• görüldüğü üzere, pkk isterse bugün öldürür, isterse bugün ateşkes ilan eder, öldürmez, yarın öldürür. yani türkiye cumhuriyeti'nin vatandaşının can güvenliği pkk'nın keyfine kalmış.
  • dün bir polisi 'toplumdan dışlanmış hissettim' bahanesi ile öldüren manyak 'beni bırakın söz veriyorum 1 ay boyunca kimseyi öldürmeyeceğim' dese saniyesinde ağız dolusu ha siktir! çekecek bazı mandavalların aynı sözü katiller sürüsü söylediğinde çook derin bir anlamı olabilirmiş gibi üstünde barış ve değişim edebiyatı yaptığı çakal sürüsünün yeni numarası.
  • ateşkes savaş yapılıyorsa olur. ancak pkk ve türkiye arasında savaş yoktur. pkk ayrılıkçı terör örgütü olması nedeniyle sivil-asker demeden masum insanları öldürürken "ateşkes" kelimesini cümle içinde kullandı diye türkiye cumhuriyeti'nin yapılanları affetmesi mümkün değildir. üstelik bu şartlı ateşkesin kalıcı olabilmesi için istenenler de bugüne kadar kabul edilmemiş, bu günden sonra da asla kabul edilmeyecek maddelerdir.

pkk'nın gelecekte alabileceği can sayısı üzerinden duygu sömürüsü yapanlar, oldu da bu şartlar kabul edilirse, şehit ailelerine bu durumu nasıl açıklamayı planlıyorlar, cidden çok merak ediyorum.

bir de tsk'nın (mümkün değil ama) kabul edip operasyon yapmaması, pkk'ya daha ağır darbe indirme şansı varken kullanmamasına rağmen, pkk sudan bir sebepten tekrar terör eylemlerine başladığında şehit düşeceklerin ailelerine baş sağlığı dileyecek yüzleri olur mu, onu daha da çok merak ediyorum.

hala pkk'nın her hareketini iyi niyetle yorumlamak da bildiğin saflık. o kadar iyi niyetlilerse önce koşulsuz şartsız adam öldürmeyi bıraksınlar.
  • güzel bir gelişme. ancak; daha önce defalarca tekrarlandığı gibi tsk ateşkesi dikkate almayacak, teröristi muhatap kabul etmeyiz ezberleri arasında operasyonlar düzenlemeye devam edecek, pkk ise kendini savunmak için haliyle karşılık verecek, geçmiş aylara nazaran görece az da olsa şehit haberleri gelecek, hani ateşkes ilan etmişlerdi, askerlerimiz öldürmeye devam ediyorlar diyerek operasyonların dozu kamuoyunun da gazıyla arttırılacak, pkk de bir süre sonra savunma pozisyonunun verdiği kayıplar sebebiyle yeniden eylemlilik hali içerisine girecek ve çember tamamlanıp yıllardır süren bu döngü aynen devam edecektir.

o sebeple ordumuz her zamanki gibi ateşkes falan dinlemeden pkk'nin üzerine kararlılıkla gitmeli on yıllardır süren bu savaşın bitmesine asla izin vermemelidir çünkü savaş erki zinde tutar.
  • yaz mevsiminin bitip kış mevsiminin başladığının habercisidir.
  • gencecik canları katleden yaratık müsvettelerinin, bi siktirip gitmesi gereken olay.

edit:istediğiniz kadar kötüleyin, küçücük yavrucakları öldüren şeyleri insan yerine koymam ben!
  • bazı yazarlara göre kürt özgürlük hareketi, barış elini bu güne kadar pek çok kez uzatmış ve 13 ağustos günü tekrar uzatmış. barış yapmak istiyorlarmış ve tsk bunu dikkate almıyormuş. 33 silahsız er i şehit ederken sanırım barış hareketi içerisinde barış için yanıp tutuşmaktaydı pkk? sanırım pkk bunca yıldır barış istediği için karakolları basıp 9 ar 10 ar askerimizi öldürüyor. kış aylarına girerken "ateşkes ilan ediyoruz. valla öldürmicez sizi!!" diyen pkk ne hikmetse bahar aylarında "hem höm höm, çok operasyon yapıyonuz biz de size saldırıcaz!" diyor ve her seferinde bunun adı "ateşkes yapan ama iyi niyetine karşılık verilmeyen barış yanlısı kürt özgürlük savaşçıları" oluyor öyle mi? işlerine gelince "ateşkes yaptık vallaha saldırmıcaz daha!" diyen piçler, fırsatını bulunca takır takır asker öldürüyor. siz de bunlara rağmen hala "kürt özgürlük hareketi cart curt" diyorsunuz ve yine bunlara rağmen ben "barış istemeyen milliyetçi salak" oluyorum. ne diyim size ben daha.
  • kürt özgürlük hareketi diye kelebek süsü verilmeye çalışılan pkk terör örgütü, güya barış elini bugüne kadar çok defa uzatmış ama devlet hep savaşla karşılık vermiş. bu da barış için uzatılan bir elmiş... yerseniz.

