• gökhan kırdar ile beraber yerine sevemem'i yazan insan. daha da bir şey yapmasına gerek yok.
  • kıyamam sana gibi güzel bir şarkının sözlerinin sahibi.

az önce twitter ve facebook'tan paylaştığı cümle ise harika bir özettir;

"herkes pinokyo gibi tahtadan insana dönüşme şansı bulamadı , kimileri hep odun kaldı."
  • aşağıdaki 350'yi aşkın şarkıya kalemi değmiş söz yazarı:

-ahmet kaya: yeter
    -ajda pekkan: bitsin bu sevda, hepimiz yaptık
    -ajlan büyükburç: istemem sevme
    -ali güven: ağla yüreğim, bekliyorum, belki de bendim, boynumun borcu, çekemem, eller ağlar halime, hiç olmazsa, mühim değil, sensiz, son sözler, tarzım değil, unutamadım yürek yangında, yadigar, yine elalem bizi konuşuyor, yolcu
    -arzu ece: sev (1995 eurovision temsilcimiz)
    -asrın: korkarım
    -asya: affetmem
    -aydın: aşka geldim, bizim şarkımız, deli misin, gelin olasın, kanki, kızın adı zeynep, kumrular gibi, kuşum, saat sabahın üçü, sonu yok bu aşkların, vallahi, ya benim ol ya ağla
    -aylin livaneli: başaramadık, haksızlık bu, ölmek var dönmek yok, senden sonra, sil baştan
    -aysu başar: bana geri dön, günün birinde, suç benim mi
    -ayşen: aşığım hala, ayrılmak zor değil, bitmiş artık, böyle sevdim seni, kim vazgeçti, bulamadım, çok şey istemem, eskiden olsa, günün birinde, iki masum yalancı, nerdesin, unutursam affet, bir günah daha, uzaktan geldim, sen bitti zannet
    -barbaros büyükakkan: benden olsun, borcun var, olmadı böyle, olur ya
    -bendeniz: hayat bu boşver, sen kaybettin, ya sen ya hiç
    -berkay özideş: bizim şarkımız
    -bora gencer: hazırım git hadi, oh olsun, pardon yani, sessizce çek kapıyı, seve seve ölürüm, şu gözlere bak
    -burak: ağlama, gitme yapamam, hop otur hop kalk, korktuğum başıma geldi, söyletme ne olur
    -burcu güneş: alimallah, amaney, bana evet de, gönlün var mı, hep seni sevdim, sen de vur, yaşadık bitmedi
    -can güney: kim korkar, vur
    -candan erçetin: susma
    -cenk eren: yavaş yavaş
    -coşkun demir: ben böyleyim, özledim
    -coşkun sabah: dilimin ucunda sen, hayrola nereye, ne umdum ne buldum, sevda dediğin, yar
    -çiğdem tunç & mehmet ali erbil: hangi rüzgar attı seni
    -demet sağıroğlu: borcum yok
    -deniz arcak: bırakın beni, dünya aynı dünya
    -dilek pınar: nazar değmesin, şaka gibi, son şansın
    -dr.bilal: el ele diz dize, olan oldu, vız gelir bana, yemin etme
    -ece (özlem ece sandallı): gerisi yalan
    -elçil gürel göçtü: her şeyi unut
    -elif kaya: bana dokunma
    -emel müftüoğlu: yağmur
    -emrah: uzaktan el salla, yürü gidelim
    -ercüment yenidoğan: aşk ve nefret
    -erdal çelik: senin olsaydım
    -erkan güleryüz: ben dünyaya sevmeye geldim
    -erol evgin: gençliğimi yaşıyorum, güler misin ağlar mısın, ne olmuş
    -ersan erdura: bir gece yetmez, serseri gönlüm
    -evrim özkaynak: aşk öldüyse
    -fatih erkoç: bana mı sordun, dur, ne zalimsin
    -fedon: nerdesin
    -ferda anıl yarkın: canım annem
    -ferhat göçer: sana söz verdim
    -feyzan doğan: beni mi buldu
    -fulden uras: aşka çare yok, yalnızlık allah'a mahsus
    -gökhan kırdar: anlarsın ya, canım feda, fotoğraflar, nisan, serseri mayın, yerine sevemem
