• iyi maddeler arasındaki tek parti faşizmini getirmek gibi bir gizli amacı reddeden mantıklı adamdır. adam gibi bir değişikliğe zaten evet diyecektir.
  • anayasa değişikliklerini okumuş ve bir halt anlamamış solcudur. çünkü anlasaydı,
    anayasa mahkemesi ve hsyk gibi darbeci vesayet kurumlarının yapısının değiştiğini,
    genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının da artık diğer bürokratlar gibi yargılanabileceğini,
    geçici 15. maddenin kaldırıldığını, görür adam gibi düşünür ve bu değişiklikler eski düzenlemelerden daha iyi der ve evet oyu verirdi. ama kafası hala basmıyorsa, bu düzenlemeler daha kötü "tek parti, cemaat, ılımlı islam" gibi ıvır zıvırlarla düşünüyorsa "boykot" ederdi.
    ama yok utanmadan sıkılmadan hayır diyorsa zaten arsızdır. solcu değildir.

ayrıca (bkz: #19671509)
  • iş siyaset olunca sözlük çok gülünç bir yer oluyor benim açımdan. herkes bir solcu, bir solcu sormayın gitsin.
    biri "en solcu benim" derken öteki "ne münasebet! sen liboşsun, asıl solcu benim" diyor ve solculuk yarışı gırla gidiyor. add'nin düzenlediği cumhuriyet mitinglerinde gördük efendim solculuğunuzu, maşallah pek de yakışmıştınız alanlara. ergenekon davasına karşı takındığınız tavırda da gördük, eksik olmayın pratiklerinizin biri bitiyor, öteki başlıyor.
    olabilir sizin soldan anladığınız budur, ama sosyalist sol adına konuşmamanızı ve cmhp'nin politikalarını "solculuk" adına kimseye pazarlamamnızı tekrardan rica ediyorum. çevre kirliliği yaratıyorsunuz.

(bkz: yetmez ama evet)
  • kendi hayal dünyalarında solculuğu, 'postal yalayıcılığı' olarak tanımlamış zavallılar topluluğu.
  • sırf referandumda anayasa değişikliğine hayır diyeceği için yobaz taifesi tarafından darbe fanatiği olarak etiketleneceklerdir...
    haa, sahi ya,
    bir ara herkese yafta yapıştırmayın, etiketlemeyin diyen gazete reklamı hangi gazetenindi?
  • (bkz: tatlı su solcusu)

(bkz: egemenlik kayıtsız şartsız milletindir)

(bkz: atatürk'ü götünden anlamak)

dikkat buyrun : kayıtsız şartsız..

birileri çıkıp :
    - siz malsınız, kimi seçeceğinizi bilmiyorsunuz.
    - biz bir grup insan olarak sizin adınıza kararlar alıcaz bize siz yetki vermemiş olmanıza rağmen.
    - silahı olan otoritedir, sivil otorite diye bir şeyi tanımam
    - darbe planı değil onlar, şaka şaka

gibi şeyler söylerse onlara inananlar hayır oyu versin zaten.
    bakalım göreceğiz referandum sonucunu.
    meseleyi akp-tsk boyutuna indirgemeye çalışanlar var . maksatları da tsk'nın karizmasını kullanarak cephe yaratmak. fakat görülecek ki sivil halk her şeyin üstünden gelecek.

çünkü bu ülke vatandaşı artık yeni kenan evrenler görmek istemiyor.
  • ümmetin köy kurnazlarının üfürüklerini yutmaz. oyuna gelmez.
  • anayasa pakedini okumuştur. askerlerlerin yargılanmasına, 15. maddenin gitmesinde bir beis görmemektedir. amma velakin kuvvetler ayrılığının da önemli olduğunu düşünmektedir.
  • oy verme hakkını kullanan solcudur.
hesabın var mı? giriş yap