• eger illa cevap verecekseniz daha once serserilere karsi denenmis cevaplari durumunuza gore modifiye ederek baslayabilirsiniz:

- hey yavrum be, ne isi var o cariklinin yaninda (erol tas gibi gul, grupca gul...)
    + bana bak çarıklı sensin
    - bana mı dedin
    + sana, sana, sana, hepinize be! rezil, iğrenç yaratıklar! hiç mi insanlık yok sizde ha? nedir bu laflar, ha nedir? nasıl dersiniz bu pislikleri bu tertemiz kizlara! onlar sevgi istiyor, ilgi istiyor, siginmak, sevilmek istiyor... onlara gonlunuzu acacaginiza birde utanmadan, sıkılmadan alay ediyor, meta görüyorsunuz... aslında alay edilecek, küçük görülecek birileri varsa o da sizlersiniz... hiç bir işe yaramayan, asalak gibi yaşayan sizler... utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz...

bu yemezse "bak beyim, sana iki cift lafim var"i deneyebilirsiniz kanimca...
  • olay anında kız arkadaşın taksiye bindirip gönderilmesi gereken, devamında önce sakin sakin adamlarla konuşmaya çabalamanız, daha sonra da güzelce sopanızı yiyip - ama bu durumda bir-iki tanesini iyi benzetmeniz gerekiyor- eve ya da hastaneye gitmeniz gereken durumdur...

yoksa içinizde sürekli rahatsız edici bir durum olarak kalır.
    deneyin mutlu olacaksınız yaralar ve şişikler bir haftada geçiyor.

bir de şunu eklemek istiyorum; eskiden yani 17-20 yaşlarında bizim de sevmediğimiz ne bileyim yakalasam mikecem dediğimiz adamlar vardı ve biz onları kız arkadaşıyla ne bileyim kız kardeşiyle, annesiyle vs. gördüğümüzde ya görmezden gelirdik ya da nazikce bir selam verirdik... ha daha sonra yakaladıgımızda güzelce kavgamızı da ederdik...şimdi ayrı bir kepazelik ayrı bir anlayış... bu arada yaşım 26 yani 1940 lardan bahsetmiyorum.
  • sevgili kısmını bilmem, ama sayamadığınız bir kalabalığa dalmak zorundaysanız ve muhafazakar bir civarda gerçekleşecekse hadise, kesinlikle "siz allahıma ve peygamberime küfredemessiniz ulan" diyerek girin olaya bu arada surekli bagırmak suretiyle adamların allaha küfrettiğini vurgulayın.
    1. adamlar afallayıp ne diyor lan bu modundayken, bir kısmı sizi sakinleştirmeye çalışır
    2. çevredeki insanlar sizin yanınızda yer alır.
    3. polis girerse devreye sorun yaşamazsınız.
    dayak yemekten kurtulur hatta mümkünse iki üçtane de rahatlıkla patlatırsınız.
    ha ben laik bir adamım din istismarı neyime derseniz, allah laikinizi versin ne diyeyim..
    unutma surekli bagırıyorsun...
  • - ne diyo bu amk bebeleri.
    - boşver aşkım, yürü gidelim.
    - bi dakka ya sikecem belalarını.
    - ceren allah'ını seversen yürü gidelim bak allah adı verdim.
  • bir erkeğin sevgiliye laf atıldığı zaman hiçbir şey yapmadan yoluna devam etmesini ne sağlar? gelin şimdi size bir olay anlatayım, belki bir daha düşündürür.

benim, çocukluğumuzun birlikte geçtiği bir abim var. öz değil ama çok sevdiğim birisi. ilkokulu birlikte okuduk. teneffüslerde ziyaretime gelirdi. bir keresinde bana çarpıp suluğumu kırmıştı da bir arkadaş, ben suluk derdindeyken o çocuğun bana çarpmasına çok kızmıştı. o haylaz ertesi gün gelip özür dilemişti de sonra kankam olmuştu nedense.* öyle anılarımın olduğu sevdiğim bir insandır kendisi.

bana anlatıldığı, mahkeme de dinlediğim kadarıyla olay şöyle oluyor;

tarih 2008'i 2009'a bağlayan gece yani yılbaşı gecesi, yer ankara kızılay. abim içlerinde kız arkadaşı da bulunan yedi kişilik bir grupla kızılay'da yeni yılı kutladıktan sonra eve dönüyormuş. o arada 20 kişi olmasalar da motosikletli birileri abimlerin yanındaki kızlara laf atmış. ne dediklerini, ne yaptıklarını ayrıntıları çok bilmiyorum. orada bir süre kavgaya tutuşmuş iki grup, daha sonra abimler olay bitti zannedip eve dönmek üzere taksiye binmişler. bu motosikletli gençler taksiyi takip etmeye başlamış ve bir süre sonra taksinin önünü kesmeye, makas atmaya falan başlamışlar. artık tahammül edemeyen abimler taksiciye arabayı sağa çektirmişler ve bu takipte olan gruptaki adamlarla büyük bir kavgaya tutuşmuşlar.

