• orospu cocuklugu skalasinda duymadigimiz, gormedigimiz daha nice renkler var. bu haber bir rengi daha gosterdi bize.

ulan arkadas dogru yada yanlis, kendince ulkesine ve vatanina hizmet etmeye calisan nice solcu-sagci genci astiniz, hapislerde curuttunuz. ama bu adamlar 2 sene yatip cikacaklar. insanin kanina dokunuyor yahu.
  • simdiye kadar orospucocugu dedigim insanlara haksizlik ettigimi bana gostermistir.
  • bir kere daha kendisini savunamayacak, kollayamayacak durumda olan bir süje ve toplu tecavüz vakası daha ayyuka çıkmış. toplumun büyük bir kısmında becerilebilecek olanı becermek mübah haline getirilmiş. nüfusun büyük çoğunluğu kitle halinde iş görmeyi seçiyor. çocuk demeden, engelli demeden, kadın demeden, adam demeden uygun konumdaki her kişiyi, pardon ama şeyi, kendine tatmin nesnesi halinde gören bir güruh var ve ürkütücü olan her geçen gün bu güruhun yeni bir kepazeliğinin basında haber olması.

mesele münferit taciz ve tecavüz olayları değil aslında. mesele kitlesel bir sik-sok çılgınlığı. mesele kitlesel bir abazalığın üstesinden gelememek. mesele toplumsal bir dönüşümün yaşanamaması: kişi kendi cinselliğini nasıl yaşayacağını öğrenir, kaç-göçün olmadığı bir düzende kendi başının çaresinde rızayla bakmayı öğrenir, bir başkasını kendisine cinsel obje, sürtünme nesnesi olarak kullanmaz, normal şartlarda. işte dönüşmemiz gereken bu. ortaçağda mastürbasyon kınanırmış, ben kendi yetiştiğim ortamda mastürbasyon meselesine açık bir düşmanlık yaşamamıştım, bugün de cinsel birliktelik yaşanmadığında tercihim mastürbasyon olur. ama toplumun büyük bir kesimi kendi tatminini başkalarının ırzına geçerek sağlamayı kendine hak görüyor.

yıllar önce şaka yollu bir laf duymuştum bir arkadaş sohbetinde: insan insanı siker mi? hakikaten, böyle bir gaddarlık, böyle bir saçmalık var mı?
  • ingiltere'de gerceklesse internethaber, haber7 gibi sitelerdeki okuyucu yorumlarinin %70'i soyle olacakti: "laikler, işte özendiginiz modern toplum". ama gel gor ki mutasip, islami goruslu dursunbey kasabasinda gerceklesti bu olay. ve de tecavuzculerin buyuk cogunlugu 55-72 yaslari arasinda.
  • yillar once arena tarzi bir programda travestiler konu edilmisti ve yapilan roportajlarda ameliyat olmayan (cinsel organi erkek haliyle kalan) travestilerin daha cok para kazandigi ortaya cikmisti. bu konuda eminim ki psikologlar sayfalarca makale yazabilirler; ama kisaca sonuca gidersek bizde sakli escinsellik urkutucu boyutlardadir. bir erkekle birlikte olmak istemesine ragmen escinsel kelimesini ibne ye ceviren; hatta bunu kufur unsuru olarak kullanan bir toplumun bireyi olmalarindan dolayi iclerindeki bu escinsel egilim hep sakli kalmistir.

peki bu haberi korkunc kilan nedir?

-harun'un engelli olmasi mi?
    -harun'un erkek olmasi mi?
    -olayin harun'un rizasi disinda gerceklesmesi mi? (tecavuz)
    -18 kisi olmalari mi?
    -tecavuz edenlerin koskoca adamlar olmasi mi?
    ya da;
    -bu haber hakkinda yorum yapan insalarin sutten cikmis ak kasik olmasi mi?

(bkz: cinsel egitimsizlik)
    (bkz: cehalet)
  • hicbir $eyden korkmam topluca davranma gudusunden korktugum kadar. bu tecavuz orneginde de pek cogunda oldugu gibi suclular bir, iki, uc ki$i degil, tam on sekiz ki$i. zira iki ki$inin yaptigini ogrenince "igrenc" deme e$igi on ki$inin yaptigini duyunca "acaba?"ya donu$uyor o insanlar icin.

yani du$un i$te, kahvedesin, okuldasin, i$tesin, arkada$ ortamindasin. abicim herkes yapiyor. etrafindaki 17 ki$i yapiyor yahu. normalle$tirmez misin, uyum saglamaz misin? nazilerden bahsetmek istemiyorum, ancak apacik ortada olan bir "grup olma hali" tekerrur edip duruyor boylesi suclarda. uzaktan bakip tiksintimizi belirtiyoruz, ama ben du$unuyorum acaba bunu ve ba$ka $eyleri yapanlar benim yakin cevremdekiler olsaydi bu kadar igreti gelecek miydi diye. gecenlerde buzdolabini acmi$ uzuuun uzuuuuun icine bakarken "insan her $eye ali$iyor. hem cok rahatlatici hem urkutucu" gibi bir cumle kuruverdiydim. $imdi de tekrarliyorum. baglam olmadan, etrafimizdakiler olmadan, sabitimiz addedecegimiz birkac deger olmadan oylece kalakalirsak ici her $eyle dolabilir bo$ kutulara donu$uyoruz. guzel insanlara, guzel kitaplara, guzel fikirlere buldugumuz yerde yapi$mak lazim. ben bugun kendi adima bunu cikardim bu rezil olaydan. ba$ka da bir $ey yapamiyorum zaten.
  • haberi okudum. kanim dondu lan! yanimdaki arkadasima sordum: "yahu tek kisi tecavuz eder sapik der gecersin de; 18 ayri sapigin birbirini bulmasi nasil bir ihtimaldir? nerden buluyor bu adamlar birbirini arkadas? nasil toplaniyorlar, nasil eyleme geciyorlar?"...

bana dogru dondu ve tek kelime etti: "yagli kazik"...

ardindan onundeki bilgisayara donup isine devam etti kaldigi yerden.

sanirim hakli; bu adamlarin hak ettikleri konusunda...
  • dexter özlemini perçinleyen haberdir. şimdi bastırılmış cinsellik ve tabular üzerine uzun uzadıya entari döşeyecek durumda değilim, ama yapanın edenin bin türlü belasını versin be!

utanıyorum insan olmaktan, gün be gün.
  • yüreğimde infial yaratan haberdir. gerçekten soruyorum kendime nereye gidiyoruz diye. on yıl kadar önce çocukları tarafından bakılmadığı için sokakta yaşayan gariban bir nineye, mahallenin serseri takımından üç kişi tecavüz ettiğinde buna benzer bir şok yaşamıştım. yer istanbul, semt fatihti. anneannemin kendince korumaya aldığı bir kadıncağızdı. el birliği ile onu bir huzurevine gönderdik ve yıllarca unutamadık. şimdilerde ise hemen hergün taciz, tecavüz, ensest, pedofili vakalarını sıradan haberler gibi okuyoruz. vicdanlar nasır mı tuttu? nasıl birbirlerini durdurmadılar, bu nasıl bir aymazlıktır?
    gerçekten sözün bittiği bir yer var ve işte tam da oradayım...
  • bunu yapanları kazıklı voyvoda ya teslim edesim geldi.
    uzun uzun ahkam kesmeye gerek yok. hiçbir hayvan tecavüz etmiyor. insan olduğum için mütemadiyen utanır oldum.
hesabın var mı? giriş yap