• eric abidal'in fransa milli marşı sırasında kameralara el salladığı maç. işte milli ruh, işte fransa...
  • maçta vuvuzela öttürenler, sizlere sesleniyorum, evet: enstrümantal gayretinizi, azminizi ve üst solunum yollarınızı sikeyim be arkadaşım, canım gardaşım!..
  • macta bi dolu bos yer goruyorum, o bos yerlere daha cok vuvuzela sanatcisi oturtulabilirdi aslinda...
  • benim eksikliğimde uruguay'ın biraz zorlandığı maç :)
  • vuvuzelanın; futbolun ruhunu katleden o berbat sesiyle birleşince kabir azabına dönüşen maç. o kadar zevksiz, kalitesiz, ruhsuz ve heyecansız bir oyun oldu ki, yılların emektar meyhanecisi altın fıçı nihat buz yetiştirmek için çırpındı masaya ama rakıların mayışmasını önleyemedi. bu akşam arjantin var, ingiltere var, güzel geçmesini beklediğim maçlar var. vuvuzela sesine rağmen beyin kanaması geçirmeden, az biraz ayık kalmaya çalışarak, fransa vs. uruguay ızdırabını unutabilmektir tek dileğim. futbol ulan bu satranç değil, kandilli kız lisesinde kırıtır gibi, bu kadar ağır aksak oynamayın şu topu.
  • lodeiro'nun, sagna'ya amın oğlu gibi girdiği ve 2010 güney afrika dünya kupasının ilk kırmızı kartını gördüğü maç.
  • dünyanın en sikindirik, en bayık maçı oluyor. gol pozisyonu yok ama bol sarı kart ve bir kırmızı kart var. neyi engellemeye çalışıyorsun arkadaşım? kalene şut atan yok, ne diye dalıyorsun elin adamına?
  • o kadar sıkıcıydı ki vuvuzelalar bile sustu bir ara.
  • uruguay'dan biri kirmiziyi gorunceye kadar cok dandik mac oldu. benim tek eglendigim an, lugano'nun gozlerini portletip bir fransaliyi kovaladigi andi.

son 10 dakikada fransa biraz kipirdansa da cok pozisyon bulamadi baskisina ragmen. yine de bu iki takim diger iki takimi da -bence- yer.
  • levent ozcelik abimizin bariz bir sekilde fransayi tuttugu mac.

adam cevirdik mi dedi yahu!!
hesabın var mı? giriş yap