o sırada içlerinden biri tornavida ile abime saldırmış, kolundan falan yaralamış. çizikler mevcut. abim de o can havliyle tornavidayı adamın elinden almış ve birkaç kere de o adama saldırmış. kavga süresi ne kadar sürdü, ne denli bir hasar aldı iki taraf da bilmiyoruz tabii ki. bu şekilde bir kavgadan sonra herkes evinin yolunu tutmuş.

o geceden tam altı ay sonra abim evinin önünden ailesine haber bile verilmeden alındı. o gün bugündür de içeride. neden mi? çünkü o gece can havliyle sapladığı tornavida adamın şişme montunu da geçerek ölümcül bir darbe vermiş. abim dahil kimse adamın öldüğünü bilmiyor. sadece o gece bir kavga oldu ve bitti. abim bile tornavidanın o denli saplandığını bilmiyor.

herkes şaşkın ama abim daha bir şaşkın. önce abime adamın ölmediğini, yaralandığını, şikayetçi olduğunu falan söylüyorlar. olayı olduğu gibi anlatıyor abim çocuğun öldüğünü bilmeden. sonra polis adamın öldüğünü söylüyor. o günden beri iz sürdüklerini, mahalledeki esnafın güvenlik kameralarından, taksiciden falan sonra ancak 6 ay sonra ulaşabildiklerini öğreniyoruz.

karşı taraf suçlunun yakalandığını, kimliğini öğrenmiş. ölen çocuğun kardeşi tehditler savuruyor. abimin kendinden küçük iki kardeşi daha var, aile perişan halde. hapse giren çocuklarının derdindeyken, bu sefer de yanlarındaki çocukların güvenliğini sağlamak zorundalar. aileyle uzlaşmaya çalışıyorlar ama hiçbir yol yok. isim değiştirmeye hatta semt, şehir değiştirmeye çalışıyorlar.

ama tüm bunlar olurken sanma ki sadece abim için üzülüyoruz, ölen çocuk için de çok üzgünüz. yengem, abimin annesi; bir yandan oğlunu kaybetmediğine şükredip bir yandan hapse düştüğüne kahrolurken bir yandan da ölen çocuğun annesinin yerine koyuyor kendini. o kadının acısını da anlamaya çalışıyor, uzlaşmayı kabul etmemelerini anlıyor.

abi dediğime de bakma hani, benden 3 yaş büyük. şimdi 26 yaşında, olay olduğunda 21 yaşındaydı. ölen adam? ona da adam dediğime bakma öldüğünde o da 22-23 yaşlarında genç birisiydi. çocuğun sabıkalı olduğunu, pek de rahat bir tip olmadığını, çevresi tarafından serseri şeklinde tanımlanan bir insan olduğunu öğrendik ama ne olursa olsun ölümü asla hak etmediğini biliyoruz.

sonra ne oldu biliyor musun? 1,5 yıllık mahkeme sonucunda abim tam 12 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. 22 yaşında hayatı karardı, her şey bir gecede yok olup gitti. kız arkadaşı nerede? yok. hiç gelmedi. ailesi bu tarafla görüşmesini yasakladı. abimi hiç arayıp sormadı. sadece ifade verdi.

o gece yanında olan diğer erkek arkadaşları nerede? biri şehrini değiştirdi, biri ifade vermeye zor geldi, diğerleri iletişimi kesti. hepsi beraat etti, abim içeride. şimdi belki ee adam öldürmüş hak etmedi mi diyeceksin. benim burada anlatmak istediğim hak edip etmediği değil. hiçbir erkek bir kıza laf atıldı diye bunları yaşamayı hak etmez. anlatmak istediğim bu. ne kadar zor da olsa, o gece taksiyi durdurmasalardı bugün çok farklı olurdu. ya da o gece kızılay'da laf attıklarında hiç takışmasalardı belki de onlar da takip etmeyecekti. ihtimaller ihtimaller..

bir kere ziyaretine gittim, bir süre de mektuplaştık. bazen telefonda konuşuyoruz. o yukarıda anlattığım abim var ya, o yok artık. çok başka biri var. babam askerlik anılarını anlatırken jean-claude van damme filmi izler gibi heyecanla ağzının içine baktığımız, birlikte dut topladığımız, şakalar yapıp güldüğümüz, kör ebe oynadığımız abim yok. 5 yıl kadar öncesinde kaldı o insan. şimdi çok farklı biri var. bir espri yaptığında suratına donuk bir ifadeyle bakan, soru sorduğunda ya da muhabbet ettiğinde seni ilk kez görmüş gibi birkaç saniye boyunca yüzüne şaşkın şaşkın bakıp sonra cevap veren biri var. biri var ve o benim abim değil.

