• bu nefis sarkidaki "yol verin" kismini wolverine olarak okuyorum, cok huzunlu bir x-men agiti oluyor. keske filmde kullansalarmis...
  • çok çok sevdiğim barış manço şarkısı. ne zaman dinlesem yaşıyorum bu şarkıdaki hüznü, o derece bişi yani...
  • "tam yedi iklim geçti" kısmında arkadan duyulan fırtına sesi müthiş..bu ayrıntısına bayıldığım barış manço şarkısı...ölümsüz...
  • insanin kanina pek bi dokunan sarkidir...
  • hüzünlü mü hüzünlü, içten mi içten, kaliteli mi kaliteli (barış manço yapar da kalitesiz mi olur !! ), sevimli mi sevimli, böyle insanın içine hüzün dolu, dolu dolu bir huzur veren, serinlik veren barış manço şarkısı. bir kere daha yüceltiyor onu gözümde, bir kez daha kaptırıyor beni onun eşsiz,uçsuz bucaksız enginliğine...
  • barış manço'nun unutulmayacak şarkılarından birisi. özellikle başındaki introsuyla dikkat çekici...

selam olsun agalar, beyler
    mor sümbüllü alaca dağlar
    yol verin, hele bir yol geçeyim
    yol verin, yare kavuşayım
    yol verin, agalar beyleri bitsin bu hasret
    bekledim, tam yedi iklim geçti
    bekledim, bağ bahçe bozuldu
    yol verin, agalar, beyler
    bitsin bu hasret
    yol verin, yol verin, agalar beyler

seherde eser ılık rüzgar
    hasretliği çekenler anlar
    yol verin, hele bir yol geçeyim
    yol verin, yare kavuşayım
    yol verin, agalar beyler
    bitsin bu hasret
  • wolverine ağalar beyler diye söylemeye başlamayın sakın, hep öyle gidiyor.
  • zamanında süleyman demirel cumhurbaşkanlığı görev süresi bitince köşkten güniz sokak'taki evine taşınırken çalan şarkıdır.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/5737.asp
  • barış abimizin yüreğimizdeki duygu telini titrettiği parçalarından bir tanesi. bir insan nasıl bu kadar dokunaklı sözler yazar, nasıl aşkı ve ona olan kavuşma özlemini ifade eder gerçekten inanılır gibi değil. klibi ile ilgili dikkat çeken nokta da barış abimizin ''yare kavuşayım'' derken elini kalbinin üzerine götürmesidir.
    https://www.youtube.com/watch?v=90co5u6a52q
    edit: link
  • barış manço'nun az bilinmesine rağmen çok güzel olan şarkısı. benim diğer keşiflerim bal böceği ve kazma idi. gerçi kazma çakallarla dans; bal böceği de elvan dalton sayesinde daha geniş kitlelere ulaştı.
hesabın var mı? giriş yap