• şimdi sayısal hesaplarla uğraşacak değilim. 2 kişi ölmüş, kendimi onların ailelerinin yerine koymaya bile cesaretim yok...

ama bu olaya katliam diyerek ne yapılmaya çalışılıyor anlamış değilim... samsun polis katliamı yazısını görünce yüreğim cızzzz etti... haberi okudum (ki bence siz de okuyun); "samsun'da polis otosuna silahlı saldırı düzenlenmiş, 2 polisimiz öldürülmüş." daha neyin ne olduğunu anlamadan mevzuyu ahmet türk'e atılan yumruğa bağlamak, olayı katliam olarak değerlendirmek, bu şekilde yürekleri ağızlara getirmek, ortamı germek... garip...

inşallah bu olay terör saldırısı değildir...
  • iki insanın ölümüne ve ortamın iyice gerilmesine yol açan üzücü olay. ha bir de faşist tosuncuklarımızın eteklerindeki taşlarını özgürce dökmelerini sağlamış. hayır bir de iki dakikada, daha kimin yaptığı anlaşılmadan "kürt bırakcak mıyız bakalım aeöeee" seviyesnde böğürebilen insanlar nasıl mazlum ayağına yatıyorlar onu anlamak mümkün değil.
  • orospu çocuklarının sesini çıkartmayacakları saldırıdır. nerdesiniz lan piçler? kuzuların sessizliğine mi büründünüz kansızlar?

sonradan gelen küfür: sizin ben ananızı sikeyim.... kötülemezseniz orrrospu çocuğusunuz!
  • gayet planlı olaylar dizisinin son halkası gibi.

tsk doğu'ya yığınak yapmaya başlıyor
    ahmet türk'e göre göre saldırı oluyor
    çatışmalar başlıyor
    kimliği belirlenemeyen kişiler saldırı düzenliyor
    ...
  • terörün yerinin yurdunun olmadığını kanıtlamış eylem. bu olay hakkında sayfalarca entry girilebilir, derin tartışmalar yapılabilir ama bu ölen iki polisi de, ahmet türk'e atılan yumruğu da, yumruklu eylem sonrası burda ''oh iyi oldu'' diyen faşist güruhun davranışını da, eylem sonrası ''intikam! intikam'' diye inleyip bugün burada kan dökerek bir şeyler kazanılabileceğini sanan güruhun yaptıklarını da geri getirmez.

sen, eyy benim vatansever sevgipıtırcığım, sen değil miydin ki daha günler önce burada karadeniz insanının milliyetçi duygularına atıfta bulunup ''yaa böyle olur bu işler işte, karadeniz lan burası heheey'' diyen? gördün mü karadeniz'i, ege'yi, doğu anadolu'yu? sen ki aynı kara üzerinde yaşadığım benim andaval arkadaşım hala bu kan yerde kalmaz! dökülen kanın hesabı sorulsun diye bik bik ötüyorsun burada. dön de bir bak meziyetine, başardıklarına. aferim lan, hepimize gösterdin ne kadar sivri bir milliyetçi olduğunu. her gün türk'ün türkten başka dostu yoktur düsturu ile atıp tutuyordun, elinde kibrit kanlı olayların yaşanacağını bile bile yakacak fitil arıyordun, e hayırlı olsun?

kim bakacak lan bu iki insanın dul eşine? kim okuluna bırakacak lan o iki insanın çocuklarını? ev kirasını kim ödeyecek? ciğeri yanmış yakınlarının hayatını hangi ideoloji eskisi gibi yapacak? konuşsana pezevenk! sayfalarca entry döşüyordun dün, evvelsi gün, ondan evvelsi gün...
  • adaleti sağlaması gerekenlerin adaleti sağlayamadı bir ülkede, ve kendi adaletlerini kendileri sağlamaya çalışan iki olayın yaşandığı samsun'dan, neler olabileceğini gösteren terör eylemi.

o adamların ne suçu vardı? neden? onlar mıydı bu olayların nedenleri, sonuçları, sorumluları? çözüldü mü şimdi? böyle mi çözülecek? silahla mı?
  • başlığı görünce aklıma ilk gelen "hassiktir polis karakolunu basmışlar." oldu. hemen arkadaşlarıma dönüp "oğlum samsun'da bir sürü polisi öldürmüşler." dedim... içim titreyerek başlığın geri kalanını okudum, önce 2 polisin öldüğünü gördüm, sonra habere baktım... sonra da sözlükten katliam başlığına baktım, aha siz de bakın. (bkz: katliam)

sizin türkçe bilginizi sikeyim... bu olaya katliam diyerek insanların zihinlerinde hangi imgeyi yarattığınızı bilmiyorsanız sokayım sizin yazarlığınıza...

