• polonya'nin en iyi biralarindan biridir. adini da uretildigi sehirden alir. altin sarisi tonunda, serbetciotu kokulu ve buz gibi icilmesi makbul, guzel bir biradir. devasa siseleri daha guzeldir.
  • ana britannicanın son maddesi.
  • başındaki z'nin üstünde nokta olduğundan kelli jivyets okunur
  • "ohhh yarasın" dedirten polen birası...
  • 1800'lü yılların ortalarında faaliyete geçen polonya bira markası. logosu üzerinde geleneksel polonya dansını idrak eden iki kişi görülebilemektedir. ayrıca tadı tyskie ile kıyaslandığında daha acımtıraktır.
  • (bkz: lech)
  • hep polonyada erasmus yapanlar yazmış

londra da erasmus yapan biri olarak yazıyorum buradaki en ucuz biradır kendisi

6 tanesini 6 pounda alabiliyorsunuz ve alkol oranı olarak da hem yuzde 5 ten fazla hem de içimi çok yumuşak

alınız aldırınız yani
  • her biracinin tadmadan ölmemesinin gerekli oldugunu düsündügüm bira. hafif ama cok lezzetli, otur yemek niyetine ic, karnini doyur.
  • dünyanın en iyi biralarının orta avrupa biraları olduğu tezini çok güçlü bir şekilde destekleyen, yapımında polonya dağlarının (artık dağ sandıkları da neyse..) pınarlarındaki suyun kullanıldığı inanılmaz lezzetli enfes bira.
  • net güzel tadı var bu biranin. adeta içtikçe güzelleşiyor. berlin'de tattıktan sonra unutamadım, amsterdam'da van woustraat rijnstraat arası bir polonya dükkanında buldum. mutlaka tadın, müptelası olun.
hesabın var mı? giriş yap