    -gökhan tepe: aşığım ezelden
    -grup bis: son defa (1992 eurovision türkiye elemeleri)
    -gülşehri: ben böyle severim, bu kaderi kim yazdı, gülşehri, ne yaptın bana, yamacıma gel
    -gülşen: boşsun adam, eyvallah
    -güniz öner: aşık oldum, bırakıp gidemem, bize yakışmaz
    -hakan peker: aldırma sen bana, aşk bana lazım, beni aldatma, bu işin sonu yok, çok geç olmadan, geri dönemem asla, izini kaybettim, salına salına, uçuk kaçık, zaten sen
    -hayko: davacıyım, gel de hayatı sevme, gözüme gözükme artık, neyin var bu gece, öyle olsun
    -hazal: osman abim
    -izel: şak
    -jale: ayıp değil ya, beni hatırlarsın, bu çocuk neden ağlıyor, bu şarkılar senin için, delilik bu, dün bu zaman, gidiyorsun, görürsün sen, kaderde varsa, ne anlarsın, sen yoluna ben yoluma, son geceler, son gülen iyi güler, suçlusun, unutacaksan sevme, üzgünüm, vur dedim öldürdün
    -kerim tekin: bir ölüm var, senelerce, sözüm yemindir, unutamadım
    -kutsi: kaderim, taka taka
    -kürşat başar & ayşen: keşke burda olsaydın
    -kürşat başar & levent yüksel: kayboldum
    -lale: her gece, ölümden önce gel, sen varken, şimdi anladım
    -leman sam: anladım ki, ayak sesleri, çağrı, hey yıllar, içime sinmiyor, kıyamam sana, yol ver
    -levent yüksel: zor geliyor
    -maral: gitti mi gelmem
    -melis kar: sadece bir gece
    -melis sökmen: bana ne, burçlar, nereye
    -meyra: başka bir kadın, duydun mu
    -mine: bana bağlanma, benimle kal, günahımsın, kaçma, oyun bitti, yardım et
    -mine koşan: paşa gönlün bilir
    -mustafa sandal: hep beraber
    -nadide sultan: ben olaydım, bir kara sevda, korkuyorum sevmekten, sende gönlüm var, sevdim allah biliyor
    -nalan: bunun adı sevda, gönül belası, hadi yarim, kara yas, ölür müsün öldürür müsün, tutmayın beni, ya habibi
    -natalia: aşk ölmeden, demek ki, kaçmam lazım, sen bana şarkılar söylettin, senin yüzünden
    -nazan saatçi: eyvah, şeytana uyma
    -nazan şoray: bir sen anlardın, dur biraz, giderim
    -neco: hafif hafif, iyi misin, sen misin, sen olmasan da
    -nezih ünen: istanbul yorgun
    -nilüfer: neden sanki neden
    -nino varon: senden öncesi yok
    -nükhet duru: ben burdayım, bodrum'da, bu aşk biter mi, fani dünya, görmesin gözüm giderken, her yerde sen, hiçbir zaman (ebru gündeş de okudu), kaldığımız yerden, ne senden önce ne senden sonra, tam zamanı, yalan dersin, yine çıktım yollara
    -ozan orhon: asla, bak bana, bu gece yetmez, dinle beni, gidemem, git hadi, gül desen de, hadi kalk gidelim, hatırım için, hava buz gibi, mecburuz gülüm, na no na, yalnızlığım, yammi yammi, yollardayım
    -ömür gençel: olmuyor
    -özlem & altan: aldırma, bize göre değil, böyledir sevda
    -özlem tekin: adresler karıştı
    -pınar aylin: ağladın mı, bilmiyorsun, bekletme, of çeksem
    -pınar eliçe: duydun mu
    -rengin: beni unut, gitmek kolay, sordum, yalnız gece
    -reyhan karaca: ağlayamam, ayna ayna, boşver, geç kaldın, mesela, senin için üzgünüm, sevdik sevdalandık
    -sami (sefarad): kızlar hovarda
    -samra: borçlusun, deme sakın, var mısın
    -seçil: deli olma, unutursun gönlüm