17 nisan samsun'da polis otosuna saldırı dense 17 nisan samsun'da 2 polisin şehit edilmesi dense anlarım. katliam ne lan? katliam ne? gece gece adamın yüreğini ağzına getiriyorsunuz.

ayrıca; bu ülkenin kimi yerlerinde polislerle çatışmaya giren mafya tipli insanlar var. bu olay da onlardan biri olabilir. veya bu olay hakikaten terörist bir saldırı da olabilir. ama siz oturduğunuz yerden bu teşhisi anında nasıl koydunuz anlamış değilim.

bu arada bilmeyenler bir daha baksın, tdk'nın linki de var burda. (bkz: katliam)
  • yozdilin demokrasi anlayışıdır. ahmet türke yumruk atmak ne kadar normal karşılanıyorsa kendince bunu da normal karşılamasını bekliyorum.
  • ardından yapılan yorumları okudukça türkiye'de kıyaslama yapmak gibi temel bir mantıksal yetinin bile ne derece zor bulunur bir özellik olduğunu anlamamı sağlamış olaydır.
    hem istanbul'da yaşanan otobüs yakma olayı, hem de bu geceki iki polisin öldüğü saldırı ahmet türk'e atılan yumruğun yarattığı olağan tepkilermiş gibi bir anlam çıkıyor bazı yazılanlardan, hani neredeyse demokratik tepki diyecekler. ahmet türk'e atılan ne? yumruk... eğer mike tyson falan değilseniz bir yumrukla adam öldüremezsiniz, üstelik bugün dünyanın pekçok yerinde parti liderlerinin, belli bir grubun sözcüsü, önderi olan kişilerin başına böyle olaylar gelir. doğrudur, güzeldir, iyidir demiyorum, ama bunun bu tarz kişilerin başına her zaman gelmesinin mümkün olduğunu söylüyorum (berlusconi olayını hatırlayın). sonrasında o kişinin temsil ettiği insanlar da çıkar, tepkilerini gösterir, ama bunu sağı solu kırıp dökerek, otobüs yakarak (aklıma gelmişken, siz almanya'da, ingiltere'de içinde insanların olduğu bir otobüsü yakın bakalım, o alman, ingiliz polisi size kaç kurşun sıkıyor?), polis öldürerek yapmazlar, yapamazlar.
    ama türkiye'de ahmet türk'e atılan yumruk, kimilerine göre ortalığı savaş alanına çevirmenin, içinde altı insanın olduğu bir otobüsü yakmanın, ve sonunda bu gece alınan iki canın gerekçesi olarak görülebiliyor. toptan mı manyadınız canım siz, yumruk nere, bir polis aracını tarayıp iki insanı öldürmek nere? bu ikisini nasıl birbiriyle kıyaslayabiliyorsunuz?
  • samsun ladik gibi bir yerde bile terörist eylem oluyorsa, devriye gezen polis arabasına uzun namlulu silahtan 5 dk ateş ediliyorsa ülkenin içinde bulunduğu şerait düşündüğümüzden daha fenadır.

karadeniz bölgesindeki böyle küçük ilçelerde herkes birbirini tanır, sever, tutar, kayırır. (gerçi bu türkiyenin bir çok yerinde böyledir ama karadenizdekilerin belinde genelde silah da olur) üstüne üstlük devletin memuru şehit edilmişse, üstelik çatışmasız olarak katledilmişse o bölge halkı, o ilçenin sakinleri öyle bir hareketlenir ki olacakları aklınız almaz.

samsunluyum, samsundayım, gelişmeleri daha yakından takip etme şansım var, bakalım neler olacak. ladikliler tepkisini nasıl koyacak? o koymayla ıraka kaç saat çekecek yollar?

z.ö.g.e: samsunda kürt kalmayacak tarzında bir ifadem olmadı. bellerdeki silahlar birilerinin götünde patlar demedim. "hepinizi sikicez ccc" olayında hiç değilim. gayet meydanlara dökülme, törende izdiham yaşanması ve lanetler yağdırılması gibi tepkiler öngörüyorum. olaylar çok abarırsa da kuzey ırak'a giderler minvalinde yazmıştım son cümlemi. dolayısıyla niye zamanın ötesinde olduğunu bilmiyorum. ama silicem bu entryi.

inşallah terörist eylem değildir. büyük ihtimalle terör eylemi ama hani olur ya, inşallah değildir.
hesabın var mı? giriş yap