tercümesi, "37 gün öldürmeyeceğim, ama 38'inci gün kusura bakma, sıkarım üstüne keleş'i" şeklindedir.
    bunu diyen örgüte "al öyle barış elini götüne sok" diyorum ben de.

terör örgütü pkk'nın daha önce de 100 kere ateşkes ilan edip 100 kere bozduğu bilinmekte.

pkk'nın her çakma ateşkes ilanı sonrasında, özellikle arazide olmaktan bunalmış birliklerde ister istemez bir rehavet ortaya çıktığı, bu rehavetin mayın tarama, tuzaklama tespiti, eyp'den korunma gibi tedbirlerde gevşemelere yol açtığı ve zayiatı artırdığı da bilinmekte.

tabi sözlükteki donanımsız pkk yalakaları, "ateşkes ilan etti örgüt işte daha ne istiyorsunuz? kimse ölmeyecek negzel" diyerek her zamanki propagandalarını yapacaktır. halbuki mehmetçik pkk tarafından yine öldürülecek, mayına, eyp'ye, tuzağa denk gelmemeyi başarıp 37 gün öldürülmese 38'inci gün yine öldürülecek.

pkk'nın çakma ateşkesini destekleyen pıtırcıklar gerçekten barış istese amaçları veya takdir edecekleri şey pkk'nın kendi çıkarları gereği 37 gün süreli ateşkes ilan etmesi değil, silah bırakması olurdu. dikkat edin, ateşkes ile silah bırakma arasındaki farkı gayet iyi gibi bilmelerine rağmen işlerine gelmediği için lafını etmiyorlar.

ben, "yaşasın, terör örgütü 37 gün kimseyi öldürmeyecek, ama 38'inci gün yeniden öldürmeye başlayacak" diye sevinecek kadar mal değilim. toptan bir çözüm gelmediği sürece de sevinemem. orta ve uzun vadede örgüt hala kan döküyor olacak. bugün 1 dökmediği kanı yarın 2-3 dökecekse ne anlamı var ateşkesin?

nihayetinde örgüt, "yav heval çok te-se-ke'li öldürdük, çok kan döküldü, hele biraz ara verelim" diyerek ateşkes ilan etmiyor. siyasi ve askeri çıkarlarının bunu gerektirdiğini düşündüğü için çakma bir ateşkes ilan ediyor. donanımsız sürüsünün, örgüte nefes aldıracak, örgütün çıkarlarına hizmet edecek çakma bir ateşkesi sevinçle karşılaması, işin iç yüzünü bilen insanlara hakaret etmesi gayet normal.
  • seçimlere kadar sürmesi zordur.

pkk'lılar kuzey ırak'tan türkiye'ye girişi bahar aylarında yapmaktadır. bahar aylarında türkiye'ye giremezlerse bütün kozlarını kaybedeceklerini biliyorlar.

pkk'lılar bu geçişi yaparken tsk'nın da "pkk bize ateş etmiyor, biz de onlara ateş etmeyelim. bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" demesi çok zordur. önünde sonunda çatışma çıkacaktır.

zaten abdullah öcalan da şimdiden "hapis cezam ev hapsine çevrilmezse mart ayında ateşkesi bozarım" demeye başlamış. belli ki hapsi ev hapsine çevrilmeyecek ve pkk da o bahaneyle mart-nisan civarı yani bahara doğru ateşkesi bozacak.*
hesabın var mı? giriş yap