yani benim güzel arkadaşım yok laf atmışmış, yok göz kırpmışmış elinden geldiğince bunları takmamaya çalışacaksın. kendin için, seni sevenler için yapmayacaksın. bunu yapınca kız arkadaşının gözünde kahraman mı olduğunu sanıyorsun? afedersin de; kendisine laf atıldı diye senin kavga etmene göz yuman sonra seni kahraman ilan eden mal, olmasın zaten hayatında. benim de bir erkek kardeşim var, normalde çok efendi olan bu çocuk bir kavganın k'sini duyduğunda türkçesi değişiyor; nereye gardaş, geliyom gardaş. işte böyle cümleler kuruyor, ki türkçesi çok daha iyidir.

bu durumda yapılacak en iyi şey soğukkanlı olmaktır. bir kadın olarak belki seni anlamadığımı düşünüyorsun ama seni seven hiçbir kadın kılına zarar gelsin istemez. o nedenle asıl beni anlamayan sensin.
  • her türlü kaybedensinizdir.

eğer tepki vermezseniz, pısırık adamsınızdır artık, hatun sizi terketmeye orada başlamıştır, direkt eve gidip sevişin bence, az zamanınız kaldı zira...

eğer yiğitlik ederseniz, hatun "lan herif 20 kşiye girişti, ne biçim bir canavar çıktı içinden bunun" diyerek sizden tırsmaya başlar ve sizi oracıkta terketmeye başlar. bence eve gidip sevişin, hatta "yaaağ, haaağyıııırr" diyerek reddettiği tüm pozisyonları bir bir isteyin, zira korkudan hayır diyemeyecektir....
  • kız arkadaş mevzu değil de bir takım sebeplerden 15-16 kişiye saldırmışlığım vardır. gençliğin en hızlı zamanları, ulus'ta köhne bi salonda boksa başlamışım, inanılmaz kendime güvenim var. fizik gelişmiş, teknik hafiften göstermeye başlamış, muhammed ali gibi hissediyorum kendimi, öyle bir özgüven.

hışımla girdim aralarına, sanıyorum ki sauron misali bir o tarafa bir bu tarafa dağıtacağım. üç beş kişiye vurdum, iki tanesini devirdim, kalanlar beni devirdi sonra bir araba sopa yedim yerde. hayatımın dayağını yedim lan, sabah yastık kaşıma yapışık uyandım. hatta birinin ayakkabısı kalmıştı kucağımda*.neyse ki insaflı bebelermiş de biri fırsattan istifade takmadı götüme, bacağıma.

20 kişiye dalmak ve dayak atmak ancak geniş alanda kaçarak, birer ikişer menzile alarak olur, o da başlıktaki gibi koruman gereken sabit ve bağıran bir kız arkadaşın varsa olmaz, üstüne seri ayak gerektirir. ne kadar tekniğin, gücün olursa olsun düştüğün anda futbol topuna dönersin yerde. bir kısım iron mike yazarlar gelmiş anlatmış şöyle saldırdım böyle kaçtılar falan.

20 tane ilkokulluyla mı dövüştünüz yahu, 20 kişi diyorsun lan 20. biri bacağına beline atlasa orada biter bütün senaryolar. çenene sert bir darbe alsan bacaklarını bulamazsın amk. bu gözler kavgada taş atan adam gördü lan taş!

bir gün böyle bir kavgaya girerseniz kapanıp kafanızı, karnınızı korumaya, yıllar sonra da ekşiye gelip şöyle siktim böyle kırdım diye entry girmeyi unutmayın.
  • buna cevap verirseniz erkeklik değil mallık yapmış olursunuz, terminatör, robocop gibi bir android değilseniz sevgilinizin son kalkanını düşürmiş olursunuz. basın siktirip gidin oradan.

çok ağırınıza giderse kızı eve bıraktıktan sonra döner kafalarını kesersiniz.

siz basın gidin 20 tane böcek sizi rahatsız etmez. gün gelir biri elbette şeltoks'u sıkıverir onlara.

mallık etmeyin.

akıllı olun, hayattan hiçbir beklentisi olmayanlar için herşeyinizi riske etmeyin.
  • bu gibi bir durumda yapılması gerekn mantıklı davranmaktır.

20 kişi bıçağı boğazınıza dayarsa kafanızı keseler, bir bok da yapamazsınız. o yüzden bas bas bağrıyoruz bilmediğiniz yerde gece yarısı kız arkadaşınızla yürümeyin diye. telefonun mu yok hıyar ara taksiyi gelsin kapına git evine.

mal olmayın. tekrar söylüyorum, mal olmayin.

ıssız bir yerde yanlız kalırsanız (evet gece 1'de sinemadan çıkıp aaa şu ara sokaklarda yürüyelim aşkım tasarruf etmiş oluruz derseniz) beni arayın, valla gelir alırım sizi ordan eve bırakırım, hiç üşenmem. olmadı taksi paranızı veririm.
  • sırf bu yüzden nasıl ki belediye sokak köpeklerini falan topluyor bi yere götürüyor, onun gibi bi uygulama olsun istiyorum ama resmi değil. bu yavşakları toplayıp hunharca sikecekleri bi yere götürmek istiyorum. yani bunları toplicaksın bi kamyona götürcen ıssız bi yere. elini kolunu bağlıcan, sonra da... evet böyle bi hayalim var.
hesabın var mı? giriş yap