• beşiktaş'ı küçümseyip yedek kadro çıkaran sir alex ferguson'un ve manu baskılı başladığında "beşiktaş manchester'ın bu kadrosunun bile karşısında duramaz" gibi laflar eden ingiliz yorumcunun çok fena göt olduğu maç. şimdi wolfsburg maçına tam kadro çıkarlar artık. muhahahaha!

rüştü için çok sevindim, kariyerinin sonlarında böyle bir maç çıkarıp kendini tekrar sevdirdi ve ne kadar efsane bir kaleci olduğunu hatırlattı. mustafa denizli de şampiyonlar ligi'ndeki 11. maçında ilk galibiyetini aldı ve 21 sene önceki monaco maçından sonra ilk defa böyle önemli bir avrupa zaferi yaşadı.

maalesef manu son maçta wolfsburg'u deplasmanda yenerse beşiktaş grupta sonuncu olacak. yenemezse o zaman beşiktaş 2-1 in rövanşında cska'yı yenerek 3. olmaya çalışacak.
  • 80. dakikadan sonra kalbimin dayanamayacağına kanaat getirip akşam bulaşığını yıkamaya karar verdim. amma ve lakin sevgili babacığım televizyonun sesini açtığından ve kendi de bağırarak yorumlarda bulunduğundan, her seste yerimden zıpladım tabii en sonunda bir bardağı elimdeyken kırdım.sonra dayanamayıp izlemeye devam ettim.kalbim boğazımdan çıkmak için çabaladı lan sanki valla ağzıma kadar geldi gibi. elim ayağım hala karıncalanıyor, midem bulandı, metabolizmam sarsıldı be 5 dakikada. ama her şeye değer mi, hem de nasıl. her oyuncuyu tek tek ve -sadece- alınlarından öpüyorum, canlarım benim!

edit: sanırım old trafford'da 3500 kadar seyircimiz vardı. hepsine de tek tek teşekkür ediyorum, onlar da yüreklerini ortaya koydular. ohh beeaa!
  • bir cimbomlu olarak gönülden beşiktaş camiasını tebrik ederim. oyun olarak baktığımızda çok iyi bir futbol yoktu sahada ama beşiktaşın mücadele ruhu gerçekten takdir edilecek cinstendi. açıkçası maçtan önce beşiktaş yener deseler ağzım açık gülerdim herhalde. ama beni kara çıkarttı karakartal. biraz fırsatları daha iyi kullansalar önce fener sonra manchester ikiside kader takım olabilirdi. ha unutmadan rüştü de son dakikalarda gençlik yıllarını hatırlattı bize. ertem şener e de burdan sevgiler saygılar. rüştüyü her yerinden öpmesi için biraz bekliyecek sabırlı olması lazım. (bkz: rüştüyü her yerinden öpmek)
    ayriyeten (bkz: kırmızı şeytanlara pabucu ters giydirmek)
  • patronu manchaster'lı biri olarak ancak mesai saati dışında sevinebildiğim maçtır.

ama şeytan diyo yarın sabah ver ayarı, sonra artık tazminatla mı geçinirim bir süre, yoksa balkona alınması planlanan paspas olarak terfi mi alırım bilemiycem.

o değil de, nasıl koyduk ama ingilizce nasıl söylenir? *
  • en son ciktigi old trafford macinda 6 gol (yaziyla alti) yiyen rustu'nun bu sefer devlestigi mac. rustu'nun o maca hangi formayla ciktigini herkes biliyor. (bkz: 28 eylül 2004 manchester united fenerbahçe maçı)
  • manu taraftarlari ve yandan yemis mantucular icin rammstein'dan buck dich adli parcayi istedigim mactir. o degil de ingiltereye gidip uzerinde gerekli resimlerin de oldugu bend down bitch yazan bi pankart acmak vardi.
    (bkz: egil kopek)
  • chelsea, liverpool, manchester, beşiktaş aynı gruba düşsek 9 puanla gruptan çıkabileceğimizi söyledi bir arkadaşım.

bir kere daha beşiktaş'ım gösterdi ki bi kaybetse bi alır beşiktaş bu takımlara karşı. barcelona'ya da böyle olmuştu yamulmuyorsam zamanında.

ama ne sevindik be...
  • sonucuna çok sevindiğim bir maç. uefa'ya devam etme şansını yakaladığımıza mı sevineyim yoksa rooney cahilinin ilk maç öncesi dediklerini yutturduğumuza mı sevineyim bilemedim...

ama en büyük sevinci kesinlikle colin richards'a her puanı tek tek hediye ederek yaşadım. kendi içimde... safça :)

8jk gururla sunar...
  • maç sonrası canlı yayında oktay derelioğlu'nun dediğine göre,
    recep tayyip erdoğan'ın mustafa denizli'yi arayıp tebrik ettiği maç,
    hani insan diyor ki; her yerinden öpüyorum rüştü'den sonra bi hollanda modeli,hollanda açılımı gelir mi?
    gelir mi gelir anasını satayım, neyimiz eksik.
  • oya bora'nın eski bir şarkısı vardı, onu hatırlatan maç olmuştur:

olay belli, hareket şu: ben birim sen sıfırsın.
hesabın var mı? giriş yap