• göt ister. çok basitçe söylüyorum, göt ister. tamam yirmi kişilik bir serseri grubu var ortada. kümülatif bir güç bu kitle. o yirmi kişiden her birinin bir suratı, ailesi, takıldığı yer yok mu? her birini tek tek sikmek mümkün değil mi?

lafı yiyen bi adam mülayim çıkar, iki adam mülayim çıkar. o yirmi kişilik grup bir gün öyle bir adama denk gelir, o laf atma o adama öyle pis koyar ki o abimiz bu arkadaşlardan olay cereyan ettiği dakikada dayak yese de, bunlardan birinin ya da birkaçının suratını ezberleyip daha sonra geridönüş yapmak vasıtasıyla ebesini siker. kinin derecesine göre bu yirmi kişilik arkadaşlar onküsür kişiye kadar düşebilir. hiç yadırgamamak lazım.
  • elde m16 piyade tüfeği falan yoksa gruba bodoslama dalmak strateji hatasıdır. ancak içlerinden birisi bir kaç hamlede dümdüz edilebiliyorsa yerde kıvranan o serserinin dağılmış ağzı burnu diğerlerini korku verecektir. bu şekilde 20 si birden elenebilir.* daha önce buna benzer bir olay test edildi ama tabi bu deney her seferinde aynı sonucu vermeyebilir. işin ucunda 20 kişiden dayak yiyip ölmek de var.
    sevgilinin böyle bir durumda şiddeti iyice körükleyici davranışlarda bulunması ise tartışma konusudur.
  • ---- recep duymuyor musun ne diyorlar! birşey söylemeyecek misin?

+++ ne notası veriyorsun müzik notası mı! hem onlar öyle demek istemediler..

---- recep üstüme üstüme geliyorlar! ellemeye falan başladılar! boyun posun devrilsin...

+++ ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim. hem sevgililik yan gelip yatma yeri değildir. onlar sevdi sevdi...

---- püü, ben de boyuna bosuna duruşuna bakıp seni adam sanmıştım. o da ne, recep bunlar seni domaltıyorlar mı bana mı öyle geliyor?

+++ ulemaya sormak lazım

---- uleması mı kaldı recep. gidiyor arslan gibi koçlar gibi adam ayol...

+++ zaten saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok...

---- ne alakası var recep?

+++ ben de bilmiyorum. derin içsel çatışmalar yaşıyorum...
  • yapılacak bir şey olmayan durumdur.

boşuna tartışmayın beyler. tillahınız gelse 20 (hatta 5 kişi bile olsalar) kişi karşısında bi sikim yiyemez.

yapılacak tek şey bu duruma mahal vermemektir.

ya bu tarz yerlere gitmeyin sevgilinizle, ya da arabanız yoksa ödünç araba isteyin birilerinden, taksi tutun v.s.

de en iyisi bu olayın gerçekleşebileceği yerlere sevgilinizle gitmeyin. anladınız mı?

bu olayın gerçekleşebileceği yerlere sevgilinizle gitmeyin.

bu olayın gerçekleşebileceği yerlere sevgilinizle gitmeyin.

okey sanırım.
  • bu tarz serserilere tuzak kurulup bir bir tespit edilip cezalandırılmasıyla son bulacak/azalacak olay.
  • nunçakuyu çıkıarıp dalmayı gerektirir.*
  • 20 kişilik tinerci grubunun sevgiliye laf atmasından belki biraz daha iyi olabilir.
  • verilecek cevap ve olay karşısında tumturaklı tutum:
    -kim laf attı lan?
    -biz attık cücük...!
    -iyi ettiniz hatta az bile söylediniz. esasında şöyle atsaydınız .............(burada onların attığı lafı solda sıfır bırakacak ve onları bile utandıracak şeyler söylenir ve hatta kendi kendini yerin dibine sokulmak sureti ile karşıdan "yok abi estağfurullah cevabı alana kadar devam edilir")

-laf atan kim?
    -biziz olum cacık
    -iyi (sonrasında aniden zeybek oynanmaya başlanır,20 kişi paralize olmaya başladığında oynaya oynaya uzaklaşılır)

-laf atan öne çıksın lan
    -çıktık lan nagor.
    yerden taş alınıp her birinin kafasına atılır ve korkup kaçarlarken ayaklar hızla yere vurulmak sureti ile arkalarından kovalıyormuşcasına ses çıkartılır ve kazancı yokuşundan daha daha hızlı koşmaları sağlanır.

ninja tozunu yere atıp bir anda görünmez olunup ortamdan uzaklaşılır.(mısır çarşısında bol miktarda var)

yere paralel olarak durulmak sureti ile doğa üstü gücünüzü göstermek de işe yarayacaktır.

eğer mümkünse olaydan önce kemikleri karbon fiber ile güçlendirerek hepsine direk dalınır.
    bu mümkün değilse hergün kelle paça içmek kemikleri güçlendirecektir.
    batna cila da işe yarar eğer batnınıza tekme almışsanız.

laf atılan bölgenin emniyet müdürü olduğunuzu kanıtlayacak kimliği onlara göstermek ve akabinde ekipleri ortama çağırmak ortamda tatlı bir hava esmesine sebeb olacaktır.
  • bence bu durumdan sıvışmak, kaçmaya çalışmak hatadır. aslında hatadan ziyade eksiklik. yapılması gereken ortamı hızlıca terkedip, en yakın polis veya jandarma birimine haber vererek, bu serseri zibidilerin dağıtılmasıdır. bunu yapmayıp sadece kaçarsanız, sizden sonra gelen yaşlı bir insan veya bir kadın, yine bir çift bu hayvanların saldırısına ve tacizlerine maruz kalacaktır. spiderman'deki olay gibi bir şekilde. peter parker eniştesini bu yüzden kaybetmiştir.
hesabın var mı? giriş yap