    -seden gürel: ben zaten (tetris de okudu), bum bum bum, h.b.y.p., mesela, olmaz dostum, sen kazandın, uyan, yetmez mi
    -seran bilgi: büyüyor bir gün insan, olmazdı oldu
    -sertab erener: bana bir şeyler oldu
    -sertab erener & fatih erkoç: ne olur dön
    -sevingül bahadır: ne yazar, suçlu saatler
    -seyyal taner: anla, aşk bu mu, böylece, hayal oldu, neler oluyor, yalnızım
    -sibel gürsoy: aşık değilsin, baharlar beklemez, beni düşün, gündüz gece, sevmekten korkma
    -sibel tüzün: aç telefonu, maalesef, sana anlatmam lazım
    -sina: sonunda, yorum yok
    -sinan erkoç: aşığım, çok mu zor, hayır, kadere bak, oyna, ölsem
    -soner olgun: ölürüm ben
    -sunay alemdar: ağla, hata bende
    -şahin giray: ah zalim, ellerinde yüreğim
    -taner: affetmedim kendimi, bana varacaksın, gönlümün sultanı, kaderci, kazanamazsın, oyun oynama, sen kazandın gönlüm, yardım et
    -tayfun duygulu: affet (nalan da okudu), ara sıra aramak, ayrılığın sırası mı, bir sen mi varsın, canım bir tanem, cevap ver, duman oldum, gel kaçalım, hiç bana göre değil, kolaysa dön geri, seninle, seninle ölürüm, sev beni, takma kafana, yoksun sen
    -tetris: adana, çıplak, ne işi var, odam, on, öptüm, yarın ola hayrola
    -tuba önal: çok istersem seni, gelmezsen gelme, neden, umut sürdükçe
    -tuğrul arsever: allah'ım akıl ver, benden günah gitti, bırak bu lafları, haram, ilk defa, neyleyim, uzak bir şehirde, vazgeçer miyim, yalanım yok
    -yelda başaran: şekil
    -yeşim salkım: ayna, beni bilirsin, fasıl, selam aleyküm
    -yonca evcimik: laf olsun
    -zafer peker: arasana yar, karar verdim, korkutamaz beni, söyleme
    -zerrin özer: inatçı gönlüm, sevdam kara çizgide, yazıklar olsun
    -zeynep talu: çocuk gibi
  • rahmetli annesi söz yazarlarinin piri cigdem talu kadar güzel sarki sözleri yazdigina inanmadigim ancak saniyorum talu soyadini sayesinde yillardir pop müzik camiasinda söz yazarligi isini sürdürdügünü düsündügüm; icine kapali ve bir avuc insanin eline bakan, despotik bir hiyerarsinin hüküm sürdügü söz yazarligi camiasinda en cok is yapanlarindan biri
  • yaşadıkları yazdığı şarkılarda gizli olan kadın. doksanlı yıllar türk pop müziğine herkesin beceremeyeceği ağırlıkta şarkılar armağan etmiştir. garo mafyan ile birleştiği vakit kıvamıını bulur. bu ikilinin ortak icraatleri için, ikinci bir aysel gürel - onno tunç hadisesi de diyebiliriz.
  • saba tümer'in esmer hali. gülüşleri bile benziyor sanki.
  • türkiye'nin sağlam "söz yazarlarından" birisidir. fakat an itibariyle sabah programında seda sayan'ın gazıyla şarkı söylemeye çalışınca, yarattığı kulak hasarı sonrası "keşke sadece o (hakkını fazlasıyla verdiği) söz yazarlığı özelliğiyle hafızalarda kalsaydı" dedirtmiştir. tabi bir ömür gedik faciası kadar ürkünç olmasa da, muazzam şarkılar yazmak ve o şarkıları söyleyebilmek arasındaki yetenek farkını göstermiştir.
  • taner - affetmedim kendimi şarkıcısının bestecisidir. kim bilir ne oldu da böyle bir şarkıcı yazdı bilmek isterdim açıkçası.
  • jale'nin söylediği üzgünüm şarkısının yazaridir.. bence yazdığı en iyi sarkida budur..
  • muhteşem bir söz yazarı. yaşarken değeri bilinmeli.
hesabın var mı? giriş yap