri atabilir miydi diye, hiç sanmıyorum. nobre'nin aldığı parayı eleştirebilirsiniz, ki ben de hakettiğinden fazla aldığını düşünüyorum, ama yine de yok sayılacak bir adam değil. en azından bobo'nun arkasında iyi bir yedektir nobre.
    erken yenen golden sonra, beraberlik golünü o kadar erken bulamasaydık, bu maçta puan kaybı yaşamamız işten bile değildi. ilk 45 dakika boyunca goller dışında çok da fazla pozisyon bulamadı takım (biz tribünde tezahüratdan ara ara maçı izlemeyi unuttuk, o arada olduysa pozisyon bilemem). kötü oyunun sebeplerinden biri de, ne yazık ki, q7 ve guti'nin etkisiz oyunlarıydı. guti'nin kötü performansı sadece kendisinden kaynaklanmıyor. takımda ki bir çok isimle guti arasında iletişim çok zayıf. özellikle tabata ve guti arasında ki paslaşmalarda kanser olduk. bir kaç hafta sonra guti takıma, takımda guti'ye alıştıkça guti'nin pas hatalarının azalacağını umut ediyoruz.
    q7 içinse söyleyecek söz yok. genel itibariyle çok etkili olamadığı, özellikle de ilk yarı, maçta bile bir gol bir de penaltı kazandırdı, daha ne olsun. allah bizi bu adamdan ayırmasın.
    son söz de taraftar için. 400 civarı kişi maç boyunca inanılmaz destekledi. özellikle ilk yarının sonuna doğru beşiktaş seninle ölmeye geldik tezahüratı çok etkilyeciydi. maç sonuna doğru karabük taraftarı ile yapılan karşılıklı paslaşmalar da eğlenciliydi.
    velhasılı kelam, kazanmak güzeldir, hele de 4 golle kazanmak daha da güzeldir. son olarak da sözlerimizi şöyle bitirelim;

gucune guc katmaya geldik,
    formanda ter olmaya geldik,
    besiktas seninle olmeye geldik.. besiktas
  • gelelim bu haftaki maç yorumumuza.erman toroğlu ile aynı fikirde olacağım aklıma gelmezdi ama beşiktaş böyle oynadıkça içimde kelebekler uçuşuyor:)takımımı arzulu ve istekli görmek, kaç senedir kabir azabı çektiğim takımımın varsın şampiyon olmasın, iyi yolda olması mutlu ediyor işte.her maçta birşeyler öğrenmeye devam ediyoruz.çizgi defansın saçmalığını geçen maçta öğrendik, bu maçtada geriden gelip kazanmayı tecrübe ettik.toramanın 90 dakika sahada kalması hatalar yapsada kondüsyonu açısından önemli.q7 zaten taraflı tarafsız herkesin izlemekten zevk aldığı, allah'ın bir lütfu diye düşünüyorum.sempatik olmasıda cabası:)herkes takımda yer alabilmek, schuster'in sistemine uyabilmek için canla başla mücadele ediyor.kalede cenk var diye rüştü'nün gocunduğunu düşünmüyorum.casillas benzeri duruşu, gerektiğinde libero gibi oynaması, hep artı hanesine yazılan şeyler.ernst gene maestro gibi. necibi dün akşam tutuk gördüm.nobre tek forvet oynadı, iki tanede güzel gol attı ama bobo'yu kulubede görünce üzülüyorum aslında.karabük ise mücadaleci ve inatçı yapısı ile olması gerekenden çok pozisyona girdi ama tecrübe eksikliği işte sonuca gidemedi.emeneke dediğimiz adam defansımızı resmen hallaç pamuğuna çevirdi.ama kadı kızındada kusur bulunacağından ötürü defansımızda düzelir, bu maçlar avrupa yolunda sonuçta schuster'in takımı tanıması açısından faydası oluyor.neyse işte (bkz: güzel günler göreceğiz) diyerek sözlerime son veriyorum.haftaya görüşmek üzere, sağlıcakla kalın:)
hesabın var mı? giriş yap